pondělí 29. dubna, 17:45 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

jahody

Datum: 17.04.2007 09:10
 
Prosím, máte někdo zkušenosti s pnoucími jahodami od Starkla? Jak a kam je zasadit, aby opravdu rostly a plodíly? confused smiley
Díky!!!


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 14
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 14.07.2015 16:42
     

    Když jsem bydlel v Říčanech a měli jsme ohromnou zahradu , tak jsem 9 řádků po cc 10 ks sazenicích jahod v řádcích měnil vždy po 4 letech a vždy byla úroda. Ten poslední rok ,pravda, byly menší. O to vetší problém byl kam za ty 4 roky zase s nima. Měl jsem je na černé folii a nic nehnilo. Byly super. !!!!!

     
  • Autor: Reklama

    Re: jahody

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 22.07.2015 19:35
     

    já na jahodách žádný škůdce nemám. A letos teda to je katastrofa, i těch pár nových sadiček, co se udělalo uschne.....ach joooo sad smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 24.07.2015 10:05
     

    Mě jahody přestaly bavit thumbs up . Za tu práci s nima nic moc výsledek, tak jsem je vyrvala, mladým jsem řekla když po nich budou toužit, tak at´ si je dojedou natrhat samosběrem kousek od nás a za pár korun.

     
  • Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 24.07.2015 10:38
     

    pinko moje řeč, těch pár jahod nestojí za tu práci. Mám jich jen pár na zobnutí mezi kytkama a bohatě to stačí. Ještě je omezím, bylo jich moc a já je zase tak moc nemusím a děti jedí jen ty měsíční.

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 26.07.2015 07:13
     

    Já jsem taky zlikvidovala jahody před několika lety, ale domácí narostlé na zahrádce a mlsané přímo ze záhonu, na to budu pořád vzpomínat. my jsme je jedly nemyté a jak ta špína chroupala v zubech,to byla bašta. Umyté, to už není ono. mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 26.07.2015 18:38
     

    Taky je nemyju, pak už mi nechutnají, ta chuť je pak taková vyblitá sad smiley sad smiley sad smiley to raději tn skřípající písek mezi zubama grinning smiley grinning smiley grinning smiley Vyjímkou je jen pokud dělám marmeládu

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 26.07.2015 19:42
     

    Taky jsme uvažovali o tom,že je doma zrušíme,už druhý rok nic moc,máme ještě na chatě a to se nedá vůbec srovnat.Tam paráda.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 26.07.2015 20:48
     

    kdyby někdo vyhazoval, prosím sadičky please smiley . Já tu v tom suchu nemůžu nic vypěstovat,nechce to pořádně zakořenit sad smiley . Bez jahod si nedovedu představit zahrádku, já je miluju. love smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: jahody

    Datum: 27.05.2016 08:49
     

    Tak dnes budu trhat první...včera jsem je po sichr překryla, aby si na nich nepošmákli kosási..Pokaždé ty první ožerou.. grinning smiley Přijede vnučka, tak aby si je otrhala..uvidím, zda jí budou chutnat..ještě je nejedla.. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 27.05.2016 11:21
     

    Lado, bacha, napřed zkus alergii winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: jahody

    Datum: 27.05.2016 12:29
     

    Jasně, ale ač já byla těžký alergik už od 10 let, tak jahody nikomu nikdy nic nedělaly. Nijak je neošetřuju ani nehnojím chemií, tak na to sázím..uvidím, třeba jí nebudou chutnat, ona je taková šťouralky v jídle.. grinning smiley Oni jsou tam plně uzrálé zatím 3 kousky..tak to je tak na ochutnání.. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 28.05.2016 09:22
     

    Já mám i měsíční, ty u dětí zaberou vždycky. Obírají ráno, v poledne, večer - a vždycky hlásí: Babi, zase uzrály love smiley Samozřejmě jsou to zapomenuté winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 30.05.2016 12:38
     

    množí se mi v bylinkovišti lesní jahody, Kristýnka je miluje a dozrávají snad až do podzimu. Jsou tam neustále, kdykoliv dojde na návštěvu. smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 30.05.2016 15:49
     

    Já si pamatuju, že když k nám přijely na návštěvu sestřenice, tak mi jich bylo děsně líto, když si nevzaly žádnou jahodu, protože se po nich hned děsně osypaly. Tehdy jsem si říkala, že je to strašný, když si musí takovou dobrotu odříct.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 06.06.2016 12:28
     
    dsc_b001 (79).jpg
    Další fotografie:

    Víkednové jahodové šílenství. grinning smiley

    Byli jsem si natrhat jahody samosběrem, přivezli jsme přes 20 kilo jahod. Upekla jsem buchtu, na níž byly jahody pod želé, část byla určena na polití jáhlových noků, část do kotejlu (+ mango a citron), no a velkou část jsem právě odstopkovala a jdu je rozmačkat s cukrem do mrazáku a taky udělat nějaký džem. To už je ta míň příjemná část toho "jahodobraní".

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.