čtvrtek 2. května, 10:35 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Převislé jehličnany a listnáče

Datum: 16.04.2007 11:48
 
Jelikož jsme včera narazili na toto téma v jiné diskuzi, otvírám tuto, abychom to jinde neznepřehlednili smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 17
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 09:12
     

    Díky za tip, budu si teď muset doplnit hnojiva, vše vyčerpané, možná adresu využiji a objednám. Já musím jezdit pro všechno do města 15 km vzdáleného, tak co jde řeším nákupy přes net.

    Jinak pokud máš fotečku tvého nového přírůstku, tak ji sem potom dej pro inspiraciplease smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 09:18
     
    lenko, něco si načti tady:
    [www.week.cz]
    winking smiley
     
  • Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 10:19
     

    Holky díky moc. Fotku místa, kde by měla být jsem nenašla, takže nafotím. Kdyby se tam hodilo třeba něco jiného.

    S tím vyvazováním jsem to pochopila. love smiley

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 11:13
     

    Hani,našla jsem "dva" jasany,jeden u Slaného,druhý u Kostelce... winking smiley

     

    K té bříze,v mé moudré knize se uvádí,že kmínek B.Youngi dále roste,že vyroste i s korunou ještě o 2m,nezkoušela jsem a tak nevím...

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.04.2008 17:48
     
    Tak jsem se dnes pustila do výkopu...tam,co jsem si vymyslela ten jasan winking smiley no a samozřejmě,že je to opět vydlážděné...takže krumpáč,lopatička...a pak rukama vybírat navážku,ještě tak tři dny a budu mít dostatečnou díru eye rolling smiley,ale bude tam krásnej love smiley
     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 06:01
     

    Tak to mi také připomíná naši zahradu, tam snad musel být původně kamenolomgrinning smiley

    Všem příchozím krásné ráno, jdu makati,pa

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 08:06
     
    img_3440.jpg

    Holky, zdravím Vás po ránu, včera jsem makala na přetírání zahradního nábytku a dnes mě čeká krb.

    amazonko - budu bledá závistí grinning smiley (jasan)

    Leni - foto brslenu "Compactus" za 340,-Kč, v. cca 50-60cm winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 08:44
     
    p1070655x.jpg

    hanelo, nádherně silnej - to má být ten samý, co mám já? Nebo jiný druh?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 08:46
     
    Koukala jsem do Starklova katalogu, že sloupovitý jilm nabízejí ve výšce 50-60 cm za 270 Kč, tak to asi neodolám, jestli ho budou mít winking smiley
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 08:56
     
    Anavi - jo jo, měl to být stejný, to je ale krasavec! Už se těším, až se olistí! Ivčo, já nevím, ale ten jilm se prodává běžně, u nás byl asi tak 1,3m vysoký za 400,-.
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 09:09
     
    Hmmm,dokonce i já vlastním sloupovitý jilm...za 70,- asi 60cm...a v zásilkovkách bych ho koupila od jinud...už je mám dost zmapované winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 09:14
     
    Tak poraďte! Já se zkusím teda zeptat u nás v zahradnictví. Ale on to má být nějaký zlatý! Není to přece jen něco jiného než klasický sloupovitý (zelený) jilm. Tenhle Starklův jsem pochopila, že má mít žluté lístečky. Tak nevím confused smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 09:15
     
    A roste ten sloupovitý jilm rychle nebo ne? A dá se stříhat? Stačilo by mi, kdyby dorostl tak 170 cm, do výšky plotu. Ale nerada bych, aby mi to rostlo deset let!!! eye rolling smiley (třeba z těch 50 cm původní výšky)
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 09:28
     

    Ivo,je zlatý...kupovala jsem ho loni v květnu a až do podzima zůstal žlutý (mám slabost pro žlutolisté stromy),ale malinko ho spálilo to loňské sluníčko.A nejsem si jistá,jestli mu taky nepomrzly výhony...to zjistím až vypučí winking smiley

    Myslí,že když se chytí,tak roste celkem rychle ,i za tu půlku loňského roku (a to byl chudinka věčně podrytý hryzcem) narostl asi 20cm

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.04.2008 09:40
     
    Ještě,tuhle zásilkovku jsem pravda nezkoušela,ale prý je s ní spokojenost [www.richardvacula.com] a jilm tam mají malý i na kmínku
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.