středa 21. února, 14:21 Svátek má Lenka
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..

Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Co dnes vaříte? (2)

Datum: 28.10.2012 20:33

První diskuze je přeplněná, je na čase otevřít další. winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: SPIKE

Re: Co dnes vaříte? (2)

Datum: 07.08.2023 21:08

365756739_258809983582237_4606959245198868634_n.jpg

Tak dnes už jsem vařit musela, ale ještě v 11 jsem netušila, co budeme jíst. grinning smiley

Restovaná zelenina, opečená cuketa, volské oko, brambory - rychlé, chutné a lehké jídlo

S tou dovážkou jídel to mám podobně jako tady mnohé - asi bych raději jedla jen ty rohlíky. Možná je to dobré, ale trošku jiné, než jsem zvyklá to dělat já, na všem bych něco viděla špatného... A to jsem nebyla otravný strávník školních jídelen, kantýny v práci nebo jídelen v nemocnicích. Ale já jsem do určitého věku jedla skoro všechno bez nadšení, tak mi bylo tak nějak fuk, jak to chutná. Jíst se holt musí, tak jsem to snědla, nepřejídala jsem se, protože mi to jídlo nepřinášelo potěšení, byla to jen nutnost.

Je tedy vidět, že všechno má své stinné i světlé stránky. Dnes si všechno ochutím tak, aby mi to chutnalo, pototm toho sním víc, než je nutné pro výživu těla...

• Autor: Reklama

• Autor: gabca

Datum: 07.08.2023 21:56

Tady to zase není úplně typická vývařovna, vaří chutněji. To já mám zase čumák rozcapenej, jen tak něco nesním.Kdyby to nebylo dobrý, tak bych to nebrala. Není to ani úplně levný, ani drahý. Oběd s polévkou stojí 140, bez polívky 115,-. Většinou si dávám jen druhý. Dávají toho dost, má kolikrát i chlap na večer.

Ale samo žen domácí je domácí, o tom žádná. Jenže když přijdu z práce utahaná, fakt se mi už vařit nechce.

A hlavně mám hlad a chci jíst hned, ne za půl h. grinning smiley Jsem trochu jako chlap.

• Autor: Anavi

Datum: 08.08.2023 08:15

Mám pořadí pečení, vaření a zavařovat neumím. Takže do sklenic dělám jen to, co žhavé zavřu (cuketovou směs na špagety, lečo, pečený čaj, jablkový kompot-takový ten rychlý, co se vaří v hrnci), otočím víčkem dolů a ono se to chytne samo. Úspěšnost většinou tak 99 procent. U nás to jde rychle na odbyt, takže se to vlastně zkazit ani nestihne. winking smiley grinning smiley

Co si kluci vaří? Naši quinou, kus-kus, pak různé směsky kuřecí, zelenina, mají to dobré. Jen úklid po vaření ještě nevypilovali, to bych si teda představovala úroveń trochu vyšší. winking smiley grinning smiley Ale oceňuji, že nejsou trdla a když jsme byli týden pryč, zvládli si nakoupit, uvařit a ještě posílali fotky stolování.. jak si hezky nachystali zeleninku k jídlu a tak. grinning smiley

Naši mamku asi nedostihnu nikdy. Ta byla polévková a omáčková, kluci na její kuchyni pořád vzpomínají... mami, ty to máš taky dobrý, ale prostě to samý od babičky chutná o sto procent líp! Takže teď si třeba vymručeli buřtguláš a štrůdl od mamky (když jsme byli pryč), jenže ona je pak z toho vaření a pečení dva dny hotová, tak jsem radši, když si jídlo objedná a odpočívá.

Pokud vám vaří dobře, taky nemám problém si objednat jídlo - v minulé práci jsem si taky třeba 2x týdně brala oběd. Ale to byl dovoz z restaurace. Kolega si bral z vývařovny, a to bylo na můj vkus jak před 30 lety. Zelenina k tomu žádná, omáčky typu UHO, zahuštěné moukou tak, že druhý den by v tom stála lžíce, polívky to samé. Jednou jsem si objednala čočkovou, nechala si ji na druhý den a to byla normálně cementkaše. grinning smiley Já jsem parchant vybíravý.

gabca napsal(a):

Mě víc baví pečení a zavařování než vaření. Asi taky proto, že už začli vařit kluci a vaří trochu jinak než já a já mám pocit, že už to moje vaření není pro ně to nej..., jestli mi rozumíte. grinning smiley Člověk s tím stráví celé dopoledne a uznání už skoro žádné.

