pondělí 6. května, 04:51 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: evelina
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Cholesterol

Datum: 19.08.2007 18:01
 
Mate nejaky dobry typ na znizenie cholesterolu?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 13:45
     

    Tak jsem zase vedle eye rolling smiley , doteď jsem si myslela co znaená Howgh, ale asi jsem byla zase vedle - ale možná se jen druhým Howgh to první ruší eye popping smiley eye popping smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cholesterol

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 14:00
     

    Howgh. Znamená, že jsem k tématu řekl (napsal) vše, co jsem chtěl říci. Ale ono nám to trochu uteklo od tématuwinking smiley

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 14:48
     

    No, mně to připadá pořád to samý, akorát čím dál tím víc rozvádíte "svou pravdu". Podle mne není vše jen černé a bílé a točit se stále na jednom (podle mne vámi nepochopeném příspěvku) nemá cenu.

    Já stále pochybuji o všem kolem sebe, rozhodně nevěřím 100% ničemu, co si někde, ať už v testech nebo tzv. populárně-vědeckých" článcích přečtu (snad jen kromě mého oblíbence Václava Cílka). Ale také nikomu nevnucuji svůj názor.

    A špatně jste pochopil mou větu: "mám teď dlouhou chvíli, tak čtu každou blbost", nereagovala jsem na to, ale protože si po přečtení vašeho posledního odstavce "Já když mám náhodou dost času, tak čtu tam, než abych četl každou blbost, co píší média" připadám jak potrefená husa grinning smiley , tak jí vysvětlím a doufám, že se tím nedotknu zdejšího osazenstva, jistě si nikdo (doufám) nemyslí, že tu píšeme nějaká moudra: Takže jsem tím slovem "blbost" myslela zdejší debaty, nevyjímám tu, do které značně přispívám i já sama. Příjemné denní pokecání o věcech, které nás zajímají, aniž bychom v nich byly (to Y je tam schválně) často v tom problému úplně v obraze. Je naprosto normální, že tu někdo hledá pomoc nebo odpověď, to rozhodně za "blbosti" nepovažuju. Ale v této debatě jsem už získala pocit, že tu buď někdo exhibuje, nebo jsem se octla omylem na Livingu. winking smiley .

    Ale koukám, že jsem se ocitla někde, kde jsem ani být nechtěla (to byla ta "dlouhá chvíle"), takže zase mažu zpět do svých kytek. K těm doufám žádné příspěvky mít nebudete. winking smiley

    Mmch. doporučuji vlákno: dělená strava podle L.K., tam byste se vyřádil! grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Elelka (21.01.2010 17:02)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 09:41
     

    Přestože jsem v diskusi nechtěl pokračovat, tak ještě vysvětlím, co jsem měl na mysli, i když kdo chtěl pochopit, stačilo mu přečíst co jsem napsal ve svém prvním příspěvku v tématu. Bylo to stručně a jasně.

    Ostatní už byla jen diskuse vyvolaná nesprávnými argumenty. Obsah cholesterolu ve vaječném žloutku je stejně jako jeho hladina v krvi a jako vše ostatní v biologii a biochemii proměnlivá veličina, která záleží na spoustě faktorů, na plemeni, na krmení, na ročním období a dalších vlivech vnějšího prostředí. Jeho obsah je udáván podle různých zdrojů v poměrně širokém rozmezí. (Mimochodem věřily byste, že v domácích vejcích je díky výživě a prostředí ve velké většině cholesterolu více?)

    Myslet si, že lidskému organismu s poruchou metabolismu cholesterolu, nějaké to vajíčko nevadí, není správné, protože na jedné straně jíst potraviny s vysokým obsahem cholesterolu a na druhé straně polykat prášky pro jeho odbourávání není rozumné. Takže dieta je pro nemocného člověka zcela určitě na prvním místě. Pokud si někdo myslí, že je to hloupost a chce věřit něčemu jinému je to na jedné straně jeho věc, ale na druhé straně mě mrzí, že na léčení takových nezodpovědných lidí přispívám i já díky solidárnímu zdravotnímu pojištění.

    Tvrzení že nové průzkumy ukázaly, že cholesterolu ve vaječném žloutku je méně, je nesprávné a porovnávat to s obsahem železa ve špenátu je dle mého názoru jasně zavádějící. (Kdo si přečetl odkazy o kolik je údajně cholesterolu méně ví o čem píši.)

