pátek 3. května, 11:01 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 09.10.2022 11:52
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Bosk, takhle červenou já nemám. Ale ono je to tak se vším. Rhododendrony kvetou taky jen chvíli. Ale na té sídlištní výsadbě se světlým štěrkem asi ani jen zelený nevypadá špatně a po vybarvení je to paráda.

    Tato je červená každý podzim,je to nádhera,ještě když na ni svítí slunko thumbs down.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 10.02.2023 09:29
     
    330151546_2280940952090258_1298715483418806689_n.jpg
    Další fotografie:

    Nevíte někdo, co to může být.

    Koupila jsem si na bazárku australský kaštan - Castanospermum australe. M2l takovéhle skvrny na dvou listech, tak jsem je odstranila. Jenže teď je má snad na všech listech. Myslela jsem, že třeba nastydnul při přepravě...

    Mám ho v kuchyni pod střešním oknem, má tedy teplo i světlo. Nerada bych o něj přišla.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 10.02.2023 10:00
     

    Mně by to přišlo jako suchý vzduch, nebo tak něco.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 10.02.2023 19:59
     

    První dojem mě napadlo spálení sluncem, nevím...

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 10.02.2023 22:12
     

    Slunce mě napadlo taky.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 11.02.2023 10:13
     

    Mně to přijde spíš jako nějaká choroba, přímé slunce na to nešlo. Ty první skvrny jsem považovala za následek přepravy v prosinci, ale teď se to právě rozlézá. Za chvíli budou rostliny holé bez listů. Rostou na vrcholku nové listy, modlím se, aby byly zdravé. Ovšem jestli je to nějaká choroba, tak naději nemají. sad smiley

    Nedávala jsem keřík do zimní zahrady, protože jsem si zjistila, že chce teplo.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 12.02.2023 08:17
     

    Spike, neuškodíš ... zkus prolít, ne moc, občas tohle dělají i při přemokření ... buď jen mírně růžový roztok hypermanganu (kamarád zahradník, byl opravdu TOP zahradník, bohužel teď už jen BYL ... praktikoval i na padání klíčících rostlin, s úspěchem hodně) nebo ... trochu dnes preferované, mám taky dobré zkušenosti, Vimrová svého času ... kde je jí konec netuším ... používala dost Polyversum - chytrá houba.

    Používal i můj táta ... teď jsem počítala, že už mezi námi 21 let není ... mám ho tak nějak furt, věřím, že kdyby žil, občas by mne do zadku nakopal stydlin smiley s mými pokusy, kdy nejedu podle jeho zásad.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 20.03.2023 15:48
     
    337104313_1386081415486393_1849553858101475088_n.jpg

    Tak to vypadá, že listy nastydly při přepravě. Teď dorostly nové a ty jsou zdravé a bez fleků.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 01.05.2023 14:08
     
    342061470_779536350143615_7508376826628516687_n (1).jpg
    Další fotografie:

    Děvčata, SOS. Na podzim mi nějakej hajzl ryl mezi nově nasazenými pivoňkamai. Mimochodem mezi nimi byla i tato dřevitá, měla jsem ji druhým rokem. Na jaře začla obrážet, ale pak jeden hlavní výhon zaschnul. A na té druhé větvi se přestal vyvíjet, prostě lidově řečeno stojí a nic to nedělá.

    Tak jsem ji vykopala, myslela jsem, že budou sežraný kořeny. No, nebyly. Spoustu jsem jich spíš při vykopávání překopla. confused smiley

    Teď co s ní? Mám ji zakpat zpátkx nebo dát do květináče? Nebo myslíte, že je kaput?

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 01.05.2023 14:19
     

    Gabčo, jenom tipuju, nejsem přes pivoně...dala bych určitě do velkého květináče, trochu šikmo, přihodila trochu rohoviny, ten pahýl nahoře střihla, aby se zbytečně neoslabovala vyháněním slabých oček... Regina má bohaté zkušenosti, až nakoukne winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 01.05.2023 18:57
     

    Už nakoukla.

    Gabco, asi má bortrytidu. Kořený má luxusní,[zahradaweb.cz]

    Zkusila bych ten květináč, vzhledem ke kořenům by to šlo i zpátky do země ale to by chtělo dát pryč hodně hlíny a dát do kupovaného lehkého substrátu.Do květináče samozřejmě taky lehký substrát. Většinou si pivoňky až tak nevybírají ale pokud má některá rostlina sklon k marodění, pak je pro ně těžká a mokrá půda záhuba. Zasadit jak píše Alena, hlavně došikma a hloub než ji máš teď. Na hlavním výhonu by mohly vyrazit po zastřižení toho postiženého nová očka a z nich výhony.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 01.05.2023 20:35
     

    Regi, to jsi mě vůbec nepotěšila. Mám 100 chutí ji vykopat a vyhodit. Mám vedle další dvě pivoňky, aby to od ní nechytly.

    Dá se to vůbec vyléčit? Štve mě, že je to taková pěkná barva, tmavá.

    Nějaký fungicid? Nestačilo by to s ním prolít? No nic, zítra na to něco koupím a dám jí šanci. Uvidíme.

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 01.05.2023 20:56
     

    Gabco, v odkazu to popisujou. Ale určitě nic nezkazíš, když je proleješ hypermanganem. Několikrát v roce. A tuhle dej do nádoby a zkus ji zrehabilitovat. Vyhodit ji můžeš vždycky. Základ je pro rehabilitaci vylepšení půdy. podle fotky mi u tebe přijde dost těžká a letos je ještě hodně mokro.

    A POZOR!!!! Na jedné čemeřici jsem objevila mšice. Tak hlídejte.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (01.05.2023 21:02)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 01.05.2023 22:08
     

    Dík za upozornění, pro mne pozdě. Copak v záhonu snad nic nemají. Ale květináč, tam hrůza mšic. Vůbec nevím, co s tím mám dělat, jsou plně narostlé v květináči a doba není vhodná na přesazení, potřebovaly by to, nutně. ...stříkla jsem, ale asi málo..vystříhám květy

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 01.05.2023 23:11
     

    Na msice používám postřik Mšice -molice. Včera jsem ho zrovna viděla v Penny. Zabírá perfektně na mšice thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.