sobota 27. dubna, 23:03 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co děláte z jablek?

Datum: 13.11.2009 18:53
 
jabl_kn_od_majdyv.jpg

Nevím, jestli tady už nějaká podobná diskuze není, ale napadlo mě, že je teď období jablek a určitě mnohé z nás přemýšlí, co s nima. Já jsem nedávno zkoušela recept z l. diskuze na Jablečné knedlíčky a musím říct, že je pochválil i můj manžel, ketrý na sladký moc není. Takže tady je :

 

Jablečné knedlíčky

500g nahrubo nastrouhaných jablek smícháme se 140g hrubé mouky. To je základ pro těsto. Já to rukama pořádně propracuju, aby se vše spojilo. Nechá se odstát (nejlépe cca 2 hodiny), v časové nouzi je vyzkoušena i půl hodina. Z těsta tvoříme kuličky asi jako švestkové knedlíky, tvaruji je v hladké mouce (je to patlačka ..., je potřeba těsto pořádně spojit) a vařím v osolené vodě tak cca 8 minut. To je nutné vyzkoušet. Hotové polévám máslem, cukruji, sypu strouhanými ořechy, tvarohem, kakaem, skořicí..... Nebo polít kysanou smetanou, jogurtem, měkkým rozšlehaným tvarohem atd.
My je děláme z minimálně kila jablek, někdy do základního těsta přidám skořici, někdy drcené ořechy....
Vypadají jako "klouzáky", jsou ukrutně laciné (pokud máte svá jablka, je to skoro zadarmo....)

 

Recept je zkopírovaný a fotečku jsem z dovolením taky " uloupila " vedle. Nevím jak vy, ale já když to vidím, tak nějak víc mě to naladí, abych to zkusila.

Ještě jednu maličkost, když byly jablíčka moc šťavnatý, tak jsem je trochu vymačkala.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 30.01.2010 12:30
     


    Otazka napsal(a):

    Carlosi, cukrárna Milena, že? mls smiley

    Já miluju jablečný kompot, ale protože moc nezavařuju, tak si jen jablka nakrájim do kastrůlku, zaleju, vodou, mírně osladím, přidám hřebíček, skořici, trochu citronové šťávy, přivedu k varu, vypnu, nechám vychladnout. mls smiley


    Bať, to je ona smiling smiley , ale místo hřebíčku doporučuji badyán ...... má to bohatší chuťový rozměr winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co děláte z jablek?

     
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 30.01.2010 12:35
     

    Drahus : no jo, já letos jsem byl s jabkama na štíru, odchází mi jeden strom za druhým (mám pod kůrou nějaké roztoče a nemůžu se jich zbavit angry smiley angry smiley angry smiley , a protože bylo letos meruňek jak hloupejch, tak jsem nakonec kvasil na meruňkovicu, a je fakt dobrá. Pálím ji u kamaráda (ofociálně) v palírně, tak mi to ze známosti "pohlídá" winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 01.02.2010 15:10
     
    dskc0k1674 (2).jpg

    Evano, ještě jednou díky. Hraběnčiny řezy už jsou skoro fuč.winking smiley

    Trochu jsem recept upravila, mouku jsem dala polohrubou, vejce jen 3 a prášek do pečiva celej. Prostě jsem ten tvůj a svůj recept trocu smíchala. Jo, a jablka jsem tentokrát nakrájela na plátky a řekla bych, že je to znát. Spodní placka nebyla vůbec promočená.thumbs down

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 01.02.2010 18:52
     

    Gábi, paní hraběnka je jak vymalovanáthumbs down

    Taky si někdy upravím recept podle svýho. Ten, co jsem ti poslala, už je taky trochu pozměněnej, v původním receptu je jen 40dkg mouky, já dávám 50dkg. Měla jsem toho těsta vždycky málo, tuku je na půl kila mouky dost.