Teda zas abych nekecala, umí i pochválit. Ale prý mě málo chválí, protože málo vařím. grinning smiley

Já si 3 x v týdnu objednávám ve vývařovně, zatím jsem spokojená. Kluci jsou v práci, tak pro sebe bych se na to mohla vyprdnout. Možná už začínám být jako mamka, kterou vaření nikdy nebavilo. Teda ona ani nikdy moc nepekla. Bábovku, štrudl a bublaninu. To bylo vše. To jám jsem zase lepší. grinning smiley thumbs down

Datum: 08.08.2023 08:17

Děláme podobný, dlouho jsem nepekla, tak bych dneska mohla... už jsme den neměli něco z cukety. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Ještěže to můj chlap i synové mají rádi. To jsou asi fakt výjimky. thumbs down Konzumují to skoro denně na všechny možné způsoby.

gabca napsal(a):

Dneska jsem dělala z Cukety nákyp.

Cuketový pekáček 2
    - 0,5 kg cukety strohané nahrubo
    - 2 velké mrkve nastrouhat
    - 1 cibule na kostičky
    - 2 vejce
    - 3 lžíce polohr. mouky
    - 2 dcl krupice
    - 10 dkg sýru Niva nastrouhat¨
    - 1 dcl oleje
    - kmín, sůl, pepř, petrželka, česnek
    A tady je recept na cuketové karbanátky s hermelínem, taky jsem dělala, jsou dobrý.

Datum: 08.08.2023 08:21

Eli, mamka by nesnesla jídlo z nějaké vývařovny. Byla kuchařka ťip, ťop, na jejím jídle je prostě znát, že vaří s láskou a baví jí to. Někdo vaří "jen aby to bylo", a to prostě na tom jídle poznáš - nedochucené, nedovařené, blivajz, když se to nandá. Naše si to i pro sebe hezky naservíruje, nazdobí, to už je v člověku.

Takže teď, když už nemůže, objednává si jídlo z restaurace, a to je opravdu top. thumbs down thumbs down thumbs down Sice si připlatí, ale není to taková ta jídelnovská šlichta zahuštěná moukou, aby toho bylo hodně a vyšlo to levně. Občas mi dá ochutnat a je to fakt moc dobré.

Pro mě jídla ve škole a v nemocnicích byla vždy za trest, já to prostě nejedla... sad smiley sad smiley sad smiley v porodnici mě naštěstí zásobovala jídlem mamka a tchyně, jinak bych asi odešla vyhublá na kost. Jsem šílená, moje děti bohužel po mně. Pamatuji si, že když byly menší a šly třeba někam na návštěvu, kde hrozilo, že budou přes oběd - kamarádi, spolužáci, nějaká oslava třeba - tak prosili, aby tam nemusely nic jíst. eye rolling smiley stydlin smiley winking smiley že jim chutná jen doma.

babkaela napsal(a):

Jájo, mám to úplně stejně ... bojím se doby, kdybych byla odkázána na jídlo ne mnou připravené ... i když teď občas říkám, že bych si dala cokoliv, co bych vařit nemusela ....knedlíky, omáčky mi problém nedělají, jen jiná chuť ... když jsem hlídala štěňata, synátor párkrát přivezl hotovku odněkud, buď mi smrděly knedlíky myšinou, nebo bylo kyselé nebo ... ach jo, asi začínám být vybíravá. Nikdy mi jídlo ve školní jídelně nedělalo problém, ani v závodní, ani v nemocniční (jo, při chemoškách jsem vždy netrefila těstovinový salát - neskutečně blemcavně rozvařené těstoviny - jen jsem slezla z infuzí, šla jsem si koupit do kantýny zavináče)

I když naposled na důchodcovském výletě jsem si dala zeleninový salát s balkánským sýrem, byl úžasný. Dojídala jsem i po Tondě boloňské špagety (trochu, abych ochutnala) - nebyly špatné, já je nedělám, proto nevím jak mají chutnat eye rolling smiley .

