pondělí 29. dubna, 05:16 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Pomoc lidem v zatopených oblastech

Datum: 26.06.2009 19:59
 

Vím, že tady na Weeku je na lidi spoleh flower smiley, vždycky pomůžou dobré věci.

Jelikož jsem se před chvílí dodívala na zprávy a je mi z toho hodně smutno, šla jsem hledat na net, jak by se dalo pomoci.

V dnešní situaci mnoho lidí obrací každou korunu, ale myslím, že 30 Kč za DMS může postrádat snad každý.

Tak Vás moc prosím... please smiley

 

Organizace zatím vybraly na povodňová konta přes 2,5 milionu korun. Pomoci obětem povodní lze zasláním dárcovské SMS či finančního obnosu na účet 72027202/0300, který zřídila nadace Člověk v tísni, či zasláním dárcovské SMS ve tvaru "DMS POVODNE09" na číslo 87777.

DMS ADRA

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 16:55
     

    Teda Kive to je síla... mít to tak to nadosah.

    Helen je to drsný, když to člověk prožije na vlastní kůži..Ono si to ani s bujně vyvinutou fantazií nejde představit.. eye popping smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

     
     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 18:04
     
    Ahojte všichni, myslím si, že když každý, kdo může, pošle alespoň jednu DMS, v součtu se to strašně moc projeví. Nelze nad tímn smýšlet tak, že třicet korun nikomu nepomůže. Pak by se přece nevybralo nic a peněžní pomoc by se k lidem nedostala. Když dáme těch pár korun, pomůžeme... Tak to beru já. vždyť kdyby se tohle stalo mě, byla bych vděčná za každou korunu. Dnes jsem se informovala na lince Adry, doma tady máme nějaké věci, které jsou plně funkční, ale nepotřebujeme je, takže si mě zapsali do seznamu a pak prý budou obvolávat, až lidé všechno vysuší a budou přesně vědět, co budou potřebovat... Chci pomoci alespoň takto, jinak bohužel neumím.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 20:27
     

    Papinko, vidíš - tohle mě nenapadlo! Člověku se občas sejde doma něco "navíc" - rychlovarná konvice, mixer a takové věci. to mě vůbec nedocvaklo, že by se to mohlo někde časem hodit. Tak popřemýšlím, co bych mohla nashromáždit a poptám se někde u nás, zda-li o takové věci budou mít zájem.

     
  • Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:00
    Hodnocení fotografie "Pomoc lidem v zatopených oblastech": 5
     

    ahojte všichni,

    víte, tak si říkám, že ono to s náma (jakože čechama) ještě neni tak hrozný.

    Jak se ukazuje, tak sme schopný si při podobný katastrofě pomoci - a najednou jakoby nevidíme rozdíly mezi námi, vzdálenost nehraje žádnou roli - určitě chápete, co tím chci říct....

    U nás v městečku taky voda řádí.... Dokud to člověk vidí v TV je to jakoby daleko a najednou stojíte u vody a koukáte na tu strašnou sílu....

    A proto si všichni zasloužíte velkou pochvalu za tu lidskost. thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:01
     

    ejko, myslím,že Češi se v takových situacích dokáží stmelit. Ale je po tragedii a začnou si vyčítat, kdo na tom vydělal... to je pak už ta smutnější fáze sad smiley

     
  • Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:06
     

    Anavi, tak to je bohužel ta druhá stránka věci....angry smiley ale to už pak vypovídá o charakteru jednotlivých lidí...

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:11
     
    Anavi, mě to taky nenapadlo, až jsem slyšela v televizi, jak jeden pán říkal, co už má všechno nachystané a mi docvaklo, že my to taky máme, těch rodin a lidí jsou stovky, tisíce, co něco potřebujou. Sporák sice není nový, pár let už má za sebou, ale vaří a to je přece hlavní. Taky mám rychlovarnou konvici, mixér, máme tu i dvě jako nové matrace, nějaké oblečení. Pokud to někomu pomůže, ráda to všechno dám... Už jsem volala i bráchovi, ať se podívá, co nepoužívají a nepotřebujou.
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:25
     

    každý večer na to koukám v tv a říkám si ,jak je to blízko.Poslala jsem dms na povodne 09,ale když tu Anavi dala tu adru,tak tam něco plácnu taky.Myslím,že pár dmskama nezchudnu a druhým pomůže každá kačka.