    Takže ještě jednou mé doporučení na snížení hladiny cholesterolu v krvi:

    Nevěřit zázračným prostředkům, co to vyřeší za vás. Zbytečně do sebe necpat např. vajíčka a máslo. Naopak co nejvíce vlákniny a pektinů. Když se k tomu přidá pohyb, tak se jeho hladina v krvi za nějakou dobu dostane tam, kam má. Genetika se ale oblafnout nedá a u každého je jiná "normální" hladina. Pokud je ten normál moc vysoký, tak pomohou jen medikamenty -statiny

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 15:20
     

    takže ty jediný máš pravdu, protože argumenty ostatních jsou podle tebe nesprávné, to opakuješ několikrát a bez toho, abys to dokázal eye rolling smiley povídáš pořád dokola jedno jinými (často i stejnými) slovy. Diskuse s tebou mě nebaví, připadáš mi bez humoru a nepřístupný názorum druhých.

    howgh! (a když to napíšu já, tak to platíspinning smiley sticking its tongue out )

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 15:39
     

    Jejda, já myslela, že už je konec grinning smiley . Rame, to je pořád dokola a dokola to samé.

    Chudáci slepice, vy je nemáte rád, žejo? eye rolling smiley Do jiných "nezdravých zvířátek" se tak nenavážíte. nono smiley

    Hele - dám vám teď mít prostor k další kritice

    Opsáno:

    Vejce jsou jednou z nejrozporuplnějších potravin. Někteří zastánci zdravé výživy před nimi varují, jiní odborníci naopak tvrdí, že bez nich člověk nemůže žít. Jak už to v životě chodí, pravda bude někde uprostřed.Oficiálně jsou vejce považována za zdroj plnohodnotných bílkovin, důležitých vitamínů, minerálů a nebezpečného cholesterolu.
    Vejce, především bílek, obsahuje široké spektrum bílkovin. Po nutné tepelné úpravě však jejich využitelnost klesá. Vaječné bílkoviny jsou též odpovědny až za 20 procent potravinových alergií. Příznakem alergie mohou být vyrážky, nadýmání, žaludeční potíže, astma nebo ekzém. Bílkoviny vaječného bílku jsou rizikové pro kojence a batolata.

    Vaječný žloutek je zdrojem biotinu, B vitamínů ( především pro nervový systém vegetariánů důležitého vitamínu B12 ), vitamínu E a A. Ve vejci obsažené minerály jsou vázané většinou na bílkoviny. S této vazby se ani varem neuvolňují a tak například z celkového obsahu železa se vstřebá pouze 5 procent.
    Cholesterol obsažený ve vaječném žloutku podle výzkumů nedokáže u zdravých jedinců významněji zvýšit hladinu krevního cholesterolu. Mnohem nebezpečnější je konzumace nasycených živočišných tuků. Navíc fanatické vyhýbání se potravinám s obsahem cholesterolu může vést k poruše jater, pohlavních a hormonálních orgánů. Lidé s vysokou hladinou cholesterolu by měli sníst týdně maximálně 4 vejce. Nutné je započítat i vejce v různých hotových výrobkách (sušenky, majonézy, zmrzliny, předsmažené polotovary).
    Vejce obsahuje i esenciální kyselinu linolovou a fosfolipidy (lecitin), které přispívají k snížení krevního cholesterolu. Tím se z vajíčka stává vyvážená potravina.

     

    Je to ze servru Doktorka.cz - nevím, nakolik jsou to "vědecké" stránky, winking smiley ale zní to rozumně - nic není jen černé nebo bílé.

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 15:48
     

    Myslím, že ti Ram odpoví, že zde se nebavíme o zdravých jedincích, nýbrž o těch, co mají zvýšenou hladinu cholesterolu. Na ty živočišné tuky jsem již poukazovala, přesto tvrdošíjně píše jen o vejcích. Také jsem tu již psala o tom, že zdejší děvčata jsou od lékaře poučeny a jistě se jeho radamy řídí, jen se ptaly jestli náhodou někdo nezná něco jaksi navíc, výsledek byly stále jen vejce eye rolling smiley

    Ty čtyři vejce týdně je podle mě právě ta zmiňovaná rozumná konzumace a jistě se do ní vejde i to zmiňované jedno ke snídani jednou za týden

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 16:23
     

    Zuziberko winking smiley , mne mrzí, že nemá rád slepice, to až zavání rasismem! grinning smiley Vepříci mu například nevadí.

    Tak jsem chtěla ukázat, že vajíčka jsou i prospěšná, aby to nebylo těm pipkám líto sad smiley .

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 16:27
     
    Dievcata...a neviete, ze rovnako a vlastne este viac ako nezdrava vyziva ...je skodlivy aj stressssssssss, resp. rozculavnie....a to je jedno v akej podobe!smoking smiley
     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 16:30
     

    Stres zaháním vajíčky!!! spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 16:38
     

    A z čeho se stresuješ?

