pondělí 29. dubna, 01:54 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Pomoc lidem v zatopených oblastech

Datum: 26.06.2009 19:59
 

Vím, že tady na Weeku je na lidi spoleh flower smiley, vždycky pomůžou dobré věci.

Jelikož jsem se před chvílí dodívala na zprávy a je mi z toho hodně smutno, šla jsem hledat na net, jak by se dalo pomoci.

V dnešní situaci mnoho lidí obrací každou korunu, ale myslím, že 30 Kč za DMS může postrádat snad každý.

Tak Vás moc prosím... please smiley

 

Organizace zatím vybraly na povodňová konta přes 2,5 milionu korun. Pomoci obětem povodní lze zasláním dárcovské SMS či finančního obnosu na účet 72027202/0300, který zřídila nadace Člověk v tísni, či zasláním dárcovské SMS ve tvaru "DMS POVODNE09" na číslo 87777.

DMS ADRA

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 10:03
     

    Aha, tak se na ně na všechny vykašlem, když nemáme pět miliónů na osobu a když jsme "jenom lidi" a ne stát. eye rolling smiley thumbs up Promiň, ale to je teda názor eye popping smiley. Ony ty charitatní organizace si asi jenom tak hrajou, ony asi nevědí, co dělaj a jak ty peníze správně rozdělit. Bože můj...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 10:19
     

    Kdyby kazda domacnost v Cesku prispela jednou jedinou SMSkou, coz fakt nikoho nezabije, tak se vybere pres 120 milionu KC, coz stat zcela jiste neposkytne. Tak asi tak.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 10:29
     


    jabraka napsal(a):

    Obávám se,že pomoc těmto lidem může jenom stát.Nejdůležitější je pro ně především znovuvybudování jejich domovů.Sám jsem pomáhal v roce 2002 na obnově tří domů,je to hrůza,kterou nikdo na dálku nepochopí.Ti lidé,kteří přišli o bydlení,touží jen po jednom.Mít znovu střechu nad hlavou,kde by třeba spali na holé zemi.Ostatní jsou schopni si opatřit sami.A postavit znovu spadlý domek,to je na osobu dnes nejmíň 5 milionů.

    Takže mnoho štěstí v dobrém úsilí.

    JABRAKA

    Za mě... jsem takovej poděs, že bejt to někde "na dohled", beru holiny, rukavice a budu do úmoru pomáhat odklízet následky škod... Jenže tu možnost nemám, proto chci pomoci alespoň tím, že pošlu pár déemesek... Při minulých povodních jsem posílala deky, vody a podobně. Ale zatím jsem se nedopátrala, zda-li někde něco takového v našem městě shromažďují, tak jsem pomohla zatím zanedbatelným finančním obnosem. Pořád to vidím jako lepší, než bezmocně a nečinně přihlížet a říkat, že moje stokoruna nikoho nezachrání. sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 10:30
     


    Stano napsal(a):

    Aha, tak se na ně na všechny vykašlem, když nemáme pět miliónů na osobu a když jsme "jenom lidi" a ne stát. eye rolling smiley thumbs up Promiň, ale to je teda názor eye popping smiley. Ony ty charitatní organizace si asi jenom tak hrajou, ony asi nevědí, co dělaj a jak ty peníze správně rozdělit. Bože můj...

    Staníku, reagovala jsem hned (aniž bych četla další názory) a teď koukám, že tě to taky "dostalo"... sad smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 11:00
     

    Uý jsem dávno dala jsou tam a uvažuji že ještě dám. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 17:10
     

    balanc, dobře, že existují takové dobré duše flower smiley

     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 18:00
     

    SMS jsem poslala...jsem Přítel člověka v tísni...každý měsíc posílám určitý obnos na konto, kterék se používá právě při katastrofách tohoto typu...peníze jsou hned k dispozici a může se okamžitě vyrazit. kam je potřeba flower smiley a že je na světě a v poslední době i u nás těch katastrof dost...

     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 18:45
     

    Bydlím opravdu kousek, věřte, že tohle není vůbec příjemný pocit. Navíc mám i fotky - nefotila jsem, dostala. Nikdy jsem tohle neviděla. Je fakt, že tohle přišlo během 5 minut - proto i tak velká zkáza. Nejen penězi se zde pomáhá - to jen pro ty, co si myslí, že 30,- Kč je pro ně moc.

    Děkuji za všechny kteří pomohli i těmi 30,- Kč.

     
  • Autor: kive
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 18:51
     
    sdc10097.jpg
    Další fotografie:

    Tady jen pár fotek.Voda je opravdu silný živel.