     
  • Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:35
     


    Papinka napsal(a):
    Anavi, mě to taky nenapadlo, až jsem slyšela v televizi, jak jeden pán říkal, co už má všechno nachystané a mi docvaklo, že my to taky máme, těch rodin a lidí jsou stovky, tisíce, co něco potřebujou. Sporák sice není nový, pár let už má za sebou, ale vaří a to je přece hlavní. Taky mám rychlovarnou konvici, mixér, máme tu i dvě jako nové matrace, nějaké oblečení. Pokud to někomu pomůže, ráda to všechno dám... Už jsem volala i bráchovi, ať se podívá, co nepoužívají a nepotřebujou.


    Dnes bylo ve zprávách, jak to těm lidem dovezl - no obrečela jsem to, ostatně poslední 4 dny brečim u každých zpráv.

    DMS sme posílali taky, to je snad to nejmenší co můžem udělat. Mylsim, že každý máme spoustu věcí, které můžeme oželet.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:46
     

    též jsem to viděla a bulela jak kráva.Ale tyhle události mě hrozně dojímají a bylo vidět,že obě strany i přes příval slz měly radost.A ten pan dárce je u mě hrdina.thumbs down

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:47
     
    Ejko, já už se ani nedívám, protože na to nemám sílu. Koukala jsem se ty první dny, ale od včerejška už ne. Nedokážu skrýt ty slzy a ani se chovat jako hrdina. Už to taky doma střádám, jen aby to někomu pomohlo. Mám tu i oblečení, skoro nenošené, jako nové. No proč to enchávat doma, kde se na to práší, vždyť lidi budou rádi... Aspoň doufám tedy...
    Když si vzpomenu, jak to bylo v roce 1997, kdy se nám voda zastavila těsně před barákem, ale voda se nám dostala do sklepů odpadem a já byla sama doma, bylo mi 14... Bezmoc, to je to nejhorší co se v té chvíli děje. Já jenom tenkrát brečela a nosila co jsem uměla ze sklepa nahoru. A teď, při každém větším zapršení se strachem sleduju místní potok, jestli už zase není vylitý. Co potom musí zažívat ty lidi tam, to musí být strašné.
     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:48
     
    Holky, a kam přesně to dovezl? TO dal přímo nějaké rodině? Protože mě ta úaní zatím neřekla, že by něco potřebovali...
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:59
     

    kam přesně to dovezl,to nevím,ale složil jim to prostě v té prázdné kuchyni a budoucí majitel brečel dojetím a já s ním.

    a tak pošlu ještě nějaké dms ať mám radost.winking smiley

     
  • Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 21:59
     

    Jojo, dal to konkrétní rodině, kterou viděl v TV a včera volal do Novy, že to pro ně má a dnes to dovezl. Mylsím, že ta reportáž bude na tn.cz - omrknu to a hodim sem kdyžtak link....

     
  • Status:

    Re: Pomoc lidem v zatopených oblastech

    Datum: 28.06.2009 22:16
     

    Tak reportáž sem zatim nenašla, ale uvidíme. Ono s otu materiální pomocí se to má následovně:

    1. buď naložíš auto a odvezeš to přímo do nějaké obce, nebo někomu, koho si viděla v TV, nebo ho znáš atd....

    2. zkontaktuješ nějakou organizaci - jako si to udělala ty s Adrou a ty ti řeknou co a jak

    3. tento způsob volím já - jelikož tu máme také vodu, tak zítra zajdu na krizový¨štáb s konkrétním soupisem věcí, co můžu darovat a předpokládám, že tam řeknou co a jak....

     

    Nicméně mě milé dámy napadla ještě jedna věc, každá správná ženská syslí nějkou tu kosmetiku apod. (občas jde i nevhodné dárky, výhry atd.), tak proč nedarovat i toto !?!

    A vemu-li to z čistě lidského (v tomto případě ženského) hlediska, tak si myslím, že darovat i jeden dva balíčky vložek, tamponů, toaleťáku nám kapsy nezruinuje a holkám, tam někdě to určitě pomůže.... Co vy na to?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.