pondělí 29. dubna, 06:53 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 08.09.2021 10:55
     

    Anavi, hledala jsem pořád v textu nějakého škůdce a ona to je babička grinning smiley, kdo by to do ní řekl grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 08.09.2021 11:05
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley Kudy chodí, tudy škodí. winking smiley

    Teď například chtěla být nápomocná a když viděla, že jsem ostříhala svídy a tavoly, tak podle mého vzoru ostříhala borovice a stříbrné smrky. sad smiley sad smiley sad smiley Málem jsem se rozbrečela, když jsem tu spoušť viděla (jehličnany s ustřiženým termínálem, vlastně z nich vyrobila mrzáky), ale neřeším to... ta zahrada mi neříká pane, jen se o ni starám, ale občas je to teda o nervy. Tis se po jejím zásahu vzpamatovává 3 měsíce. sad smiley confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (08.09.2021 11:07)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 08.09.2021 11:23
     

    Tak takovýho škůdce ještě nikdo nepopsal, to je nový exemplář grinning smiley Těch jehličnanů je fakt škoda sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.05.2022 10:04
     

    [blog.hruska-skolky.cz]

     

    Včera jsem objevila plné truhlíky lalokonosců - ale už to byly larvy v pokročilém stadiu, úplně jsem se lekla, co to je. Posílám v odkazu obrázek.

    Takže jsem všechnu zeminu vyhodila do biokontejneru, oni to snad propařují, tak doufám, že ty larvy zlikvidují. confused smiley 

    A objednala jsem hnojivo Hnojík a jsem tedy zvědavá, jestli se splní jejich slib, že tím lalokáče zaručeně odpudím. U mě ten test bude spolehlivý, mám jich všude kvanta. Ožraný brslen, ronďáky, nově i pieris. thumbs up eye rolling smiley confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (17.05.2022 10:05)
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.05.2022 12:25
     

    Tak ja te mozna trumfnu! eye rolling smiley Ja mam dospely lalokace dokonce doma v kuchyni, asi v tchyninym jazyku... kazdy vecer a rano jich par seberu... Je to des. Urcite bude neco i v hline, ale zatim cekam, jsou to tri kvetinace na okne a nechteji se mi vychazovat.. 🙈

    Hnojika jsem nasypala k balkonovym hortenziim a tyden na to jsem na nich nasla msice, ktere pry ma na 100% odpudit.. no tak nevim teda eye rolling smiley

    A co ty jsi v tom truhliku mela zasazene (kde byly ty larvy)?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.05.2022 13:11
     

    Měla jsem v tom rozchodník kamčatský, který je tam x let. A v nádobě muchovník a lesní jahody. Všude jich bylo plno, a to jsem to asi před měsícem prolila Mospilanem. Taky k ničemu. Nic těm hajzlíkům nevadí. thumbs up eye rolling smiley

    Tak to jsem zklamaná z toho Hnojíku, protože já jim konkrétně psala dotaz, zda to zlikviduje lalokáče a odpověď byla jednoznačné ano. Brala jsem to tak, že když to zničí tyhle potvory, tak mšice a molice to odežene stopro. Možná je potřeba udělat postřik a opakovat to? Nevím, zkusím... Kdyžtak to bude fungovat aspoň jako hnojivo, když ne odpuzovač hmyzu. A na to jsou recenze kladné, hlavně u jahod, paprik, rajčat. Takže to využiju tímto způsobem.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.05.2022 13:13
     

    Lalokáče jsou asi všude, nacházím a mám taky. Je to mor. Co jsem vypozorovala, tak hlavně mají rádi rašelinu, v normální zemině moc nejsou. No a vše se prodává v substrátech s rašelinou, bohužel.

    Betas, stále váhám s objednáním Hnojíka, lákalo mě to do skleníku, hnojivo nepotřebuju, ale to odpuzení mšic a molic. Zkušenosti dlouhodobé jsem nikde nedopátrala. Chce to asi vyzkoušet.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.05.2022 13:14
     

    Na FB lidi chválí hlavně ten hnojivý účinek, jedna paní tam psala, že jí pomohl proti hojnému výskytu mšic, ale až opakovaný postřik. confused smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.05.2022 13:16
     

    Dumala jsem, že by byl lepší postřik....

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.05.2022 18:21
     

    Postrik jsem nedelala, posypala jsem to na povrchu substratu. Skudce to nehubi, jen je to ma odpuzovat pote, co rostlina do sebe naabsorbuje tu ucinou latku, ktera jim nevoni... nemam cas u tech hortenzii cekat, jestli to zabere, takze dnes se chystam na Careo. U tech hortenzii je to jedno...

     

    Anavi, na jake Fb strance? A postrik je teda nechat louhovat 1 lzicku na 1 litr?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.05.2022 18:44
     

    Hnojivo jsem nasypala kolem fuchsie a včera se to jevilo jako plíseň eye popping smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 17.05.2022 22:40
     

    Ja zas mam problem, ze je to takovy nenasakavy, nebo jak to mam rict... proste kdyz to nasypu na povrch substratu a pak zalivam, tak se to zacne vyplavovat pryc s tou vodou, ne dovnitr do substratu, jako jina hnojiva.. asi to chce aspon lehce zapracovat..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.05.2022 08:43
     


    Zadej si Hnojík.cz a tam se lidi vyjadřují přímo na jejich stránkách, zda jim to funguje a jak, případně nefunguje a chtějí znát důvod.

    Betas napsal(a):

    Postrik jsem nedelala, posypala jsem to na povrchu substratu. Skudce to nehubi, jen je to ma odpuzovat pote, co rostlina do sebe naabsorbuje tu ucinou latku, ktera jim nevoni... nemam cas u tech hortenzii cekat, jestli to zabere, takze dnes se chystam na Careo. U tech hortenzii je to jedno...

     

    Anavi, na jake Fb strance? A postrik je teda nechat louhovat 1 lzicku na 1 litr?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.05.2022 08:45
     

    Já sypká hnojiva nemám ráda, takže je mi jasný, že já dám lžičku do petky, k tomu litr vody a udělám z toho roztok.Je to pracnější, než to pak roznosím, ale petek mám dost, nechám to den stát a pak to zkusím prolít. Mám i mšice, molice, dřepčíky, tak uvidíme, kdo z koho. winking smiley

    Betas napsal(a):

    Ja zas mam problem, ze je to takovy nenasakavy, nebo jak to mam rict... proste kdyz to nasypu na povrch substratu a pak zalivam, tak se to zacne vyplavovat pryc s tou vodou, ne dovnitr do substratu, jako jina hnojiva.. asi to chce aspon lehce zapracovat..

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 18.05.2022 22:09
     

    A budes prolivat substrat, nebo i strikat na listy?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.