neděle 28. dubna, 02:26 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co děláte z jablek?

Datum: 13.11.2009 18:53
 
jabl_kn_od_majdyv.jpg

Nevím, jestli tady už nějaká podobná diskuze není, ale napadlo mě, že je teď období jablek a určitě mnohé z nás přemýšlí, co s nima. Já jsem nedávno zkoušela recept z l. diskuze na Jablečné knedlíčky a musím říct, že je pochválil i můj manžel, ketrý na sladký moc není. Takže tady je :

 

Jablečné knedlíčky

500g nahrubo nastrouhaných jablek smícháme se 140g hrubé mouky. To je základ pro těsto. Já to rukama pořádně propracuju, aby se vše spojilo. Nechá se odstát (nejlépe cca 2 hodiny), v časové nouzi je vyzkoušena i půl hodina. Z těsta tvoříme kuličky asi jako švestkové knedlíky, tvaruji je v hladké mouce (je to patlačka ..., je potřeba těsto pořádně spojit) a vařím v osolené vodě tak cca 8 minut. To je nutné vyzkoušet. Hotové polévám máslem, cukruji, sypu strouhanými ořechy, tvarohem, kakaem, skořicí..... Nebo polít kysanou smetanou, jogurtem, měkkým rozšlehaným tvarohem atd.
My je děláme z minimálně kila jablek, někdy do základního těsta přidám skořici, někdy drcené ořechy....
Vypadají jako "klouzáky", jsou ukrutně laciné (pokud máte svá jablka, je to skoro zadarmo....)

 

Recept je zkopírovaný a fotečku jsem z dovolením taky " uloupila " vedle. Nevím jak vy, ale já když to vidím, tak nějak víc mě to naladí, abych to zkusila.

Ještě jednu maličkost, když byly jablíčka moc šťavnatý, tak jsem je trochu vymačkala.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 21.11.2009 17:29
     
    dobrota.jpg
    Anavi napsal(a):

    Kamarádka pořád dělá jablka v županu. Nakrájí jablka na větší plátky, hodí do těsta na palačinky a šup s tím na pánev. Děti se prý mohou utlouct, já to ještě nikdy nejedla!


    Jablka v županu jsou opravdu zabalená v lístkovém těstě. Něco na zbůsob alá Nath. Ta je ale vylepšila ještě pudinkem.mls smiley ( viz. moje foto )

    Ale jablíčka v palačinkovém těstě to zní lákavě.mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co děláte z jablek?

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 21.11.2009 17:31
     

    Mohla bych některou z vás poprosit o recept na Hraběnčiny řezy?please smiley 

    Já je pokaždé dělala i s tvarohem, ale druhý, třetí den už je ta spodní placka úplně rozmočená a teď nevím, jestli z jablek nebo z toho tvarohu a nebo, že mám blbej recept.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 21.11.2009 17:41
     
    Drahus...jablka pecene pri mase, ale aj pri zapecenej zelenine milujeme - naposledy som robila zmes roznej zeleniny s baklazanmi!..Chuti to i mojim rodicom, ktori nad tym najskor krutili nosom, lebo taketo nieco kedysi davno v ich repertoari - a hlavne v takej kombinacii -ani nahodou nebyvalo!!!
    --------
    Prave som si "osladila zivot" mamkinym jablkovy kolacom mls smiley...vyhrabala kdesi nejaky recept...dole linecke cesto, na to vrstva nakrajanych jablk zamiesana do uvareneho pudingu a este zapecene...Mnam!...vyborne - chutne i osviezujuce!
    Jablka tiez mozem v kazdej podobe! smoking smiley
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 21.11.2009 18:23
     

    Moje mamka dělá docela často kynuté ovocné knedlíky plněné strouhanými jablky. Pak je sype skořicí a cukrem, polít máslem (to tedy mamka nedělá, máslo nesnáší). Výborné! Věra

