pondělí 29. dubna, 01:05 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Pomoc lidem v zatopených oblastech

Datum: 26.06.2009 19:59
 

Vím, že tady na Weeku je na lidi spoleh flower smiley, vždycky pomůžou dobré věci.

Jelikož jsem se před chvílí dodívala na zprávy a je mi z toho hodně smutno, šla jsem hledat na net, jak by se dalo pomoci.

V dnešní situaci mnoho lidí obrací každou korunu, ale myslím, že 30 Kč za DMS může postrádat snad každý.

Tak Vás moc prosím... please smiley

 

Organizace zatím vybraly na povodňová konta přes 2,5 milionu korun. Pomoci obětem povodní lze zasláním dárcovské SMS či finančního obnosu na účet 72027202/0300, který zřídila nadace Člověk v tísni, či zasláním dárcovské SMS ve tvaru "DMS POVODNE09" na číslo 87777.

DMS ADRA

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 22:29
     

    Taky si myslím, že ta konkrétní a cílená pomoc je nejlepší. Jen je asi lepší, když to někdo aspoň trochu organizuje, aby to nebylo úplně zmatečné a nenadělalo to víc zmatků a problémů. Při těch posledních povodních se u nás taky ozývaly hlasy, že ta pomoc často nedorazí, tam kam má, tak se zorganizovala sbírka na Obecním úřadě a pak to starosta s dalším člověkem dovezl přímo do konkrétní obce, kde už byli domluveni. Tak byla aspoň jistota, že se vše dostalo až na místo. Věřím, že se tu podnikne zas něco podobného. Navrhnu to starostovi, protože nějaké organizování a zaštítění to potřebuje. A taky starosta je osoba důvěryhodná pro většinu lidí a spíš se zapojí, než kdyby to organizoval někdo jiný. Zatím pomáhám jen pomocí DMS a příspěvků na (dle mého) důvěryhodné účty. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 29.06.2009 10:16
     

    Dnes je v novinkách na seznamu příběh jedné rodiny, jak při povodních přišla o všechno. Je to velmi smutné, ale stejně mi přijde pak trochu divné, když takhle zmedializované příběhy rodin mají za následek, že právě tahle rodina pak dostane spoustu věcí, zatímco další stovky rodin, které jsou na tom stejně, ale jsou bezejmenné, tak nedostanou nic. Samozřejmě. lépe je pomoci jednomu než nikomu, ale nebylo by lepší pomoci všem aspoň trochu, aby mohli slušně žít? Je to prostě hrozně složité a dosáhnout nějakého spravedlivého rozdělování asi ani nejde. Jen si tak říkám, že se pak nemůžeme divit řevnivosti a závisti mezi těmi postiženými lidmi, protože to musí zapůsobit, když někdo dostane zadarmo skoro vše a další si to pak musí kupovat. Ale to se mi jen tak prohnalo hlavou. Pomáhejme a doufejme, že naše pomoc najde správné adresáty a opravdu pomůže těm nejpotřebnějším. Věra

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 29.06.2009 12:10
     

    Poslána DMS - hned několikrát.

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 29.06.2009 13:01
     

    Spike, četla jsem to a taky mi to přijde zvláštní - velmi emotivně a dopodrobna popsaný příběh včetně osobních údajů o jedné rodině, podle mě s jasným cílem konkrétně jim zprostředkovat pomoc. Záslužné, ale co ti ostatní ve vesnici... No jo no. Je fakt, že asi osobní příběhy nejvíc lidi vyburcuje...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 29.06.2009 17:06
     


    lostris napsal(a):

    též jsem to viděla a bulela jak kráva.Ale tyhle události mě hrozně dojímají a bylo vidět,že obě strany i přes příval slz měly radost.A ten pan dárce je u mě hrdina.thumbs down

    lostris, přiznám se, že dřív jsem měla k těmto věcem takový "nezávislý" přístup nebo jak to říct, nějak jsem si to nepřipouštěla. Nevím, jestli je to věkem nebo tím, že jsem matka a už cítím odpovědnost nejen za sebe, ale různé lidské tragedie si nedokážu držet od těla a v současné době taky ty zprávy doslova provzlykám. Minule mě dostal i pohled na bezradně pobíhajícího psa... ty lidi aspoň vědí o co jde, ty zvířata musejí zažívat bezbřehé zoufalství sad smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 29.06.2009 17:07
     


    Stano napsal(a):

    Spike, četla jsem to a taky mi to přijde zvláštní - velmi emotivně a dopodrobna popsaný příběh včetně osobních údajů o jedné rodině, podle mě s jasným cílem konkrétně jim zprostředkovat pomoc. Záslužné, ale co ti ostatní ve vesnici... No jo no. Je fakt, že asi osobní příběhy nejvíc lidi vyburcuje...

    stano, koukám, že máme na věc podobný pohled... říkala jsem si, jak bych se cítila vůči ostatním, kteří dopadli stejně a já bych byla ta, které zrovna dali v televizi slovo sad smiley. Jak se znám, tak bych se ještě i v tý zoufalý situaci podělila o to darované... sad smiley sad smiley sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 29.06.2009 17:21
     

    Děkuji adminovi flower smiley za umístění odkazu na tuto důležitou diskuzi na Hlavní stranu. díky, díky love smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 29.06.2009 20:46
     

    Zaslechla jsem v telce, že se už vybralo v DMSkách asi 8 milionů..tak to je dost dobré ne? thumbs down

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 29.06.2009 21:02
     

    Tak to je teda pěkný číslo. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 29.06.2009 23:21
     

    Z toho já úplně nadskakuju radostí! love smiley Taky jsem to zaslechla...

    thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: delfinka
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 30.06.2009 11:03
     

    Poslána DMSthumbs down snad už žádný bouřky nepřijdou a bude už jen svítit sluníčko..please smiley všem držim všechny palce!!!flower smiley

    je to hrozný neštěstí..sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 01.07.2009 18:37
     

    U nás už je ve vsi vyhlášena sbírka potřebných věcí, tak nakoupím a dám to tam. Tohle se těm lidem do rukou dostane a pomůže jim to. Těch peněz se sešlo už docela hodně, ikdyž při počtu postižených rodin nevyjde na jednu žádná velká částka. Teď se tu trochu klepu při bouřce, ale při představě, jak je těm, keří jsou vyplavení, se to nedá srovnat. Tady platí to okřídlené, že kdo to nezažil na vlastní kůži, nepochopí. Máme dojem, že to chápeme, ale myslím, že to co si představujeme je skutečnosti vzdálené. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 01.07.2009 20:31
     

    Věro, dneska mi právě kolega v práci "popisoval" ten skutečný stav, když to postihlo jejich blízkou rodinu. A přesně tohle mi říkal: Ať se snaží to sebebarvitěji popsat, ta realita je ještě o mnoho děsivější. Nikdo si nedovede představit zápach zkaženého masa z nefungujících mražáku, hejna much a komárů, kteří lítají kolem a podobné věci, které po opadnutí vody "vyplavou" na povrch sad smiley.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 17.08.2010 18:54
     

    [www.novinky.cz]

     

    já bych takovejm grázlům ruce zpřerážela!!! thumbs up thumbs up angry smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 17.08.2010 20:06
     

    Jsem se normálně vyděsila, kdo to píše mým jménem anebo že už jsem úplně blbá, když si to nepamatuju, a ono je to k loňským povodním. UF grinning smiley .

    Stano napsal(a):

    Tak to je teda pěkný číslo. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.