pondělí 29. dubna, 14:28 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

jahody

Datum: 17.04.2007 09:10
 
Prosím, máte někdo zkušenosti s pnoucími jahodami od Starkla? Jak a kam je zasadit, aby opravdu rostly a plodíly? confused smiley
Díky!!!


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 14
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 09.06.2015 23:21
     

    Musím pochválit ty jahody, co jsem v neděli natrhala na plantáži v Přelovicích. Jsou temně rudé i uvnitř, tak i džem je krásně vybarvený.

     
  • Autor: Reklama

    Re: jahody

     
     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 10.06.2015 12:51
     

    Taky jsem vyrazila na pole, cena 38Kč/kg, natrhala jsem skoro 15kg, takže marmelády je dostatek (z 8kg), zbytek padnul za 2 dny mls smiley mls smiley mls smiley a až 3. den jsem našla 10 jahůdek nahnilých - no nebyly moc v chladu

    samozřejmě byly jahodový knedle - knedlík plněný jablkem, navrch politý tvarohem a hromadou pomačkaných jahod mls smiley mls smiley mls smiley, zbytek zmizel neuvěřitelně rychle. na koláč už nezbylo ani na piškotový nepečený dort.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 17.06.2015 14:10
     
    102_4061 (1024x768).jpg

    Včera i dnes jahodové knedlíky mls smiley a připadám si po nich jako březí vlk .

    Tento návštěvník žádnou škodu nespáchá, ale slimáci angry smiley . Už maj nasypáno kur-y klouzavý.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 20.06.2015 21:32
     

    Nezkoušela jsem to, ale jestli by to šlo tak dobře, jak ukazují, bylo by to fajn. Když odstraňuji stopky z 10 - 20 kil jahod, bolí mě prsty pod nehty, jak to uštipuju. Někdy si pomáhám malým nožíkem.

    [www.stream.cz]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 20.06.2015 21:48
     

    taky mi bolí pak prsty pár dní. Brčkem jsem zkoušela a zůstávaly mi lístečky na jahodách. sad smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 20.06.2015 21:55
     

    Podle mě to funguje jen na určitou velikost jahod.

    Můžu to vyzkoušet. Právě jsem dodělala jahodový dort s piškotama a zakysankou. mls smiley

    A ještě mi zbyly.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 20.06.2015 22:07
     

    Já myslím, že to půjde jen s některými druhy jahod. Některé jsou pevnější a uvnitř takové kompaktní, s těmi to asi bude těžší. To by mě pro změnu bolel prst od toho brčka, jak bych musela silou protlačovat. grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 21.06.2015 15:44
     

    mám dotaz. Co dáváte jako předplodinu před jahodama. Teď jsem četla, že nemají být rajský a cibule. Proto mám jahody hnusný, neudělají pořádný trsy. Musím vymyslet jiný místo pro rajský.

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 21.06.2015 16:16
     

    Irisko, já myslím, že je úplně jedno, jakou máš předplodinu před jahodami. Tak, jak popisuješ

    bídné keříky jahod, dám krk na to, že máš starou virózní sadbu, namnoženou ze starých sazenic, možná od sousedů. Ujišťuji tě, že ne všechno, co má jahodové listí, je vhodné na pěstování jahod. Radím ti, kup novou sadbu od českého pěstiele, ne někde v Hoby-centru.

    Tam se většinou prodávají sazenice odrůd, které nejsou vhodné pro naše klimatické podmínky.Ale tyto sazenice nesmíš nasázet na stejné místo, kde rostly ti mrzáčci. Protože roztoči i virové choroby se drží v půdě po několik dalších let. Když si koupíš zdravé sazenice, z nich už si můžeš v dalších letech množit svoje sazenice. Já jsem jahody pěstovala 40 let, tak si troufnu říct, že o jejich pěstování něco vím. eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 21.06.2015 18:48
     

    Pokud nemají být předplodinou rajský a cibule, tak pravděpodobně mají stejné škůdce thumbs up

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 21.06.2015 20:08
     

    Alenko sazenice jsem měla koupené [www.jahodybavorov.cz]

    kdysi jsem mívala rajské na jiném místě zahrady a nevěděla jsem pomalu co s jahodama. Ale co to teď střídám, je to bída.

