pondělí 29. dubna, 11:49 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

jahody

Datum: 17.04.2007 09:10
 
Prosím, máte někdo zkušenosti s pnoucími jahodami od Starkla? Jak a kam je zasadit, aby opravdu rostly a plodíly? confused smiley
Díky!!!


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 14
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 26.06.2014 08:39
     

    Kordulko, já kupuju gelfix 3:1. Je to tedy drahé jako prase. Nemám ráda přeslazené marmelády, tak kupuju tento (3:1 znamená poměr ovoce a cukru, tedy na 3 kila ovoce je kilo cukru + na každé kilo ovoce jeden sáček gelfixu) Návod je samozřejmě na tom sáčku.

     
  • Autor: Reklama

    Re: jahody

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 26.06.2014 09:13
     



    SPIKE napsal(a):

    Kordulko, já kupuju gelfix 3:1. Je to tedy drahé jako prase. Nemám ráda přeslazené marmelády, tak kupuju tento (3:1 znamená poměr ovoce a cukru, tedy na 3 kila ovoce je kilo cukru + na každé kilo ovoce jeden sáček gelfixu) Návod je samozřejmě na tom sáčku.

    .......Věruš, to jsem zkoušela loni, celá moje výroba byla asi ze 2 kg meruněk stydlin smiley sice domácí ale šíleně drahé, včera jsem viděla i Tesca jahody 29,- , borůvky 39,-.. tak mě to láká

     
  • Autor: rituals
    Status: nováček

    Re: jahody

    Datum: 08.07.2014 10:49
     

    Poprosím o radu.

    Co děláte s odnožemi jahod?

    Letos jsem poprvé nasadila asi 50 jahod , od každého druhu deset, některé stále plodící a jednou plodící. Úroda slabá, ale

    mají spoustu odoží. Co jsem se dočetla, radí víceméně usřihávat.

    Už nechci rozmnožovat záhon a někde jsem viděla jahody v bednách s hlínou, tedy že bych koupila dvě plastové bedny, nasypala hlínu a odnože zasadila tam. Myslíte, že v bednách mohou i přezimovat???

    Děkuji všm za případné rady. Jana

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: jahody

    Datum: 08.07.2014 11:25
     

    Určitě odnože odstranit, ty šlahouny odtříhat. Bylo by dobré si od každé odrůdy nějakou zapěstovat, abys mohla případně na jaře dosadit, pokud něco vymrzne. Já osobně to dělám tak, že někam na kousek záhonku, je nasázím nahusto. Opravdu jednu vedle druhé, tak 5 cm od sebe. Zabere to kousek místa. Přikreju netkankou (aby neuschly, pod netkankou se přece jen drží vlhkost, než na přímém sluníčku) a jen zalejvám. Na jaře je pak nasázím a dosázím kam potřebuju. Protože dám těch odnoží vždycky víc, tak si vyberu ty nejlepší a nejsilnější rostliny. Vyrejpnu je lopatičkou i s balem a šoupnu na místo, zbytek rozdám, nebo vyházím. Jinak v srpnu jahody vezmu srpem na ježka..pohnojím je a je vymalováno..S pěstováním v nádobách nemám zkušenost a vím, že bych je umořila..ani bych si na ně nevzdechla je třeba zalejt.. grinning smiley No ale pokud si nějaké sazenice zapěstuješ, tkj se na jaře můžeš do té bedny vyzkoušet.

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 08.07.2014 11:52
     

    Nezkušená jahoodářko, určitě je dobré sazenice ostříhat, pokud nechceš vysazovat další trsy. Ale připrav se, že odstraňování sazenic je boj se sedmihlavou saní. Šlahouny dokáží vyrůst několikrát za sezonu.Když je v porostu necháš,mateční rostliny se zbytečně vysilují. nono smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 14.07.2014 00:26
     

    Ahoj, odnože jsem zkoušela zasadit do květináčků, tam většinou uschly, protože je nikdo nezalil, nakonec jsem je zasadila na husto do přepravky, kterou jsem zapustila do okraje záhonu a většina sazeniček zimu přežila. Jinak stáleplodící mi vyhodily odnože jen 1. rok po výsadbě, další 2 roky nic, ale plodí opravdu dokud nezačne mrznout

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 14.07.2014 08:08
     

    ještě dodám, že kvalitní je ta první odnož od mateřské jahody, ta se použije, další se vyhazují

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 30.08.2014 23:24
     

    jsem si dnes koupila v květníku převislou jahodu. Je jí plný květník a krásný šlahouny i jahody jsou na ní. kam ji mám dát přes zimu? nechat venku? V ulici je májí v truhlíkách a jsou krásný a docela i dost jahod.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 30.08.2014 23:27
     



    iriska napsal(a):

    jsem si dnes koupila v květníku převislou jahodu. Je jí plný květník a krásný šlahouny i jahody jsou na ní. kam ji mám dát přes zimu? nechat venku? V ulici je májí v truhlíkách a jsou krásný a docela i dost jahod.

    Buď ji zakopej i s květináčem do země a nebo ji přezimuj v chladný místnosti jako ostatní kytky.

    Já ji mám taky, ale ten druh, co mám, mi nechutná. Oproti záhonovejm se to nedá srovnat. Ale třeba je to tím druhem a budeš mít chutnější. smiling smiley Taky mi ještě kvetou a mám na nich jahody, ale už tolik nezrají, Je málo sluníčka a tepla.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 30.08.2014 23:42
     

    díky. A ty šlahouny mám taky ostříhat? Vyrostou na jaře nový nebo mám nechat tyhle?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.08.2014 12:08
     

    Šlahouny ostříhej, narostou nový. Mně neshodila ani všechny listy.

    Na jaře jsem ty hnusný otrhala, přesadila a chce hnojit třeba Kristalonem Plod květ.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.08.2014 12:55
     

    dík, šlahouny půjdou na zimu na kompost. Nebo můžu udělat nové sadičky vlastně, žejo?

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 02.10.2014 07:12
     

    Na předním záhonku se loni objevila jahoda ... čekala jsem, co zo toho bude a zatím jen listí. Teď vidím, že odnožila, šlahouny se uchytity. Má cenu ji tam nechávat nebo jsou i plaňky, které nerodí?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 02.10.2014 08:35
     

    Nemůže to být indická jahoda ? Okrasná, odnožuje docela fest. [botany.cz]

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 02.10.2014 09:17
     

    Mohla by být, má drobnější lupení. Už si nevybavím, jakou barvu mělo kvetení.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.