pondělí 29. dubna, 08:57 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 21.06.2022 14:00
     

    Uklidním Tě, mně něco vyžere i poupata a deformuje listy.. takže já už to neřeším, smířená s tím, že každý rok je napadené nebo hnusné něco jiného winking smiley a těším se z toho, co vypadá pěkně. Třeba Lady of Shalott, která měla jeden výhon, a to napůl chcíplý (byla ve stínu pod stromem), šla na podzim do květináče. Vypadala fakt zbědovaně. Na jaře ještě hůř, protože ještě částečně omrzla. No a dnes??? Několik nových výhonů už odspodu a spoustu poupat! Tak kéž vydrží a najdu jí nějaké místo na slunci.. u mě už není kde. confused smiley Takže momentálně mám těch růží v nádobách asi 6.

    [www.davidaustinrosesaustralia.com]

    Je to kráska, tady jí taky mají v nádobě.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.06.2022 14:03)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 21.06.2022 16:47
     

    Jsem z toho trosku prekvapena prave, protoze jsem se zprvu radovala, ze nikde na balkone zadny okus od lalokace, ale to skoncilo minuly tyden.. sad smiley

     

    Anavi napsal(a):

    confused smiley sad smiley sad smiley sad smiley

    Já nechci křičet hop, dokud jsem nepřeskočila, ale já tím hnojím aronii, která byla lalokáčů plná, nevyrostli jediný zdravý list, pořád byla hnusně okousaná. Teď raší nové a bez okusu. Ale já to sypu, prolévám i stříkám postřikovačem.

    Ale na mšice mi ten první ani druhý postřik taky nezabral.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 21.06.2022 17:49
     

    Jdu na radu. Mám posekaný travnik, ale přesto mi tam kvete děsně bílý jetel. Je to samá včelka. Divím se, že ještě nemám žihadlo. Čím ten jetel zlikviduju? O prázdninách mi tu budou běhat děcka a to by bylo nepříjemné, kdyby je bodla.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 21.06.2022 19:19
     

    já teda nevím , co všechno žere. letos ani nevidím moc slimáků - a to pořád prší . jindy po dešti lezli i po chodníku . dnes jsem ráno viděla jednoho . ale !!! už jsem zašlápla a chytila několik chroustů . co vím tak ti jsou žraví a létají s večerem .. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 21.06.2022 19:30
     

    zajímavé s těmi slimáky- jindy jich u nás bylo taky dost , ale letos píšete , že u vás spousty a tady nic moc.- na FB už i Vláďa Jakl psal , že u nich letos taky moc nejsou . confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 22.06.2022 10:01
     

    Klidně pánovi zavolej a konzultuj, poradí postup, je velmi ochotný prý.

    Betas napsal(a):

    Jsem z toho trosku prekvapena prave, protoze jsem se zprvu radovala, ze nikde na balkone zadny okus od lalokace, ale to skoncilo minuly tyden.. sad smiley

     

    Anavi napsal(a):

    confused smiley sad smiley sad smiley sad smiley

    Já nechci křičet hop, dokud jsem nepřeskočila, ale já tím hnojím aronii, která byla lalokáčů plná, nevyrostli jediný zdravý list, pořád byla hnusně okousaná. Teď raší nové a bez okusu. Ale já to sypu, prolévám i stříkám postřikovačem.

    Ale na mšice mi ten první ani druhý postřik taky nezabral.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 22.06.2022 10:03
     

    irisko, máme to stejně... letos opravdu "nadúroda" jetele... můj chlap v tom ještě chodí bos eye rolling smiley confused smiley, co ten těch bodanců za léto schytá... ale my nemusíme řešit, že by tam běhaly malé děti, tak to necháváme být. Jediné řešení je sekat do zblbnutí, aby tam nebyly ty květy.

    iriska napsal(a):

    Jdu na radu. Mám posekaný travnik, ale přesto mi tam kvete děsně bílý jetel. Je to samá včelka. Divím se, že ještě nemám žihadlo. Čím ten jetel zlikviduju? O prázdninách mi tu budou běhat děcka a to by bylo nepříjemné, kdyby je bodla.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 22.06.2022 10:04
     


    Došlo k migraci. Ti vaši jsou u nás. grinning smiley

    kaaj napsal(a):

    zajímavé s těmi slimáky- jindy jich u nás bylo taky dost , ale letos píšete , že u vás spousty a tady nic moc.- na FB už i Vláďa Jakl psal , že u nich letos taky moc nejsou . confused smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 22.06.2022 11:41
     
    20220621_161946.jpg

    U nás se slimakům líbí každý rok. Ale ani lilie jsem neubránila.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (22.06.2022 12:33)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 11.07.2022 11:11
     

    Nesetkali jste se někdy s tím, že by něco vyžíralo středy květů u clematisů?

    Letos mi je hojně něco likviduje.. nic na nich nenacházím. Že by nějaký druh dřepčíků?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 31.08.2022 20:30
     

    Včera jsem se zadívala na truhlík, kde mám sazeničky lupiny, a viděla jsem nějaké divné ty nové výhonky, jako by obalené plísní. Jenže zblízka to byly mšice, ale takové divné, světlé žlutozelené, proto vypadaly jako chuchvalce plísně. Něco jsem stáhla rukou a potom to důkladně postříkala. Snad je zachráním. Docela mě to nas..., piplám se s nimi od jara a teď, když vypadají dost silné na zasazení do volné půdy, by je ty mrchy snad sežraly! angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 31.08.2022 21:25
     

    Vidíš ty lupiny pipláš a tady a v Krkonoších nabádají ať je trháme a nenecháme vysemenit je to invazivní rostlina, která ničí rostliny okplo.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 31.08.2022 21:41
     

    Jájo, mně se moc líbí. Předloni jsem si koupila jednu. Ta zase obzvlášť chutná slimákům. Ostatních kytiček kolem si ani nevšimli, ale lupinu důkladně ožrali loni i letos. A teď pro změnu mšice v extrémním počtu. angry smiley

    Sama se mi semínky nemnoží. Schválně jsem tam nechala odkvetlé větvičky, aby semínka dozrála a napadala kolem, ale nic z toho nebylo.

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 31.08.2022 21:51
     

    Ony se dobře množí jen ty plané, ty šlechtěné tu nejdou. Plané jsou po loukách všude kolem a krávy je nežerou.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 04.10.2022 20:39
     

    Jdu pro radu. Vypadá to, že mi uschla část javoru. Nejdřív uschly listy, pak jsem si všimla, že některé větve zčernaly. Dá se zachránit ostatní část stromu? Mám to ostříhat teď nebo až na jaře? Mám to nějak ošetřit? Díky.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.