čtvrtek 2. května, 04:45 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Převislé jehličnany a listnáče

Datum: 16.04.2007 11:48
 
Jelikož jsme včera narazili na toto téma v jiné diskuzi, otvírám tuto, abychom to jinde neznepřehlednili smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 17
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 15:31
     

    Hani,myslela jsem ten jasan...buk je na mě moc pomalej,jilm už mám zlatý sloupovitý a na převislý se chystám,ale ten půjde jinam...P. subhirtelu jsem chtěla,ale tady mi nesedne (ten strom má vytvořit "lesní" stín,pro botanické ronďáčky a podobné "nesmysly")

     

    Jinak Havlis...beru si od něj tak jednu rostlinu za dva měsíce,mám jí druhý den doma,velikou,krásnou,nádherně zabalenou...a většinou se opravdu při mých nákupech cena = kvalita,takže si tím hojím nervy po ostatních zásilkovkách...

    Naposled to byl tenhle krasavec,enkianthus Victoria

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil amazonka01 (08.04.2008 16:21)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 16:12
     

    ehm... se musím vmísit

    Hádejte, co jsem si minulý týden přivlekla domů ? ( Hespa je hrozný škodič mé peneženky, měla jsem sedět doma grinning smiley )

    kryptomerii Globosu - teda doufám, že je to ona. Je to můj úplně první jehličnánek ( víte, že na ně moc nejsem ) - ale tohle jsem prostě nemohla v zahr. nechat. Ona má po zimě bronzové jehličí... krása.

    Jen jsem si teda myslela, že bude kuličková u zeměeye rolling smiley . Hanelo, nestraš..

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 08.04.2008 17:39
     
    p1210654.jpg
    já teda koukám, co všechno existuje confused smiley , já mám zálusk stejně jako Anavi na ten jilm, Hanelo, já doufám také, že ty hnědé listy u toho skalníku sluníčkem, a že nově obrazí winking smiley
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 06:13
     
    Libi, neboj, obrazí. Několik zim se mi stávalo to samé, potom mi jeden moudrý pán poradil, abych na ten vršek přivázala střížku z chvojí, která listy chrání před silným jarním sluníčkem. Od té doby již k žádnému popálení nedošlo.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil lenka01 (09.04.2008 06:14)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 07:54
     
    To samé platí i pro vřesy, ač jsem s touto informací mimo zdejší téma. Mám je všechy úplně šedivé a rezaté, ale když odlomím větvičku, jsou zelené. Prý jsou spálené od zimního sluníčka, měla jsem mezi ně napíchat větvičky chvojí. Budu čekat, jestli obrazí a zase zezelenají nebo půjdou sad smiley.
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 07:57
     
    Anavi, naprostý souhlas, také jsem s tím přikrytím vřesů letos moc nepospíchala a některé nestačila přikrýt. A ty jsou tedy parádně popálené, naštěstí jen dva kousky, tak počkáme, co udělají, případně je budeme muset později vyměnit. Už budu chytřejší a přikryji je důkladněji.
     
  • Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 08:05
     

    Hezký den přeji všem přítomným diskutujícím ! smiling smiley

    Jdu s prosíkem o radu k odborníkům. Chtěla bych do koutu zahrady zasadit převislou břízu. Úhlopříčně totiž začal nový budoucí soused stavět dům a protože je to dokopečka, tak nás bude mít jako na dlani. Když budu plet na skalce, tak mi bude moct koukat až kamsi.

    Chtěli bychom se oddělit od nich a mít své soukromí jako kdysi. Napadla mě právě jen ta bříza. Snad roste rychle.

    A teď ten dotaz.

    Dá se ještě dodatečně zvýšit výška stromu ?

    Je to asi na kmínku klasické břízy (nevím). Mohu nějak, třeba stříháním vršků nebo nevím čeho, docílit, že pojede i o dva nebo i tři metry výš, než je kmínek ?

     

    Jdu pohledat, jestli tu nemám nějaké foto toho koutu, kde by měla růst.

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 08:20
     

    Posílám ti fotku převislé břízy ukradenou z jednoho zahradnictví, které ji prodává. Prodávají ji s různou výškou kmínku s dodatkem, že dorůstá do 4 metrů, z toho usuzuji, že není potřeba vyvazovat do výšky, poroste sama.

    Ale sama ji nemám, tak ještě počkej na ostatnísmiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 08:22
     
    Kofilo, nevím, jak je to u břízy, ale mně většinou zahradník řekl, že strom se rozvětvuje ve výšce, ve které je ta koruna naroubovaná, ale u některých stromů - gleditsie, modřín apod. je možné jeden hlavní výhon vyvázat do výšky a strom se začne rozvětvovat až tam, kde ten výhon bude končit, jestli to popisuji nějak srozumitelně. Takže vyšší ho udělat asi částečně lze, ale pak už zase tu korunu bude dělat pouze v jednom místě.
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 08:50
     

    amazonko a ten jasan víš kde koupit? Ty jo, radši mi to nepiš, doufám, že jsi z druhého konce republiky . grinning smiley. Enkianthus od Havliše je fakt pěkný, akrorát píše, stanoviště - slunce, tak to bych asi oponovala, chtějí spíše polostín až stín, už jsem si jeden na sluníčku před pár lety odrovnala. I když v arboretu v Mlýňanech na Slovensku byl vysázen na skoro slunci, ale u rybníčku. To chce vyzkoušet, u jednoho tak, u druhého onak a taky to závisí od druhu.

    Leni - taky dávám chvojky na skalník a nechávám až přejdou mrazíky. winking smiley

    Kofilo - výšku převislé břízy lze ovlivnit tak, že buď ji budeš vyvazovat do požadované výšky (kmen po určité době zesílí a půjde dovrchu sám), takto může dosahovat výšky i např. 6m. Pokud bříza dosáhne požadované výšky, její růst do výšky zamezíš ohnutím vršku a přivázáním na určitou dobu k hlav. kmeni, tak půjde dolů a ne nahoru, chápeš?

    Květo - já mám už pár let crypt. "Globosu" a zatím dělá kouličku u země, jde i zaštipovat, ale musí se to dělat po mrazíkoch, jinak konečky zahnědnou a usychají.

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 08:56
     

    Hanelko, dobré ránowinking smiley Já na zahradě vyvazuji převislý modřín, ale vypadá to tedy zatím dost strašně, vždy raději přimhouřím oči, když jdu kolem. Doufám ale, že poroste rychle a časem bude dělat parádu.

    Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli stříkáš na jehličnany něco proti rezivosti. Mě to tedy naštěstí ještě nepostihlo, ale sousedka má stromečky otřesný, tak abych tomu předešla.

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 08:56
     
    Jejda, holky, zapomněla jsem se pochlubit, včera jsem si koupila konečně brslen alatus "Compactus", hurá! Taky uvažuji, si pořídit klokoč pro jeho využití plodů k tvoření grinning smiley. Mají ho u nás za 170,- Kč. Ale to odbočuji od převisláčů eye rolling smiley, pardón! winking smiley
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 08:59
     
    Ahoj Leni, na to preventivně používám hořkou sůl, nejvíce mám rezivé cypřišky a teď začal i sekvojovec, ten jsem zatím nepřihnojovala.
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 09:00
     
    Už jsem o ní slyšela, ale nic bližšího nevím, jak se to v praxi používá a v kterou dobu ?
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 09:06
     

    Může se rozpustit v konvi a pak zalévat na jehličí anebo při příchodu deště posypat okolo dřeviny, jak to dělají některé holky. Polévám během dubna - června.

    [www.prag-info.cz]
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.