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.01.2010 16:06
     

    Hraběnčiny řezy pro Gabču

    50dkg hladké mouky, 10dkg krupicového cukru, 1 Hera, 4 žloutky a půl prášku do pečiva. Je to linecké těsto zkypřené práškem. Těsto rozválím na plát a položím do hlubšího plechu tak, aby byl vyplněn až po okraj. Těsto, které přesahuje plech, odříznu kousek pod okrajem plechu. To co odříznu, je toho asi jedna čtvrtina z těsta, dám vychladit do ledničky a mezi tím natřu na těsto rozdělaný tvaroh s cukrem a citronovou kůrou, podle chuti. Na tvaroh nastrouhám jablka, posypu vanilkovým cukrem a skořicí. Na jablka natřu sníh ze čtyř bílků a asi čtyř lžic cukru. Na sníh se nastrouhá na hrubém struhadle zbytek vychlazeného těsta.

    Peče se asi 50 minut na 170 stupňů. Může se ještě pocukrovat.

    Obrázek jsem stáhla z Livingu, kam jsem dávala před lety recept. Jsou na něm h. řezy, ale místo jablek jsem dala rebarboru. Je to taky výborný.

     

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.01.2010 16:19
     
    21109 027.jpg
    Další fotografie:

    Zapečená jablka v remosce

    Remosku vyložím pečícím papírem a naskládám oloupaná jablka zbavená jadřinců. Vzniklé díry naplním marmeládou a zakysanou smetanou, nebo měkkým tvarohem, tak půl na půl. Pod každý jablko dám piškot, aby náplň nevytekla. Posypu sekanými ořechy, navrch položím plátek másla, posypu vanilkovým cukrem a skořicí. Nepatrně podleju vodou, protože jablka pustí šťávu a s kouskem toho másla je to docela dobrá a nízkonákladová chuťovka. Je dobrý jablka ohlídat, aby se moc nerozpekly. Nejlepší jsou upečený tak napůl.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.01.2010 16:29
     

    kompot a žemlovku.....a koláč....na nic jiného si teď nevzpomenu

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.01.2010 18:54
     

    Já sem dám jedno využití jablek u nás velmi oblíbené. Na chleba namažu nějakou pomazánku z másla, sýru a česneku (může být i pomazánkové máslo s česnekem) a na to nakrájím plátky jablek. Nejlepší jsou golden delicous. S tím česnekem je to lahoda.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.01.2010 19:01
     

    Já mám nejraději jablka, když mi je manža odjadřincuje a oloupe.... jako právě teď.

    Je u něj fronta - i psiska čekají, kolik jablíček, pěkně oloupaných dostanou. A zatím co tu píšu, mlaskaj a všechno mi sežerouuuu eye popping smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.01.2010 19:10
     
    _mg_2471.jpg
    Další fotografie:

    Sežrali sad smiley i slupky i jadřince.... Mám prd drinking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 29.01.2010 21:03
     

    Kdo dřív přijde... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 30.01.2010 09:59
     

    tož co by asi chlapi mohli vyrobit z jablek ......přece kalvádos , no a abych moc neprovokolval, tak se přiznám, že se můžu po štrůdlu umlátit, a ještě jeden takový malý dovětek - pokud si chcete opravdu na štrůdlu (pozn. domácím) pošmáknout, mám jeden typ (možno i na výlet) : Nedvědice, cukrárna u kostela, tam to chudera cukrářka v létě ani nestačí péct :-) Pro ty kteří nejsou zdejší, tak Nedvědice jou kousek od Pernštejna......smiling smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 30.01.2010 10:21
     

    Carlosi, cukrárna Milena, že? mls smiley

    Já miluju jablečný kompot, ale protože moc nezavařuju, tak si jen jablka nakrájim do kastrůlku, zaleju, vodou, mírně osladím, přidám hřebíček, skořici, trochu citronové šťávy, přivedu k varu, vypnu, nechám vychladnout. mls smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 30.01.2010 10:40
     

    Hi hi, to si dělá manža taky grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co děláte z jablek?

    Datum: 30.01.2010 11:57
     

    Evano, díky za recept. A ty zapečený jablka vypadají taky moc dobře, určitě vyzkouším.mls smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.