pondělí 29. dubna, 13:37 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

jahody

Datum: 17.04.2007 09:10
 
Prosím, máte někdo zkušenosti s pnoucími jahodami od Starkla? Jak a kam je zasadit, aby opravdu rostly a plodíly? confused smiley
Díky!!!


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 07:01
     

    Hezké ráno zahradkáři, mám dotaz, už jsem dlouho něpěstovala jahody a nevím zda je lepší odstranit šlahouny ? Jestli to nevysiluje rostliny? Nebo je nechat, ale množit další nechci. děkuji

     
  • Autor: Reklama

    Re: jahody

     
     
  • Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 07:13
     

    Když je nechceš, tak je oszříhej, pletou se v záhonu.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 07:14
     

    soudím, že pokud nepotřebuješ sazenice, je lepší je ostříhat.

     

    Holky, čím podkládáte jahody? Já je měla dlouhé roky na textilii, ale kvůli suchu jsem je dala volně a přemýšlím, co teď. Asi vyhraje suché smrkové chvojí. Jak to řešíte vy?

     
  • Autor: bibinaH
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 08:36
     

    Holky děkuji, tak je odstřihnu. Já mám jahody na netkané folii. Možná by nebylo marné dát posekanou trávu, než to jehličí.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 09:11
     

    trávou pod jahody si nejsem jistá, hnije confused smiley

    Jehličí v záhoně nebude, suché chvojí je "nahaté"

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 09:15
     

    co vím, tak jahodáři dávají pod jahody slámu. Já nedávám nic.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 14:17
     



    HanaK napsal(a):

    trávou pod jahody si nejsem jistá, hnije confused smiley

    Jehličí v záhoně nebude, suché chvojí je "nahaté"

    Tráva hnije odspodu, jahody by ležely na suchém povrchu. A pak by tráva držela vlhko v řádcích a taky trochu pohnojila.

    Na plantážích bývá často obvyklé, že nejsou jahody vypleté a plody leží na zeleném a ne na hlíně. Ony se nemají okopávat, až po odplození. To byl vždycky problém mé mamky, která jahody pořád okopávala a plela, takže jsme nikdy neměli žádnou pořádnou úrodu. grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 14:49
     

    dala jsem trávu jen pod cukety, co si mladí zasadili. Jenže ptáci ji rozhrabávají a je všude. takže si myslím, že by to ty ptáky ještě víc lákalo do jahod než teď.

     
  • Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 15:10
     

    Hano, dědek si včera přivezl slámu a podložil je. Někde to četl. Já většinou nedávala nic.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 15:56
     

    mě by pak štvalo, že to musím sklízet z celý zahrady, jak to vítr rozfouká.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 22:32
     

    Dávají se i hrubé hoblovačky nebo dřevitá vlna, ta ale dnes už tuším není.

     
  • Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 31.05.2017 22:56
     

    Tak jsem koukla, jak to tam umístil. Radši jsem nefotila. Je to tak nějak dost nepořádně po chlapsku. Jestli to bude mít význam, netuším. Ale určitě se to bude muset pochválit. eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 01.06.2017 20:20
     

    Regino, jsi správná ženská. Chlaps e musí pochválit vžycky, i když to stojí zo houno grinning smiley love smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: jahody

    Datum: 01.06.2017 22:30
     

    Šlahouny určitě ostříhat, pokud jsou potřeba odnože, tak nechat až po zklizni. Já dávám dřevitou vlnu, sem tam položím kámen, aby náhodou nelítala, než se pořádně rozrostou. Po sklizni ji sezbírám a uklidím na příští rok a zbytek jde na kompost. Dříve jsem je měla na černé textilce, ale toto je lepší. Jinak už minulý týden jsem začala sklízet..Po začátku pár jahůdek na sezobnutí dětem, něco si samo sezobali kosáci grinning smiley Dnes už 3 litrové kyklíčky.. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 05.06.2017 14:45
     
    dsc_0322.jpg
    Další fotografie:

    V sobotu jsem vyrazila na jahody. Za necelou hodinku jsme ve dvou v pohodě natrhali 14 kilo, cena 40 kč taky super.

    Ale ten masakr při odjezdu! Lidí bylo tolik, že se parkovalo nejen na polní příjezdové cestě, ale i na hlavní silnici, takže vše totálně ucpané. Jedni chtěli jet tam, druzí zase opačným směrem. Tohle jsem tam ještě nezažila.

    Ale během dopoledne jsem jahody zpracovala. Ze 6 kil je džem, zbytek jsem rozmačkala s cukrem. Něco je v mrazáku, něco jsme snědli s tvarohovými noky, buchta s jahodami a želé byla samozřejmě taky. Ještě tu mám dvě sklenice těch rozmačkaných jahod, ty vymlsám jen tak. Prý jsou hodně zdravé. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.