pondělí 29. dubna, 11:13 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

jahody

Datum: 17.04.2007 09:10
 
Prosím, máte někdo zkušenosti s pnoucími jahodami od Starkla? Jak a kam je zasadit, aby opravdu rostly a plodíly? confused smiley
Díky!!!


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.03.2014 21:59
     

    Jdu si sem pro radu. Chtěla bych pár jahod, tak 5-6. Poradíte mi nějakou odrůdu, v životě jsem jahody nekupovala, myslím jako sazenice. A chci se zeptat, zda na ně není už pozdě? A kolik se tak sázejí od sebe a co potřebují.

    Díky moc.

     
  • Autor: Reklama

    Re: jahody

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.03.2014 22:05
     

    jahoda je skoro plevel. Sázím tak 15-20 cm od sebe a řady od sebe tak 40-50 cm. Ale pro 5-6 sazenic potřebuješ jen trochu místa. Pozdě na ně určo není. Odrůdy jsem nikdy neřešila, ale když seženeš sengany, budeš mít obří jahody. grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: jahody

    Datum: 01.04.2014 11:28
     

    Amme ono je to asi jedno, zjisti co je u vás k mání. Možná dej nějakou stáleplodící, budou mít děti zobnout do podzimu.Něco vyzkoušej, sazenice je tak za 10-12 kaček tak to není taková pálka a uvidíš..klidně ti udělám na podzim nějaké sazenice.. Jinak já senganu měla a teda nic moc..Samo ta prapůvodní byla skvělá, ale asi před 3-4 roky jsem ji zkusila a nijak mě nenadchla... Nejraději mám karmeny, jsou původem naše a tak jim naše podmínky svědčej na ty nedám dopustit..

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 01.04.2014 11:39
     
    jahody.jpg

    V truhlíku mívám převislé jahody od p. Lebiše, chuťově jsou výborné.

    Foto z minulého roku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil lanimka (01.04.2014 12:05)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 15.06.2014 15:35
     
    dscv02625 (1).jpg
    Další fotografie:

    Letos se jahody vyvedly. thumbs down

    Jsou krásný, velký a díky tomu, že teď neprší ( na jaře bylo u nás vláhy dost ), tak ani nehnijí.

    Takže se nenudím. Dělám poháry, jahodový dort za studena, koktejl ( mimochodem z dřeně je lepší ) ,

    marmeládu a jahodové řezy. mls smiley 

    Další sběr mě čeká dneska. Bude ještě jedna várka marmelády a nakonec přijde na řadu dřeň.

    Nato, že vloni nebylo skoro nic, tak letos mi to vynahradily. winking smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 15.06.2014 18:20
     

    Gabčo, jak děláš dřeň? please smiley to jsou jen rozmixované jahody??? taky jsem letos vyměkla a udělala marmošku z domácích jahod, je supr, ale většinu stihneme sníst syrové. Ani jsem nestihla upíct žádný koláč, jen piškotový moučník se zakysanou smetanou, co se peče v lednici, toho dělám každý den velkou mísu a nikdy nedožije rána grinning smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 15.06.2014 18:31
     

    U nás se letos taky v jahodách zadařilo.... poprvé v životě mám marmeládu z vlastních jahod. Dělala jsem koktejl, jahodové knedlíky z tvarohového těsta mls smiley, něco jsem rozdala, něco se snědlo syrové a zbytek šlo do marmelády.... a není fakt nad domácí. Zatím máme jenom 80 sazenic..... 40 z loňska a 40 letos zasazené, takže úroda slušná, ale ne zase taková, jakou si představuji (asi tak jako Lada grinning smiley grinning smiley grinning smiley)... ale nemusí pršet, jen když kape.... winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 15.06.2014 19:27
     

    Jj, taky jsem měli přes 100 sazenic, ale to byla fuška, když to začlo plodit. jsem nevěděla, co dřív.

    Pak začly míň plodit, některý se zrušily, ale místo nich pak přišly nový. První rok úroda nic moc, ale pak to stojí za to.

    Samanko, dřeň dělám normálně, rozšťouchám šťouchadlem na kaši ( nemixuju ) a přidám cukr krupici( máme rádi sladký ).

    Dávám to do malých kelímků po salátech a kluci to přes zimu vytahaj a snědí. Je to lepší než nanuk. A na koktejl taky dobrý.

    Jinak ten dort s piškotama a zakysankou dělám každej rok, minimálně 3x, ten jim taky chutná. mls smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 15.06.2014 20:53
     

    Díky, zkusím, mám spoustu malých krabiček od pomazánek, to by byla tak 1 porce grinning smiley, jen toho místa bývá občas málo

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 15.06.2014 21:16
     

    Gabčo, taky jsem spokojená s úrodou. Zatím mám marmeládu jen ze 4kil, ale myslím, že do týdne budu dělat daší winking smiley Něco požerem, něco na dřeň. Jen tento rok zruším jahody na folii. Jsou sice dřív zralé, čisté, ale pod folií se strašně vysušuje půda a blbě se na jaře hnojí. Takže příští rok budou klasicky zarostlé v trávě grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 15.06.2014 21:56
     

    jahody miluju v jakékoli podobě. Mám 7 záhonů, jdou na marmeládu a do mrazáku v zimě na knedlíky, na merendu s lívanci a buchtu. Jinak jich hodně sníme čerstvých. mls smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 15.06.2014 23:36
     

    Iris, nejsi žádný troškař, ale asi tak nějak bych si to taky představovala thumbs down....

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: jahody

    Datum: 16.06.2014 10:24
     

    Taky jsem spokojená s úrodou..mám teda 80 letošních a dva řádky starých..Cpene se jima na husto. Já když jsem je sázela, neměla jsem doma fóli i tak jsem je dala po letech jen tak..No ale podložila jsem je dřevěnou vatou, tak jsou jahůdky jak v peřince.

     
  • Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 16.06.2014 19:49
     

    U nás všichni milují jahodovou zmrzlinu. Pokud neznáte, je to rychlovka. Zmrzlé jahody nechat maličko povolit, rozmixovat s trochou cukru a trochou mléka a zmrzlina je hotová. Musí se konzumovat hned winking smiley Jahody takto u nás mizí hodně rychle love smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 16.06.2014 19:54
     

    Tady jsou dva recepty na jahodovou zmrzlinu (jeden od kuchařky ze Svatojánu a druhý od Koko)

    Ještě jsem je nezkoušela, ale mám to v plánu

     

     

    JAHODOVÁ ZMRZLINA SE SNĚHEM

    (recept Kuchařky ze Svatojánu)

     

    1 kg jahod rozmixujeme se třemi lžícemi třtinového cukru

     

    200 g jogurtu

    2 lžíce medu

    5 žloutků

    šleháme ve vodní lázni deset minut, odstavíme a šleháme do vychladnutí na hustý krém.

    Vmícháme do rozmixovaných jahod a nakonec opatrně přimícháme tuhý sníh z 5 bílků.

    Dáme zamrazit.

    Použíjeme jen čerstvá vejce z ověřeného zdravého chovu.

     

     

     

    Krémová jahodová zmrzlina

    Ingredience na cca 8 - 10 kopečků

    270 g jahod 200 g kondenzovaného mléka 2 vrchovaté lžíce mascarpone

    Lehká jahodová zmrzlina s kokosovým mlékem

    Ingredience na cca 6 kopečků

    220 g jahod 150 ml kokosového mléka 2 vrchovaté lžíce mascarpone 50 g moučkového cukru

    [www.menudomu.cz]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (16.06.2014 21:05)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.