pondělí 29. dubna, 05:53 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.05.2022 07:48
     

    Mám v plánu to posypat, potom prolít odstátým lektvarem a zároveň to přecedit a postříkat listy winking smiley grinning smiley Pán od Hnojíku psal: bombardovat ze všech stran, tak budu grinning smiley grinning smiley grinning smiley. Prý to nelze přehnojit, spíš je škoda, že toho hnojiva bude zbytečně víc, než rostlina využije, ale pokud to potřebuji na likvidaci škůdců, je to prý nejlepší cesta. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 19.05.2022 07:54
     

    Aha, no tak fajn! thumbs down Tak pak podej info, taky to zkusim. A budu ted sbirat petky grinning smiley

    Jen ty lalokace moc nezbombardujes, kdyz dospelci jsou zalezli..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 20.05.2022 10:19
     

    Ty listy do sebe něco natáhnou, tím pádem by neměli dospělcům chutnat a nebudou je ničit tím "krajkováním"... a když jim u nás nebude chutnat, mohli by snad jít o dům dál.. fakt nevím, jak to má fungovat. Prý je to nelikviduje, "jen" odpuzuje. Včera jsem obešla celou zahradu a zatím jsem to jen rozházela po záhonech. O víkendu bych chtěla vyrobit zálivku a postřik.

    Nějak doufám, že se jich hodně stáhlo do těch truhlíků a nádob, které jsem zlikvidovala... a že by jich mohlo být aspoň méně. confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (20.05.2022 10:19)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.05.2022 14:22
     
    img_20220526_140933.jpg

    Copak mě to žere listy hortenzie latnaté ...confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (26.05.2022 14:24)
     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.05.2022 14:29
     

    Holky ještě jsem nezažila cokoliv ekologické co by opravdu fungovalo, je to jen past na prachy.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.05.2022 14:58
     



    jaja99 napsal(a):

    Holky ještě jsem nezažila cokoliv ekologické co by opravdu fungovalo, je to jen past na prachy.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.05.2022 22:14
     

    No já na to šla prostou logikou,že škůdci "ucítí" trus predátora. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.05.2022 22:28
     

    Dokonce jsem viděla za strašné peníze výtažek z přesličky. grinning smiley Kopřivy doporučují už dokonce i na školení pro zemědělce, přidávat výtažek. Před deštěm jsem postříkala obalené čemeřice mšicemi, jsou krásně čisté. Jar, olej a voda, toť vše. winking smiley

    Předkové žádnou chemii neměli a přežili, museli si poradit. smiling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.05.2022 13:48
     
    dscn0119.jpg
    Další fotografie:

    vylezla jsem na zahradu - vítr neskutečný , málem mně odneslo i s chodítkem . hodně růží má popadané větve- hlavně na pergole. bohužel to nepřivážu .. . jinak mně překvapuje , že jsou letos růže lepší jak loni . aspoń prozatím .. nevidím nikde spálu . jen na dvou listech začínala rez. jinak velice šťavnaté , hodně narostlé / bodejt´ by ne , když je moc neostříhali / některé kosatce vylomil povichr .. a na liliích jsem zase chytla chřestovníky. není posečeno a asi bude pršet . kašlu na to - ted´ je trend nechat louku spinning smiley sticking its tongue out winking smiley mladí v práci , tak se nedá .. . z klematisů má pár květů rozvitých W.Niké - jinak poupata

    rozkvetl první ronďák - ještě jsou dva -tmavší a nejtmavší fialové .. ten první má nějaké světlé listy. asi přidám železo . všude se semení orlíčky- celkem hezké - růžové .. na poslední fotce je sousedův velký ořech - odpolední blahodárný stín na mou zahradu. hezky začíná růže Chippendale . .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (27.05.2022 13:54)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 27.05.2022 17:07
     

    Já mám švestku plnou mšic. Spodní listy snad do půlky koruny jsou pokroucené. Snad si s tím poradí. thumbs up

    Sousedi mají hned za plotem taky švestku a vypadá podobně.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (27.05.2022 17:07)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 28.05.2022 00:34
     

    Mám na růžích takové ty svěšené lístky, zapomněla jsem, jak se ten hmyz jmenuje. Má smysl to otrhávat? Nebo už to nehraje roli do dalšího roku. Já jsem to docela poctivě otrhávala, ale nepřijde mi rozdíl.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 28.05.2022 07:17
     

    taky si nevzpomenu na jméno . lístky jsou smotané , ale většinou už tam nic nenajdu .. měla by tam být housenka.

    .edit . tak už to vím - je to pilatka. . není až tak nebezpečná - má za sezonu jen jeden výskyt . blbé je , že postřik není moc účinný , když je zamotaná v listu .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (28.05.2022 07:26)
     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 28.05.2022 08:09
     

    Jak jinak růže letos vypadají docela dobře, tak pilatky bylo hodně. Já s tím nic nedělám. A je zajímavý, že jsou růže, které to mají skoro každoročně a jiné, které to neměly nikdy. confused smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 28.05.2022 10:04
     

    Jen co se udělá hezký budu muset udělat postřik,jeden keř úplně ožraný a vedle OK

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 28.05.2022 13:40
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Jak jinak růže letos vypadají docela dobře, tak pilatky bylo hodně. Já s tím nic nedělám. A je zajímavý, že jsou růže, které to mají skoro každoročně a jiné, které to neměly nikdy. confused smiley

    Ano, treba ja mam lalokace v cele zahrade a jeden rododendron cele roky zustava naprosto netknuty confused smiley ostatni jsou cele krajkovane..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.