čtvrtek 2. května, 05:59 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Převislé jehličnany a listnáče

Datum: 16.04.2007 11:48
 
Jelikož jsme včera narazili na toto téma v jiné diskuzi, otvírám tuto, abychom to jinde neznepřehlednili smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 17
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 23.05.2007 05:58
     
    koupil mi ho manžel normálně v květince a za pouhých 120Kč.Měla jsem tedy obavy,zda nebude nějak choulostivý,ale zimu přežil bez problémů.Tak budu muset manžela posílat nakupovat častejigrinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 23.05.2007 20:40
     

    lenka01 napsal(a): --> jo a vidím,že máš živý plot.Je to ptačí zob?Jaká > spokojenost?

     

    Ptačí zob to není, ale zeravy ( thuje ). Spokojenej jsem protože povyrostou skoro o 30 cm za 1 rok.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 23.05.2007 22:06
     
    tak63: Jak hodně je stříháš??? sousedi nestříhají vůbec, mají to vytáhlé úzké nudle, dole řídké. Já stříhám tak jednou až dvakrát za rok a máme je opravdu krásně husté a široké.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 23.05.2007 23:49
     
    p1010513.jpg
    víte někdo, co je toto?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 24.05.2007 00:00
     
    salix caprea pendula.jpg

    Je to stejné jako toto - Salix caprea pendula? "Kočičky"?

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 26.05.2007 21:51
     

    Anavi napsal(a): -> tak63: Jak hodně je stříháš??? sousedi nestříhají > vůbec, mají to vytáhlé winking smiley

    Ahoj, stříhám 2x za rok, 2x - 3x přihnojím NPK a mají radi vlhko - stříhám na výšku i šířku cca o 5-10 cm .

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 27.05.2007 11:38
     
    caragana pendula1.jpg
    Posílám ještě jeden převisláč,který si budu kupovat do skalky a moc se mi líbí.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 28.05.2007 08:56
     
    lenko, ten je zajímavej, nic podobného jsem asi nikdy neviděla smiling smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 29.05.2007 21:21
     

    Jedna převislá bříza v kámoščině zahradě.zatím takové miminko.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 02.06.2007 13:34
     
    Další fotografie:

    Tak koukám, že jsem ten můj skalník (Cotoneaster dammeri "Coral beauty") na kmínku, měla dát spíše do této dizkuze a ne do keříků. Budu se tedy opakovat a dám ho i sem, aby tu bylo vše pohromadě winking smiley .

     

    Lenko u nás měli i panašovaný, dávali mi vybrat, který chci. Ty ho máš opravdu nádherný, doufám, že mi také takhle obroste.

     

    překopírováno z keříků: Koupila jsem si skalník na kmínku, měli i panašovaný, ale radili mi, že ty jsou přece jen o něco choulostivější, ptala jsem se na stříhání a tvarovat prý jde lehce a jak jen budu chtít, pokud ho prý neustřihnu pod korunou grinning smiley , tak si s ním můžu (kromě zimy) dělat co chci. Poradili mi, pokud se mi nelíbí, jak má větve teď, že ho můžu buď ostříhat u koruny (to je mi líto) nebo přivázat větve vlascem ke kmínku, aby pěkně přepadávaly dolů.

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 03.06.2007 16:27
     
    Libi,určitě ti pěkně poroste,je nádherný.Já s tím mojim měla problém jen vždy brzy na jaře,protože je stálozelený a sluníčko mu spálilo vrchní lístky.Ty opadaly a trvalo dlouho,než znovu narostly nové.Letos v zimě jsem tedy dala na ten roub přikrývku z chvojí,která ten vršek chránila a už je to v pořádku.Večer pošlu foto kvetoucího skalníku.
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 15.06.2007 06:25
     
    cedrus deodora feelin blue.jpg
    Tak jsem v zahradnictví zase neodolala a koupila malý cedr na kmínku do skalky.Ta velikost už je konečná,budou růst jen větvičky.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 15.06.2007 19:38
     
    061507174411mm.jpg
    Moje převislá vrbička v plné parádě. Brzy jí u země přistřihnu na "deštníček" a budou mít pesani vzdušný slunečník kombinovaný s drbadlem zad grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 16.06.2007 08:54
     
    drahus: odhadneš, za jak dlouho narostou ty větvičky až dolů??? Když si na jaře plánuji koupit tuhle vrbu na kmínku a chci ji ostříhat, za jak dlouho se dočkám toho vodopádu k zemi?confused smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 16.06.2007 10:06
     
    Máme jí asi pět let, ale roste jak divá. Stříhám jí dost brutálně. Nově sázenou asi opatrněji, ale určitě stříhej! Kámoška nestříhala a je z ní taková chudá neduživka. (Z té vrbičky grinning smiley ) Hlavně se ale neboj jarních větviček, co porostou směrem nahoru - samy se časem svěsí. Ta naše je na nízkém kmínku - dnešní celková výška rostliny je asi metr. Je u jezírka a tak má optimální podmínky pro růst. Jinak jí nehnojím, nezalévám, nic.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.