pondělí 29. dubna, 00:32 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pivoňky

Datum: 05.04.2007 09:22
 
Pěstujete některá pivoňky? Dostala jsem včera jednu od tchyně, prý je to nějaká dřevitá a může vyrůst až jeden metr. Je nádherná, plnokvětá, jenže já od včerejška marně hledám pro takového obra místo... Řekněte mi ze zkušenosti, jestli se to dá stříháním udržet v nějaké "normální" velikosti smiling smiley a jestli ten střih nějak případně neomezuje kvetení...
Trochu mimo téma: na podzim jsem třeba aktivně ostříhala hortenzie, abych si záhy přečetla, že jsem tím zlikvidovala květní puky a tudíž budu i letoš bez květů sad smiley.
Díky za rady. Fotky uvítám! grinning smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2023 08:06
     

    miluju pivońky-- mám i bylinné - těch je pět a taky koprovku .. ta se ted´ každým dnem rozvine , těch dřevitých je sedm - ale asi tři jsou stejné - růžové . smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pivoňky

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2023 20:56
     

    Já chci taky dřevitouuuuu . Vloni mi kvetl poprvé a letos je v čudu. Bébé, taková pěkná barva.

    Moc ji nedávám, že by někde obrazila. Hlavne jsem nedočkavá. Znáte to, už bych tam ráda viděla pořádný keř, co každým rokem sílí a ne čekat, jestli to chcíplý dřevo obrazí či nikoliv. spinning smiley sticking its tongue out

    Mám ještě novou bílou, ale ta není tak pěkná a hlavně je jednoduchá. Mně se líbí ty vaše, ta růžová, ááách. love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 13.05.2023 21:54
     

    Dřvita se moc netvaří,že by chtěla kvést.Radka ji minulý rok omylem zastřihla, ale našla jsem jednu chudinku kdysi z Lidlu, tak jsem ji přesadila ,přežila

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.05.2023 18:29
     
    dsc05529.jpg

    dnes ráno se otevíraly všechny květy....no dostala mě winking smiley

     

    Na irises se rádá dívám, ale vždy prošvihnu správný čas, prý dodává i do Ctěnic, v kontejnerku. Díky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (14.05.2023 18:58)
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.05.2023 20:05
     

    Krása. Kdyby ale potvory vydržely o něco déle.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 14.05.2023 20:55
     

    grinning smileyrozpršelo se...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.05.2023 09:13
     


    Hlavně nebuď jako já.. vyrvala jsem SUCHOU hortenzii, abych zjistila, že odspodu obráží. Šoupla jsem ji zpět, ale už to zaschlo.. takže jsem blboň nedočkavý a potrestaný. winking smiley

    gabca napsal(a):

    Já chci taky dřevitouuuuu . Vloni mi kvetl poprvé a letos je v čudu. Bébé, taková pěkná barva.

    Moc ji nedávám, že by někde obrazila. Hlavne jsem nedočkavá. Znáte to, už bych tam ráda viděla pořádný keř, co každým rokem sílí a ne čekat, jestli to chcíplý dřevo obrazí či nikoliv. spinning smiley sticking its tongue out

    Mám ještě novou bílou, ale ta není tak pěkná a hlavně je jednoduchá. Mně se líbí ty vaše, ta růžová, ááách. love smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.05.2023 09:17
     
    20230515_090654.jpg

    Aleno, to je nádhera!

     

    Mně letos vykvetla poprvé po 3 letech dřevitá pivoňka, měla jsem jich víc a poztrácely se cedulky, tak jsem čekala, co za barvu to bude a jsem nadšená, tmavě červená, krásná (fotka trochu zkresluje)

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 15.05.2023 12:01
     

    Musíme si zdůvodnit, proč pivoně, že krátce kvetou....mají krásné listy, barva rašení, bezúdržbové atd. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 07:53
     

    no jo - po deštích jsou dřevité pivoňky kaput .shnilé květy. ještě se rozvila bílá - ale je spíše sv. růžová a prázdná . tři květy , loni nasazená --- ale brzy budou kvést bylinné .. na ty se taky těším . krásně voní thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.05.2023 07:56)
     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 08:25
     

    Tady je déšť, i když jen občasný a ne silný, taky dorazil. Ale stejně to čekání kolik budou mít květů.... je k nezaplacení. grinning smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 09:10
     
    Další fotografie:

    Pivoňky u souseda, chalupáře. Foceno včera, ještě má žlutou, ale ta ještě nekvete.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 18:54
     
    p1020834.jpg
    Další fotografie:

    Jedna koprovitá krasavice od nás.

    Alenko a copak dělá tvoje Claire de Lune? Moje vypadá pěkně, ale ještě v poupatech.

     
  • Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 21:15
     

    Je moc pěkná. thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pivoňky

    Datum: 21.05.2023 21:25
     

    Naše koprovitá je odkvetlá dávno, je jednoduchá, měla 7 květů, moc nepřirůstá ... nooo, je v šantovišti. JInak máme jen prastaré bylinné pivůně, dnes jsem koukala, že ze 4 kopců pokvete jen jeden - popata nezaschla, prostě nejsou.

    Vaše pivoňky jsou radost pohledět, pokochám se, pozávidím, potom si řeknu, ještěže se na obrázky mohu podívat a nemusím se starat - tak vlastně ani nezávidím, ale přeju moc flower smiley thumbs down .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.