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 21.06.2015 23:09
     

    Irisko, já jsem od nich taky mívala sadbu, oni dodávají tu frigo sadbu. To bývala dobrá sadba.

    Vůbec nevěřím tomu, že má vliv, co pěstuješ vedle. Jsem přesvědčena, že ty sazenice mají nějakou nemoc, buď roztočníka nebo něco virového. To se mezi nimi může rozšířit, i když původně byly sazenice z dobrého zdroje. Rozhodnutí je na tobě, já bych hledala nedostatek v sadbě. eye rolling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 22.06.2015 19:50
     

    Teda, to slyším prvně, že by neměly být jahody a rajský nebo cibule dohromady eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley . Za mýho mlada se mezi jahody sázel česnek, aby omezil plísně u jahod - pěstuju jahody na jednom místě, kde se jim daří, pravidelně jsem mezi ně sázela rajčata, ale je pravda, že mezi jahodama trpěli víc plísní než na samotném rajčatovém záhonu, ale jahody nijak zvlášť netrpěly - a to si pěstuju vlastní sazeničky. Jen je musím chránit proti krtkovi - loni na jaře mi ten pacholek zlikvidoval asi 60 sazenic - přetrhal jim kořínky a zbyly jen cca 2cm pahejlky. Kdysi mi byla zakoupena frigo sadba, no byla něčím napadená, nic z ní nevyrazilo, stála přes 400kč - no dostala jsem to jako dárek, tak jsem rychle koupila něco jinýho, pak jsem si koupila zaručeně stáleplodící - no jsou to takový bahńáci, moc měkký, růžový a nikdy nezčervenají, ale jsou sladký už i jako bílý, tak je děti stihnou zblajznout před kosákama winking smiley winking smiley winking smiley Kdysi jsem si koupila sazeničky v Globusu - říkám jim srdcovky - taky jako stáleplodící - no taky nejsou, ale jsou krásně pevný, stejně velký, a dost odolný proti dešti - zrovna dneska jsem jich natrhala půl bedny, tak něco půjde do bříška a něco do mrazáku mls smiley mls smiley mls smiley A pak si ještě pěstuju tu malinovou jahodu - už asi 25 let, z toho 15 let si úmyslně množím sazece - sice nejsou tak výnosné, jako ty ostatní, ale ta chuť a vůně mls smiley mls smiley mls smiley A pak mám hromadu jiných, něco bude zřejmě senga sengana, ale ostatní nedokážu identifikovat. A miluju, když zmutují v různý hvězdičky

    Ale mám vyzkoušeno, že když se něco nemá rádo, tak to blbě dopadne. Takhle jsem si několikrát nasela ředkvičky mezi papriky a divila jsem se, že ani jedno za nic nestojí - ředkvičky kvetly hned a papriky vůbec. Pak jsem se dočetla, že si navzájem vadí a od té doby je dávám daleko od sebe

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 22.06.2015 20:29
     

    já psala co pěstovat na záhoně před jahodama, ne vedle nich..... winking smiley, střídám záhony. Asi budu mí jahody několik let po sobě, vyzkouším to. Díky holky za poznatky. winking smiley

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 23.06.2015 05:03
     

    Irisko, já jsem byla nucena taky dávat jahody vícekrát po sobě. Protože v srpnu mít volné záhony, to je někdy problém. Ale, podle mých zkušeností, to taky jde. Ale musí být zdravá sadba. A dobře vyhnojený záhon. Ještě napíšu, jak jsem bojovala proti roztoči jahodníkovému. Před výsadbou jsem celé sazenice máčela v roztoku Calypsa. Protože tento roztoč sídlí v srdíčku sazenice a tam se s postřikem nedostaneš. Zničit ho namáčením v některém prostředku na savý hmyz, to je účinější. nono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.