     
  • Autor: sapho
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 18:55
     

    Tento email jsem obdržela od organizace Člověk v tísni:

    Vážení přátelé,
    společnost Člověk v tísni vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc obětem záplav, které zasáhly města a vesnice v severní a střední Moravě. Podle posledních informací si velká voda vyžádala minimálně dvanáct lidských životů a zanechala za sebou vyplavené a stržené domy a zničenou infrastrukturu. www.clovekvtisni.cz]" target="_blank">Více o naší pomoci na místě se dozvíte zde.
    Do dnešního odpoledne se na účtu sbírky a v dárcovských SMS sešlo téměř 2 miliony Kč. Dalších 500 000 korun věnovala společnost na pomoc postiženým oblastem z vlastního humanitárního fondu Klub přátel. „Všechny obce, které jsme zatím navštívili, jsou hodně poničené. Velká voda poškodila stovky budov, například v obci Jeseník, kde zemřeli čtyři lidé, už část domů spadla,“ uvedl jeden z koordinátorů na místě, Jiří Velenský. www.clovekvtisni.cz]" target="_blank">Další informace čtěte zde.
    Aktuální informace a potřeby můžete sledovat také prostřednictvím www.facebook.com]" target="_blank">facebookové skupině Povodně 2009 . .

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 20:13
     

    Je to hrůza, chudáci lidi a to hlásej další bouřky zase na moravě a v jižních čecháchsad smiley

     
  • Autor: helen
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 20:44
     

    I já jsem hned poslala a průběžně posílám.

    Myslím , že u ,, Clověka v tísni , , jsou ty peníze v dobrých rukou a dostanou je ti , kterým patří.

    My máme zkušenost s povodní v Praze 2002 . Můj brácha bydlí v Holešovicích u Vltavy v přízemí .

    Měli v bytě 1 m vody. Půl roku před tím se odstěhovala jejich dcera do svého, oni si konečně udělali byt k obrazu svému a za pár měsíců bylo vše pryč . Copak věci ty se dají koupit , ale do dneška vidím bráchu , jak má v ruce zbytky ( např . fotky , dopisy , staré vzácné nahrávky na mg . páscích atd) . Všechno je pryč . Nebo neteř , jak říkala ,, jé v tomhle svetru jsem šla do 1. třídy atd. atd.Můžeš vidět záběry v televizi , nebo fotky v novinách , ale když do toho bytu přijdeš v reálu , je to o něčem jiném.

    Obdivovala jsem švagrovou , jak to zvládala . 10 měsíců bydleli u příbuzných a když už měli skoro hotovo , tak je vykradli !!!!

    Mimo jiné i vysoušeče , které jim zapůjčil obecní úřed . To hlava nebere !!

    Ještě , že technika pokročila , našla jsem doma jejich svatební fotky a nechala jsem jim je udělat na CD, tak aspon něco.

    Od té doby , když déle prší , tak brácha už má tik a balí. Sice ted už tam jsou protipodnové zábrany , ale ta psychika je prevít.

    Uf , sorry , že jsem se rozjela.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 20:49
     

    helen, je dobře, že to píšeš. Někteří lidé si aspoň víc uvědomí, jaká je to hrůza. A můžeme si jen přát, aby nás to nepotkalo a být vlastně vděční za to, že my jsme ti, co mohou pomoci místo těch, kteří tu pomoc teď očekávají... sad smiley.

     
  • Autor: helhelhel
    Status: nováček

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 20:52
     

    dobrý večer

    děkuji všem za dary formou SMS

    v 2002 povoden zasáhla i do života mé rodiny okamžitá pomoc je velmi potřebná bohužel po opadnutí největších emocí nastupuje bohužel závist kdo dostal víc atd.

    SMS opravdu nikoho z nás nezrujnuje a nikdo neví kdy pomoc bude potřebovat skláním se nad ochotou dobrovolníků a těch 30kč je opravdu málo oproti tomu co dávají oni DÍKY

     
  • Autor: helen
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 27.06.2009 21:02
     

    Tak abych to trochu odlehčila , já jsem jim po roce taky záviděla , že mají vše nové a říkala , že bych to taky brala , ale bez toho období mezi tím grinning smiley.

    To jsem si ale dovolila až za dlouhou dobu po všem .

    U nás nikdo nezáviděl , celá rodina makala . Bratr to měl ještě horší v tom , že

    1. bydlí v Holešovicích

    2. pracuje v čističce v Bubenči , která byla taky celá pod vodou. Takže bahno doma , bahno v práci , horror !!

    Naštěstí se zaměstnavatel zachoval na 1*

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.