neděle 28. dubna, 00:40 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Pomoc lidem v zatopených oblastech

Datum: 26.06.2009 19:59
 

Vím, že tady na Weeku je na lidi spoleh flower smiley, vždycky pomůžou dobré věci.

Jelikož jsem se před chvílí dodívala na zprávy a je mi z toho hodně smutno, šla jsem hledat na net, jak by se dalo pomoci.

V dnešní situaci mnoho lidí obrací každou korunu, ale myslím, že 30 Kč za DMS může postrádat snad každý.

Tak Vás moc prosím... please smiley

 

Organizace zatím vybraly na povodňová konta přes 2,5 milionu korun. Pomoci obětem povodní lze zasláním dárcovské SMS či finančního obnosu na účet 72027202/0300, který zřídila nadace Člověk v tísni, či zasláním dárcovské SMS ve tvaru "DMS POVODNE09" na číslo 87777.

DMS ADRA

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 20:17
     

    Anavi, jsi pohotová. Leckdo by rád pomohl, ale neví zrovna jak, tak je důležité to takhle připomenout a dodat podstatné údaje. Ty DMS jsou vůbec dobrý vynález, člověk může jen tak doma z gauče pár kliknutími na mobil poslat pomoc. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 20:26
     
    povodnejeseniknad_6_vnahled.jpg
    Další fotografie:

    Souhlasím. Je to pohodlné, jednoduché, mobil má většinou k dispozici každý a ta částka je myslím přijatelná. Odeslala jsem jich několik... Když člověk vidí to zoufalství, najednou mu připadá spousta "problémů" naprosto povrchních sad smiley.

    A jak tam někdo říkal - ztráta těch hmotných věcí je krutá, ale nejvíc člověka zasáhne to, že přijde o vzpomínky v podobě fotek, dopisů, památek z cest... to už se prostě nedá vrátit sad smiley

     

    A je mi líto malých dětí... sad smiley

    [www.novinky.cz]

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (26.06.2009 21:30)
     
  • Autor: jitkie
    Status: začátečník

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 21:05
     

    Našla jsem vás teprve minulý týden,ale jsem tak nadšená jací jste tady skvělí lidé.Nemůžu uvěřit,že se na internetu sejdou tak skvělí lidi.Jsem ze severu Moravy,beru telefon a posílám DMS.ještě jsem koketovala s adopcí na dálku,včera jsem si pročítala vaše příběhy a přesvědčily jste mne.Ale to zase jinde.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 21:24
     

    JAK POMOCI, KAM VOLAT PRO POMOC

    Český červený kříž má pro podobné situace zřízený stálý Fond Humanity ČČK. Příspěvky můžete zaslat na účet 505 6 505/5500, v. s. 111.

    Novojičínská protikrizová linka pro lidi s psychickými problémy je 950 730 730. Konto pro pomoc postiženým: 43-5060060227/0100. Nabídky na materiální i dobrovolnickou pomoc lze zasílat na ''.phorum_html_encode('aseibertova@novyjicin-town.cz').'' nebo volat na 556 768 396 (v pracovní dny do 16 hodin, o víkendu od 8 do 12 hodin).

     

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 22:43
     

    Dobrý večer. Já svěřila nějakou tu kačku Člověku v tísni. Nicméně DMS jsou geniální vynález a myslím, že tahle vymoženost rozpoutala novou éru ve věci charitativních sbírek. Já třeba nevím o nikom, kdo by aspoň jednu neposlal. Je to fakt skvělé. Většina lidí se dříve neobtěžovala na poštu kvůli tomu, že někdo přišel o střechu nad hlavou - je to i pochopitelné. Ale takhle z křesla, z tepla domova, s nohama na stole poslat tři pětky, to může a udělá fakt téměř každý. (Škoda, že ta rodinná alba nebo dětem oblíbené hračky to nikomu nevrátí. Je to čistá hrůza sad smiley.)

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 22:54
     

    Anavi, díky,. Nestíhám sledovat dění, takže jdu na to. Taky si myslím, že dárcovské sms jsou geniálně jednoduché a pro nikoho není problém občas nějakou poslat pro dobrou věc.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 22:55
     

    Díky vám všem love smiley! Já to věděla - vy nezklamete!!!! thumbs down

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 23:05
     

    Maj to tam thumbs down winking smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 23:06
     

    Ivko, jen aby bylo jasno - poslala jsem svůj skromný příspěvek už dřív, to ne, že bych se chytla za rypák až teď, když jsem tě četla. Ale je dobře, žes to připoměla, a vůbec, že tady je tohle téma. Člověk je té události plný... Nemůžu zůstat sedět a neudělat aspoň to nejmenší, když vidím ty záběry. A upoutávka na Člověka v tísni, ty sestříhané záběry a do toho muzika... Je to sice citová masáž, což jindy nesnášim, ale v tomhle případě je to dobře. Aspoň v takových chvílích jsou média k něčemu dobrá, že vyburcují davy ku pomoci.

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 23:12
     

    Stano i moje SMS putovala mnohem dřív. A to jen proto, že jsme v práci byli " trapně" otrávení.

    Někdo jiný má mnohem větší starosti a ty naši se zdají oproti nim malicherností.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 23:26
     

    Odesláno

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 26.06.2009 23:27
     


    Stano napsal(a):

    Ivko, jen aby bylo jasno - poslala jsem svůj skromný příspěvek už dřív

    vůbec jsem o tobě nepochybovala!!! nono smiley flower smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 08:30
     

    Já tady nepochybuju o nikom, věřím, že tady je to každému přirozenésmiling smiley.

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 09:34
     

    Obávám se,že pomoc těmto lidem může jenom stát.Nejdůležitější je pro ně především znovuvybudování jejich domovů.Sám jsem pomáhal v roce 2002 na obnově tří domů,je to hrůza,kterou nikdo na dálku nepochopí.Ti lidé,kteří přišli o bydlení,touží jen po jednom.Mít znovu střechu nad hlavou,kde by třeba spali na holé zemi.Ostatní jsou schopni si opatřit sami.A postavit znovu spadlý domek,to je na osobu dnes nejmíň 5 milionů.

    Takže mnoho štěstí v dobrém úsilí.

    JABRAKA

     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.