úterý 21. května, 03:17 Svátek má Monika
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Převislé jehličnany a listnáče

Datum: 16.04.2007 11:48
 
Jelikož jsme včera narazili na toto téma v jiné diskuzi, otvírám tuto, abychom to jinde neznepřehlednili smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 17
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 09.10.2008 17:08
     

    já vrbu taky krátím několikrát za sezonu úplně na krátko.pokaždé rychle obrazí.flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.03.2009 12:52
     

    Ahoj. Máte někdo prosím zkušenosti s převislým červenolistým bukem?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 10.03.2009 13:14
     

    Vítej mezi námi! Zaznamenala jsem tvůj dotaz ohledně buku už v jiné diskuzi,ale bohužel nemám osobní zkušenost.

     

    Na tvém místě bych riskla ten vyvazovaný. Mohla jsem se takto rozhodnout mezi převislým modřínem roubovaným na kmínku za 2 tis. a mezi vyvazovaným za 600 Kč - kterej myslíš, že mám? winking smiley A je nádherný! thumbs down

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 11.03.2009 07:06
     

    Ahojky Anavi. Moc děkuji za milé přivítání. Máš pravdu. U mě to s tím bukem dopadne stejně. Vzhledem k množství rostlin (keře, stromky, trvalky), které mám v plánu kupovat (díky typům a fotkám, které jsem na tomto foru objevila), koupím ten levnější - za 1.400,- a budu se modlit, aby mou péči přežilgrinning smiley . Moc se mi líbí i převislý jilm - mají výstavní, vysoky cca 180 cm a je za necelých 600,- Kč a vypadá jako roubovaný, ale v listopadu jsem vysázela živý plot z habrů a před nimi by se barevně ztratil.

    Nákup budu dělat v zahradnictví, které má už tradici a všichni jsou tam od fochu, tak snad s vyvazováním buku poradí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 11.03.2009 08:17
     

    Převislý jilm je nádherný, mám ho také, tuším taky pořízený za cenu kolem šesti stovek, ale mám s ním každoročně dost problémy. Jednak má na listech takové nádorky a už druhým rokem se ho navíc chytá plíseň. Četla jsem, že jilm je, bohužel, na různé choroby tohoto typu hodně náchylný sad smiley. Takže vypadá nádherně asi první dva měsíce po tom, co obrazí, a pak už je to horší, na podzim byl hodně nevzhledný, téměř šedivý thumbs up

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 11.03.2009 08:32
     

    To mě mrzí, že s ním máš takové problémy. Taky jsem někde četla, že jsou náchylné, ale v jiném článku zase někdo psal, že v dnešní době se prodávají již kultivary odolnější. Uvažovala jsem s ním výhledově na jiné místo v zahrádce (předsadit před tmavé thůje, ale tvoje zkušenost mě od toho odradí.

    Jsem natěšená jako kobylka před startem na to, až konečně na "naší vlastní" zahrádce, kterou jsme si pořídili už ve zralém věku 50, budu moc začít něco rochat. Nějak jsem se vloni u syna na zahradě tím zahradničením nakazila. Do té doby mě nějak ani nenapadlo se o kytky zajímat. Maximálně jsem ocenila že "něco" vypadá pěkně. Dnes už aspoň vím winking smiley , že je rozdíl mezi trvalkami a letničkami. Do loňska jsem to ani netušilagrinning smiley . No a díky zkušenosti vás všech tady na foru pilně bifluju, abychpři sázení neudělala nějaké óóóbr ptákoviny. Chci se ještě na něco zeptat, ale zkusím najít příslušné téma, abych tohle vlákno nerozkrafávala.

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 17.03.2009 07:30
     

    Anavi - k jilmu, tyhle puchýřky byl důvod, proč jsem si ho nekoupila, byť po něm toužila několik let. U nás v zahradnictví jich mají několik a mají to všechny a prý to ničím neošetřují, takže ani nevím, zda se toho dá zbavit. sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 17.03.2009 08:28
     

    hanelo, ve městě mají na zeleném prostranství vysazené tři kousky vedle sebe, jsou naprosto úchvatné, narůstají rok od roku do mohutnosti a nikdy jsem si nevšimla žádných "závad" sad smiley. Tak nevím. V zahradnictví mi říkali, že je citlivý na přemokření... což pod kůrou a v jílové nepropustné zemině možná hrozí. Stříkám ho každoročně aspoň proti té plísni, ale že by to nějak zabíralo... confused smiley sad smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 04.05.2009 07:37
     
    buk 3.5.09.jpg
    Další fotografie:

    Sluníčko bylo bohužel na špatné straně a já jsem mizerný fotograf začátečník - stejně jako zahrádkář. Proto jsem fotila ze zadní strany stromku.

    Je nesmělý a lístečky ve vějířcích jsou nejprve jako larvy, které jen hodně pomalu pukají a pak se dere na svět ta nádhera.

    Ztím jsou lístky světlejší barvy, měly by ztmavnout. Jsem do něj zkrátka zamilovaná.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (04.05.2009 11:34)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 04.05.2009 19:50
     

    Ten buk vypadá moc pěkně thumbs down

     

    Teď koukám - ty ho nemáš nijak ukotvený? eye popping smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (04.05.2009 19:51)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 05.05.2009 07:06
     

    Už se na tom pracuje. Chci koupit bambusovou tyč, ale máme krátké autíčko, tak by se nám tam nevešla. Se synem pojedu v dohledné době kupovat nějaké vodní rostliny do jezírka, tak mu do auta tyče nacpu. Mám totiž dost vysokou i hakura nishiky a ta je taky bez oporystydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 11.05.2009 22:18
     

    Tak už máš hotovo? Jak se novým přírůstkům daří? winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 12.05.2009 08:05
     

    Anavi, já jsem blahem bez sebesmiling smiley . Buk vypadá nádnerně (můj pocit). Někdo další si může myslet, že jsem cvok a že mášm koštěwinking smiley . Jakmile se udělá trochu pěkné počasí, znovu vyblejsknu a dám fotku. Už má lístky plně rozvinuté.

    Než jsem zakládala zahrádku, tak jsem si říkala, že chci tenhle stromek a že musí být chloubou a nejdůležitější rostlinou na zahrádce, tak doprčic ho musím chválit - ne?

    Jinak oporu ještě u něj nemám. Chci alespoň 2,5 m (něco přijde do země a něco zůstane trčet zatím nad tím stromkem, protože až pustí vzadu větvičku, chci jí vyvázat, aby se zvýšila výška stromku). Proto tam nechci dávat nějaký kůl, ale bambus, který není tak nápadný. Do auta se nám nevejde, tak musím počkat na syna, až pojedeme dokupovat vodní rostliny do jezírka - jemu se ta délka do auta vejde - má auto combigrinning smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 13.05.2009 00:21
     

    555: Mám pro tvé nadšení pochopení winking smiley

    Tak ať se rostlinkám daří k tvé spokojenosti flower smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Převislé jehličnany a listnáče

    Datum: 14.05.2009 07:53
     
    hpim1553.jpg
    Další fotografie:

    Už se trochu osmělilsmiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.