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 16:39
     


    Výborně Elelko, zdá se že už začínáte chápat. Sice to nejsou vědecké stránky ale zní to rozumně jak píšete. Trošku jsem ten citát probral, aby tam zůstalo to, co považuji za podstatné vzhledem k předchozí diskusi.

    Elelka napsal(a):

    Cholesterol obsažený ve vaječném žloutku podle výzkumů nedokáže u zdravých jedinců významněji zvýšit hladinu krevního cholesterolu.

    Lidé s vysokou hladinou cholesterolu by měli sníst týdně maximálně 4 vejce. Nutné je započítat i vejce v různých hotových výrobkách (sušenky, majonézy, zmrzliny, předsmažené polotovary).

    Je to ze servru Doktorka.cz - nevím, nakolik jsou to "vědecké" stránky, winking smiley ale zní to rozumně - nic není jen černé nebo bílé.

     

    Problém je v tom, že já o koze a vy furt dokola o voze. Nejdřív jedna píše, že ve žloutku je málo cholesterolu, a další píše, jak jsou vejce zdravé. Já mluvím o nemocném člověku, který má vysokou hladinu cholesterolu a o jeho dietě. Člověk, který má poruchu v metabolismu projevující se nedostatečným odbouráváním cholesterolu a jeho ukládáním v cévách by měl především dodržovat dietu, jinak si s největší pravděpodobností zkracuje život, tím, že si zadělává na kardiovaskulární problémy. To vám řekne každej normální doktor.

    Součástí té diety je že by se měl co nevíce vyvarovat potravin s vysokým obsahem cholesterolu a těch je spousta, krom jater, másla a spousty dalších třeba vejce respektive vaječný žloutek. (Takže játra na cibulce s domácím knedlíčkem, potom kávička se šlehačkou a třenou žloutkovou bábovkou podle babiččina receptu nebude pro takového člověka to pravé)

    To že je ve vejcích spousta dalších důležitých a lidskému zdraví prospěšných látek jsem nikdy nezpochybňoval. To že pro zdravého člověka je konzumace vajec v ostatní vyvážené stravě je docela běžná věc, tak proč to furt omílat dokola.

    Já jen říkám, že nemocný človek by neměl jíst to co jeho zdraví neprospívá. (To platí o dietách všeobecně, takže tlustej člověk by do sebe neměl cpát přebytek energie, cukrovkář by měl držet svou dietu, stejně jako bezlepkovej tu svou, )

    Rád bych vyvrátil i váš další omyl. Slepice mám nejen rád stejně jako ostatní hospodářská zvířata, ale dokonce jsem v tomto oboru vysokoškolsky vzdělán.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (22.01.2010 16:41)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 16:46
     
    Ram.... smoking smiley, ja uplne verim, ze o com sa snazis tu presvedcit ostatnych, je ciastocne pravda ( uff, v absolutnu pravdu uz davno neveriiiiiim angry smiley) ....aleeeeeee... mozno aj ty... ako uz aj ini dospejes k jednoduchej pravde...spinning smiley sticking its tongue out
    Ak sa chce muž dožiť sto rokov, musí sa vzdať všetkého, kvôli čomu sa chce dožiť sto rokov... (Woody Allen)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 16:52
     

    Kerio,

    ano i ne. Já se nikoho ani tolik nesnažím přesvědčit a o pravdě už vůbec ne. Možná, že někomu připadá, že nejsem zábavný. Ale o zdraví já nežertuji. Jen mi připadlo, že jsem dloubl do hejna slepic a ty si svoje vajíčka žárlivě střeží cholesterol necholesterol.

    Woodyho mám rád a tenhle citát je trefný.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (22.01.2010 16:57)
     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 16:57
     

    Omyl! Furt nechápu confused smiley , hlavně nechápu, o čem tu sáhodlouhou diskuzi vedeme. Jak koukám, ve srandu se nám to převést nepodařilo.

    Nevšimla jsem si, že by tu někdo psal, že se má člověk s vysokou hladinou cholesterolu cpát vajíčkama. Celá debata (kam až jsem přečetla) se vede o tom, že jste smetl ze stolu všechny odkazy na to, že vejce nejsou zas tak škodlivá, jak se v minulém století všude tradovalo. Rozumná dieta při jakékoliv nemoci je správná, samozřejmě. Nikdo v tomto směru s vámi nepolemizuje.

    Mně prostě jen vadí váš způsob, s argumenty mohu souhlasit. Ale neřekl jste nic nového, co by všichni nevěděli.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.