čtvrtek 2. května, 09:47 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Převislé jehličnany a listnáče

Datum: 16.04.2007 11:48
 
Jelikož jsme včera narazili na toto téma v jiné diskuzi, otvírám tuto, abychom to jinde neznepřehlednili smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 17
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 11:26
     
    Tak to by mě vůbec nenapadlo, že takhle krásně se vybarvuje skalník. Můj obyčejný to nedělá, to je fakt paráda. Jinak mé letošní nákupy zatím těch mooc růží od Starkla, azalky od Havlise, také nic moc levná záležitost, už mě doma nesnášígrinning smiley .A teď jsem na aukci prodala koženou bundu, která mi již byla úzká a místo nové jsem koupila z Bakkera tu azalku na kmínku a převislou růžičku Gamma, jsem asi prdlá.A teď jsem dokončila objednávku na picea Liliput, je již 30 cm narostlý, to by mi mělo stačit.Další objednávka z Lukonu a to ta polodřevitá žlutá pivoňka, plnokvětá čemeřice a ještě pár skalniček. Tím bych skončila s objednávkama a další vyhlídlé zahradnictví Dolany, kde jsem kupovala ten jalovec Stricta, měly tam takový krásně narostlý cypřišek, který dělal takové hnízdo, cena 1500, zahradnictví u Makra v Olomouci cryptometria japonica asi na dvoumetrovém kmínku zase kolem dvou tisíc a ještě fakt nutně potřebuji ten dřišťál admiration....a další mě ukazuješ tynono smiley , děti mě už nesnášígrinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

     
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 11:46
     

    Hmmm,jako bych tu četla o sobě...já mám tákový dlouhý seznam...ale jsem omezená v pohybu (tři pididěti a manžel zápecník),takže nemůžu tolik utrácet.

     

    Ale teď nutně potřebuju další strom,mám na něj 8m prostor,měl by růst rychle,být převislý,nenáročný a dožluta,ale potřebuju aby se zastavil tak na 10 a 6m koruny...tak tu bádám a bádám....

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 11:52
     

    eye popping smiley Ty jo!! No fakt ses rozjela. Zajímá mě ta Cryptomerie na kmínku - co je to za druh? To bude nějaká "Globosa"? Já se právě v nejbližší době taky chystám k Harazinům, loni jsem tam nechala brslen "Compactus" a nikde jinde jsem ho nepotkala, mám teď na něj přichystané místečko, ještě potřebuji najaký smrček, zřejmě půjdu do nějakého orientalis a taky chci půdokryv z borůvek, chtěla bych nějaké nízké (jako ty lesní, z lesa si je ale z morálních důvodů nepřinesu).

    Od Havlišů jsi si nechala dovézt rostliny dopravou? Spokojená? A tu borovici od nich, jak jsi loni chtěla, máš už taky?

     

    Libi - lístečky skalníku podle mě spálilo sluníčko. Většinou se tak stane, když je přes noc mrazík a přes den pere slunce, udělalo mi to i na azalkách .

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 11:52
     

    Je ahoj, tak vidím, že se holky z Livingu pomalu stahují i sem. Jak dopadlo to zasazení ve sněžném prostředí, vydržely rostlinky? Moje růže vypadají, že ano, jen dvě mi manžílek nalomil, omylem na ně převrátil kolečka, tak nevím, zda to rozchodíwinking smiley .

    Co se týče toho stromu, Hanelka určitě poradí, tak, že se nebudeš moci rozhodnout, na to je ona expertgrinning smiley

    Já také léta odkládám osázení hlavní části, která je moc velká a chce to vzrostlé stromy, také rytí a příprava, to bude fuška. V každém případě tam ale budu chtít japonský javor, tak zatím studuji, na co si dát pozor, vím, že je choulostivý, ale nějak nemohu odolat.

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 12:03
     

    Leni,paradoxně mi přežívá většina rostlin,přestože je napřed koupím,pak zasadím a pak zjistím,že špatně (i když už si teď dávám celkem pozor)

    S tím stromem klidně raďte... všichni... thumbs down

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 12:05
     

    amazonko - napadl mě jen jediný strom s takovými požadavky a to jasan Fraxinus excelsior "Aurea Pendula" , patří k mým nejoblíbenějším stromům, bohužel prodávat jsem ho zatím neviděla, ale vysázený je u nás v ZOO na Lešné a já ho každým rokem obdivuju a říkám "a chci a chci a chci" grinning smiley

    [www.esveld.nl]
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 12:10
     

    Tak ten je opravdu moc hezký, ale naštěstí na moji zahradu by se již určitě nevešelsmiling smiley

    Hani, ten jaloveček jsi kupovala v Olomouci kde ?

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 12:17
     
    carpinus betulus \'pendula\' 20.jpg

    Teď koukám u těch Esveldů píší v. 2m, tak to je podle mě blbost, je to stromek cca 4-5 m velký.