Datum: 08.08.2023 08:22

než jsem dočetla nakonec, chtěla jsem ti napsat : celej můj chlap grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down

gabca napsal(a):

A hlavně mám hlad a chci jíst hned, ne za půl h. grinning smiley Jsem trochu jako chlap.

• Autor: babkaela

Datum: 08.08.2023 11:04

U nás dnes zeleninová polévka, a zapečené brambory - ze zbytků z předchozích dnů, stále se ještě nesnědlo maso a brambory, jenže ... takhle na talíři už nikdo jíst nebude, nakrájeno na kostičky či plátky, přidána vajíčka a trocha mléka, trochu majoránky a bazalky, zapeču - zase trochu jiné jídlo, okurkový salát k tomu. Dělávalo se tak u nás, děda tyhle francouzské brambory moc nemusí, ale ať bojuje.

Florentýna podobným jídlům říká "merendy", dokonce vydala kuchařku na tohle téma - k ní si chodím počíst když mám nějaké splíny [www.kucharkaprodceru.cz] občas něco co neznám nebo mne takový postup nenapadl (třeba celý život dle mojí mámy tvrdím, že luštěniny se mají vařit bez soli, tady vysvětlerno, že špetka soli- ne moc- je potřebná, vyzkoušela jsem, opravdu jiný level) dokáže být vtipná i při vaření, není žádná blbka, dohledává i v historickýxh pramenech.

• Autor: maguska
    Status:

Datum: 08.08.2023 12:32

Dnes dělám zeleninové lečo, poněvadž deštěm jsou popraskané rajčata, tak je musím zpracovat. spinning smiley sticking its tongue out

Datum: 08.08.2023 13:35

Taky mě Florentýna baví, někdy pro mě rozpitváno až moc, ale pro začátečnice geniálně pojato. thumbs down

U nás se vždy spotřebovávalo taky vše. Když byly zbytky, udělalo se z toho jiné jídlo. Pamatuji si, že kuře jsme nikdy celé nesnědli, tak se obralo a druhý den bývalo rizoto... které nemám ráda, takže jsem se netěšila moc ani na to kuře. winking smiley grinning smiley Jsem věděla, že bude rizoto a zbytek rýže v polévce, to nemám ráda dodnes.

babkaela napsal(a):

U nás dnes zeleninová polévka, a zapečené brambory - ze zbytků z předchozích dnů, stále se ještě nesnědlo maso a brambory, jenže ... takhle na talíři už nikdo jíst nebude, nakrájeno na kostičky či plátky, přidána vajíčka a trocha mléka, trochu majoránky a bazalky, zapeču - zase trochu jiné jídlo, okurkový salát k tomu. Dělávalo se tak u nás, děda tyhle francouzské brambory moc nemusí, ale ať bojuje.

Florentýna podobným jídlům říká "merendy", dokonce vydala kuchařku na tohle téma - k ní si chodím počíst když mám nějaké splíny [www.kucharkaprodceru.cz] občas něco co neznám nebo mne takový postup nenapadl (třeba celý život dle mojí mámy tvrdím, že luštěniny se mají vařit bez soli, tady vysvětlerno, že špetka soli- ne moc- je potřebná, vyzkoušela jsem, opravdu jiný level) dokáže být vtipná i při vaření, není žádná blbka, dohledává i v historickýxh pramenech.

• Autor: SPIKE

Datum: 08.08.2023 20:03

365775466_259355493527686_5797733934269110047_n.jpg
    Další fotografie:

Zelňačka

Bryndzové halušky

Vánoční černý kuba

• Autor: tak63

Datum: 08.08.2023 22:56

20230808_183642.jpg

Bedly, dnes nalezené mls smiley + tatarka a čerstvý chléba thumbs down

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (08.08.2023 22:57)

Datum: 09.08.2023 08:20

tý jo, musíme vyrazit thumbs down, dala bych si

• Autor: kordula

Datum: 09.08.2023 18:03

Dnes amolety. Promokla jsem , mokro v botech a to není dobro na záda. Tak jsem nacpaná prášksma, bude hezky, tak musím být fit

• Autor: Manca

Datum: 09.08.2023 21:48

img_20230808_135420.jpg
    Další fotografie:

U nás taky amolety - říká mamka. Já palačinky.

Dnes játra s bulgurem, nikdo nekoupil rýži.

No a předtím cuketa v sýrovém těstíčku (vejce a parmazán)

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.