    Hlavně, že jste si pošmákli.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 24.09.2013 17:52
     

    Tahám pro Arturku a pro ostatní, co přidají nějaký nový recept. winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 24.09.2013 17:53
     

    Arturko podělím se o výborný a opět rychlý koláč s jablky grinning smiley

     

    - 200 g másla (nebo Hery), 140 g cukru, špetka soli, 3 vejce, 2 lžičky strouhané citr. kúry, 375 g polohrubé mouky, 4 lžičky prdopeče, 80 g rozinek namočených v rumu, 5 jablek, 200 g meruňkového džemu

    - všechny ingredience (kromě jablek a džemu) smícháme dohromady a rovnoměrně rozetřeme na plech

    - oloupaná jablka nakrájíme na plátky (lepší jsou silnější plátky apokud možno šťavnatá jablka) a skládáme na těsto (jako když se pokládá střecha)

    - při 180°C pečeme asi 30-40 minut

    - po upečení jablka polijeme horkým džemem

     

    S dovolením jsem zkopírovala Ejky recept, vypadá totiž jedle. mls smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 24.09.2013 19:36
     

    U nás jednoznáčně vede štrůdl a hraběnčiny řezy, ale pořád se to jíst nedá. Už dlouho jsem nedělala jablíčka v županu, takže jste mě to milé dámy připomněly flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 24.09.2013 19:42
     

    Arturko, zkus ty jablečné knedlíčky, co jsou v úvodu. Jsou jednoduchý a výborný. mls smiley

    A pak dej vědět, jak chutnaly.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 24.09.2013 20:33
     

    U nás se dělá hodně rýžový nákyp s jablky, štrůdl, 2-3 jablka přidávám nastouhaná i do olejové bábovky, případně perníku na plech.

    Dobré jsou i Hanulčiny ovocné knedlíky s jablky, u nás se však vždy místo hrubé mouky dávala ("odpalovala") krupice.

    Ještě jsem ve starších mailech vyštrachala [www.email.cz]

    A ještě troška [www.google.cz] winking smiley

    A ještě jsem dělala jablkovou přesnídávku (vloni i předloni pro vnučku, nepohrdli však ani velcí mlsouni) [www.labuznik.cz] , do některé jsem přidala švestky nebo ostružiny, do letní meruňky, pro trošku změny chuti lze přidat jakékoliv ovoce.

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil babkaela (24.09.2013 20:50)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 24.09.2013 20:57
     

    já dělám Hraběnčidy řezy z 45 pol. mouky , 4 žloutky, 20 dkg másla, 15 cukru, 1/ 2 pr. do peč., špetka soli

    ..................................................bílky jdou do sněhu na jablka mls smiley

     
  • Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 25.09.2013 06:46
     

    Já dělám z jablek klasický štrůdl nebo hraběnčiny řezy, vzpomínám si, že moje babička dělala jablka v županu, ale přesný recept si nepamatuju.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 25.09.2013 13:20
     

    Kamarádky děti nechtějí jíst syrová jablka. Když byly u nás, nakrájela jsem asi kilo jablek na tenké plátky, prosypala vanilkovým cukrem a skořicí a kamarádka se nestačila divit smiling smiley. Jelo jim to neskutečně. Mým dětem nesladím žádné ovoce, ale když je potřeba to do někoho dostat, tak bych se tomuto způsobu nebránila, je to moc dobré thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 25.09.2013 15:23
     

    Já si pochutnám na jablkovém kompotu, který tedy nezavařuju, jen udělám a jíme ho hned teplý nebo později studený, sní se toho hrnec na posezení.

    Jen podusím jablka nakrájená na kousky s trochou cukru a přidám koření jako do svařáku (celá skořice, hřebíček, nové koření, badyán...)

     
  • Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 25.09.2013 16:43
     

    mls smiley úplně se mi vybavila chuť toho kompotu co vždycky dělala babička, většinou ani nestačil vystydnout... jen co budu mít jablka, tak se do něj taky pustím.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 04.10.2013 21:47
     

    ...... mls smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.