    Jinak jsou tady možnosti převislých okrasných třešní jako např. Prunus subh. "Pendula" - běžně k sehnání, hlavně v tuto dobu

    [images.google.cz]

    a co převislý zelenolistý buk Fagus naroubovaný na vyšším kmeni - na podzim má žluté zbarvení a řezem ho lze usměrnit

    [images.google.cz]

    Pak je taky krásný habr - Carpinus betulus "Pendula"

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hanela (08.04.2008 12:19)
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 12:28
     
    Leni v Horizontu, myslím, že to budou 3 nebo 4 roky. V Horizontu vůbec mají ceny vzrostlých dřevin slušné, např. obrovský javor palmatum Atropurpureum tam byl okolo 10000,- a u těch Harazinů ještě menší za 45000,- ., rozdíl jak prase! Také tam měli velké Sophory "Penduly" za 4000,- Kč, ale opravdu už velké s krásnou korunou, za ty prachy bych to nekoupila, ale vzhledem k stáří rostlině, to vůbec nebyly přehnané ceny. Jsem si teď vzpomněla, že jsem si tam koupila Kalmii angustilofolii za 90,- Kč, krásný keřík, cena neuvěřitelná, nízké japons. azalky za 55,-, ...... Nízké ceny však neplatí u všeho, člověk musí mít trochu přehled, co jo a co né.
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 12:37
     

    V Horizontu jsem byla vloni vzpamatovat se z toho Droždínagrinning smiley , je to vcelku příjemné zastavení. Letos tam budu muset jet znovu, koupila jsem si tam dvě nizoučké skalničky / saginu subulatu aurea a ještě jednu stříbrnou/ mezi šlapáky do té kamenné cestičky. Jen tak na zkoušku, ale osvědčily se, kopírují mezery,dá se na ně šlapat a neprorůstá plevel. Něco jsem si na jaře namnožila, ale budu muset přikoupit sazenice, ta cesta je dost dlouhá a chci to mít po celé její délce. Tak se podívám i po sortimentu.

    Jinak se mi tam moc líbil takový jehličnan / cryptomerie?/, který měly na boku budovy, byla to taková koule volných větviček maximálně do metru, netušíš, co to bylo? Já to mám někde vyfocené, ale fotku nemohu najít.

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 12:40
     

    Hani,tak právě ten mám na prvním místě v seznamu winking smiley koukám že máme stejný vkus...to je přesně totiž ten on...nevisí až k zemi (na to budu mít ten jilm) ale dělá hezký stín...a dokonce i vím,kde ho mají spinning smiley sticking its tongue out

    Pak jsem si myslela ještě na břízu a vrbu...ale vrba je pak obrovská....

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 12:49
     

    Tak jsem Hani přehlídla jeden Tvůj příspěvek a napravuji.Ta cryptomeria na kmínku byla Globosa, měly ji v tom místě, kde mají takový přístřešek a vypadala náramně, jen už finance byly rozkutálené. Všimla jsem si, že tam mají naroubované na kmínku dost různých věcí a také se tam hodlám podívat.

    Jinak od Havlise tu borovici zatím nemám, to je právě to hlavní největší místo, do kterého se musíme pustit a protože doprava je dražší, chci si současně vzít více stromků / ten javor , potom ještě venkovní ibišek a určitě ještě něco vymyslím a do té doby musím našetřit. Ale už to celkem pospíchá, o víkendu jdeme kácet první obrovský lesní smrk, tak pokud to přežijeme, budeme muset tu volnou plochu zaplňovat.

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 13:11
     

    Leni - pro mě je celý areál Horizontu kýčovitý, ty rotundy jsou příšerný, ale to je můj pohled. Dělali to Italové.

    Nevím, jakou kouličku volných větviček do 1m myslíš grinning smiley. Kukla jsem do jejich galerie, ale nic podobného jsem nenašla

    [www.horizont-zs.cz]

    [www.horizont-zs.cz]

     

    amazonko, teď přesně nevím, který stromek myslíš eye rolling smiley , ten jasan? Jinak vrby jsou i menšího vzrůstu, jen sehnat ten správný druh. Lepší je mít více favoritů a pak koupit to, na co právě narazíš v zahradnictví. Většinou to bývá úplně něco jiného grinning smiley, se známe, že. mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 13:14
     
    Holky, já sem snad ani nemůžu! winking smiley Místa už taky moc nemám a přitom pořád něco objevuji. Teď jsem viděla u Starkla v katalogu sloupovitý jilm, taky mě láká smiling smiley. Naštěstí - nevím "kam s ním", takže ušetřím grinning smiley
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 13:15
     
    Leni - já si tu cryptomerii na 2m kmínku nedovedu představit, musíš mi ji vyfotit please smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.