čtvrtek 2. května, 06:36 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Převislé jehličnany a listnáče

Datum: 16.04.2007 11:48
 
Jelikož jsme včera narazili na toto téma v jiné diskuzi, otvírám tuto, abychom to jinde neznepřehlednili smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 17
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 07.10.2007 17:12
     
    p1130025.jpg
    můj skalník na podzim, pěkně za léto povyrostl
     
  • Autor: Reklama

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.10.2007 14:39
     
    Libi, ten je povedený thumbs down
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 28.02.2008 08:54
     

    Prosím,kdo máte zkušenost s Ul.glabra Pendula,jak rychle roste?

    Přemýšlím o něm a chtěla bych ho co nejdřív "k zemi" tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 28.02.2008 14:15
     
    amazonko, to je převislý jilm, že???
    Mám ho teprve třetí rok a zakracuje mi ho pes, takže ti moc reálnou odpověď o rychlosti růstu nedám smiling smiley, ale prý docela narůstá. V zahradnictví mi řekli, ať ho vždy na jaře razantně ostříhám, že je pak odshora dolů krásně rozvětvený a široký.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 28.02.2008 14:19
     
    p1050740x.jpg
    tady je foto
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 28.02.2008 15:18
     

    JJ,a ještě mě zmátli...je "Pendula" a "Camperdovnii" přičemž ale na netu občas dělají rozdíl a občas ne...

     

    Podle fotek bych chtěla spíš ten "Camperdownii" winking smiley prostě tak 3-4m strom,co sahá až k zemi.....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 28.02.2008 21:50
     
    amazonko, tak to nevím, jaký v tom je rozdíl, neporadím. Každopádně ten, co mám já, je možný zakoupit naroubovaný na kmínku v jakékoli výšce. Dostala jsem na výběr 130, 160 a tuším 180 cm. Ten vyšší by býval byl asi lepší volba, jenže nebyl hezky vytvarovaný a takový řidší. Dnes už vím, že bych si to řezem upravila sama a byl by nad plot. Takhle za ním bude vidět pletivo.thumbs up
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 29.02.2008 00:59
     

    Amazonko, vyčteno :

    U.g. Camperdownii je menší ze dvou převislých jilmů. U.g.pendula je větší a širší.

    Prý.winking smiley

    Tolik popis rozdílů ze zahraničí.

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 29.02.2008 08:16
     

    Květo,nj...tohle jsem našla taky,jenže znáš to...co já vím,co prodávají tady winking smiley

    Ale o rychlosti růstu nikde nic nepíšou...teda nikde,tam co jsem "lovila" já...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 05.04.2008 14:00
     
    Moni, co dělá ta tvoje sakura? Už se probírá ze zimního spánku?winking smiley
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 06.04.2008 17:21
     
    img_0430.jpg
    Další fotografie:

    Též jsem pátrala po rozdílu jilmu "Camper..." a "Pendula" - bylo mi řečeno, že je to to samé ("Camperdownii" je prý původní název). Viděla jsem na různých místech mnoho těchto jilmů a můj laický pohled byl, že některé jilmy měly větší a tmavší list, což ale zase samozřejmě mohlo ovlivnit stanoviště a půdní podmínky. Tož taky nevím, čemu věřit eye rolling smiley.

    Lenko01 - tak jsem si zase oživila Tvou "caraganu necaraganu", je to Sophora - už mi to nevymluvíš nono smiley , na 100% !!!!!

    Přidávám na kmínku jalovec sabinu "Tamariscifoliu" , mou caraganu už tu dala Lenka - dík za reklamu grinning smiley

    a taky mám ten panašovaný skalník na kmínku (je nádherný i na podzim), je běžně k sehnání, akorát krutější mráz nevydrží (měla jsem ho už před 7 lety, vydržel 2 roky)
     

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 06.04.2008 17:47
     
    je normální, že skalníku na jaře hnědnou listy nebo mi namrzl confused smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 06.04.2008 17:54
     
    Anavi...pučí!!! winking smiley Až vykvete, vyfotím. Ale moc tedy od loňska nevyrostla...myslím větve. To bych ale asi chtěla za rok moc, co? grinning smiley
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 10:18
     

    Hanelko, co mi to děláš? Co to je proboha na té poslední fotce? To je nádhernýthumbs down Já už fakt nebudu prohlížet žádné tvé příspěvky, pořád něco nového a krásnéhogrinning smiley .

    Ten jaloveček na kmínku jsi sehnala kde? Ten je také nádherný, mám už pěkný seznam toho co sehnat, teď abych to zase rozšiřovala.

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 11:05
     
    Tak už klušu s odpovědí grinning smiley ,lenko, na poslední fotce je podzimní zbarvení toho panaš. skalníku z č.2. a ten jalovec na kmínku jsem koupila v zahradnictví v Olomouci winking smiley. Co máš na seznamu? Povídej, přeháněj, jsem zvědavá please smiley, na "katalpě" otravuju už jenom já sad smiley, připadám si někdy trapná.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.