pondělí 29. dubna, 16:30 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

jahody

Datum: 17.04.2007 09:10
 
Prosím, máte někdo zkušenosti s pnoucími jahodami od Starkla? Jak a kam je zasadit, aby opravdu rostly a plodíly? confused smiley
Díky!!!


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 14
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 06.06.2012 07:04
     

    Letos mám krásnou úrodu jahod, to sucho jsem zálivkou překonala, ale ty nynější studené noci, dnes byly 3 stupně. To mám obavy, že začnou hnít. A ty časté přeháňky tomu taky nesvědčí. sad smiley sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: jahody

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 06.06.2012 22:11
     
    dsc02t284 (2).jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem zvědavá. spinning smiley sticking its tongue out

    Pár květů mi omrzlo, ale pokud jich bude co květů, nebudu stačit sbírat. Jenže se neraduju, takhle krásně mi kvetly i vloni a nebylo z nich vůbec nic.

    Nezbývá než doufat. drinking smiley

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 07.06.2012 07:09
     

    Gábi je to tak, máme vždy jen to, co té přírodě vyrveme. sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 14.06.2012 19:36
     

    Kamarádka mi poslala bezva recept na jahodovou polévku: jahody rozčtvrtit a ohřát (ev. orestovat zlehka na másle), na teplé dát lžíci medu, trochu kefíru a panáka vodky. Dle ingrediencí to nemůže být nic špatného. mls smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: jahody

    Datum: 14.06.2012 20:26
     

    gabco, úroda bude thumbs down mls smiley Má se oteplit, tak to pěkně dozraje winking smiley

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 14.06.2012 20:51
     

    gaby--pekná plantáž thumbs down thumbs down

    prídem ti pomôcť oberať ak nebudeš stíhať winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 01.07.2012 21:48
     

    Tak nakonec jahod bylo dost. thumbs down

    Udělala jsem přes 20 skleniček marmelády, nějakou dřeń, jahodový dort s piškotama, jahodové řezy, dnes placku se želatinou a ještě nějaký uzrajou. Dost jich je nahnilých, ale i bez nich to stačí.

    Takže oproti loňsku je to výhra.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 01.07.2012 22:23
     

    Gabčo tak tomu říkám kolchoz thumbs down Já jsem dneska z těch mých pár řádků sklidila první várku

     
  • Status:

    Re: jahody

    Datum: 02.07.2012 16:27
     

    Já jsem letos nebyla moc úspěšná.Jahod bylo hodně, ale sucha bylo taky hodně. Díky tomu, že mám jahody na netkané textilii, nějaká úroda byla. Zalévala jsem hodně, ale jahody chtějí vodu z nebe. Sebelepší zálivka jí nemůže nahradit.

    Měla jsem vysázenou odrůdu Polka, je raná a dobrá, jenže příliš mělce koření. V druhé polovině června už zaschly celé keříky a nynější déšť už je k ničemu. Budu muset skoro celé jahodiště zlikvidovat a vysázím jiné odrůdy. Je to pokusničení, každá odrůda má nějaké nedostatky, ideální asi neexistuje. nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 03.02.2013 16:22
     

    Ráda bych se zeptala jménem jednoho známého pana doktora, který má v jahodách stále mnoho žabince, jestli existuje nějaký prostředek k jeho likvidaci, aby jahody přežíly? please smiley Fólii už nechce, jahody pod ní trpěly suchem. Pánovi je už k osmdesátce, tak to víte, rád by si práci trošku ušetřil. Víte o něčem? please smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 03.02.2013 17:48
     

    napadá mně mulčování třeba trávou

    na chemii se poptám v práci, ale spíš nebude existovat prostředek, co by poškodil žabinec a nechal žít jahody

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 03.02.2013 18:29
     

    Hani dík. Taky si myslím, že mulč, třeba slámou, která neslehá, by bylo nejlepší. Vygůglila jsem herbicid STOMP, ale nevyrábí se pro malospotřebitele, jen pro velkovýrobce jahod, takže 5l kanystr vyjde na bratru tři tísíce korun. Což je na stopadesát jahod asi poněkud drahé spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 03.02.2013 20:04
     

    nastlat dřevitou vlnou smiling smiley, lepší než sláma

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 03.02.2013 20:20
     

    jestli můžu tak souhlasím s dřevěnými hoblinami, ty jsou fak nej ........ ale pokud nejsou, tak se mi osvědčilo mulčování trávou, když se nedá velká vrstva aby tráva stihla uschnout, tak je to super . Vždy při sekání pažitu jsem přidávala a jahodám to

    ohromně svědčilo. Měly stálou vlhkost, minimálně prorůstal plevel a spodní, tlející vrstva byla výborným hnojivem ( případné odnože v ní krásně prokořenily ).

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: jahody

    Datum: 03.02.2013 22:31
     

    tady je studijní materiál [www.agromanual.cz]

    mrknu na to zítra, myslím, že by se něco dalo použít na podzim po sklizni

    třeba toto [www.agromanual.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.