pondělí 6. května, 05:40 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: evelina
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Cholesterol

Datum: 19.08.2007 18:01
 
Mate nejaky dobry typ na znizenie cholesterolu?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 20.01.2010 21:58
     

    [[www.coop.cz]]grinning smiley grinning smiley

    [[www.dtest.cz]]grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    [[www.ceskavejce.cz]]grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    [[www.novinky.cz]]grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    [[www.moje-fitness.cz]]grinning smiley grinning smiley

    [zdravi.idnes.cz]grinning smiley

     

    Děkuji za odkaz na "seriózní" zdroje. Jestli smích prodlužuje život, tak jste mi pár let přidala.

    Zdroj výrobců vajec Česká vejce a. s. mě úplně dorazil, to je vskutku nezávislý vědecký zdroj.spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (20.01.2010 21:59)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Cholesterol

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 20.01.2010 22:25
     

    Je legrační jak studie, která byla zaplacena kanadským drůbežářským konsorciem, o kterém referuje například tento článek: [www.osel.cz] dokáže udělat divy s veřejným míněním. Stejné studie existují o blahodárnosti kávy, placené velkopěstiteli kávovníků, o příznivém účinku piva co si zaplatily pivovary, vína a podobně. Kdo chce "vědeckým studiím" tohoto druhu tisíckrát přežvýkaným bulvárem věřit, nechť věří.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (20.01.2010 22:35)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 20.01.2010 23:16
     
    Ano...tiez plne verim vsetkym roznym studiam co vsetko je neskutocne zdraviu prospesne, ze sa bez toho neda ani nahodou existovat!!!!!
    Hihi, ale predsa existuje vynimka - mojou oblubenou tematikou je to co sa tyka piva...napr. ze priaznivo posobi proti helicobacteru a teda zaludocnym vredom...alebo proti osteoporoze..a o priaznivom posobeni na nervove bunky....a uff, ani si uz nespominam co vsetkoooooo drinking smiley drinking smiley drinking smiley - takze pohar piva vzdy dobre padne!
    Hm...a k tomu cholesterolu - moja mamka mala vzdy vysoky - obcas vysokanskyyyy....aj jej predpisovali lieky, na ktore kaslala, rovnako na dietu....Ma 82,5r...a miluje slaninu, bocik, krkovicku. vsetko poriadne pomastene, resp. nech plave v masti - aj na chlebe maslo nahrubo....je ciperka jedna radost...a hlavu ma stopro lepsiu ako ja ...
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 05:11
     

    Rame, zatím jsi tu neuvedl žádný zdroj, odkud čerpáš své informace o vejcích ty

     

    mmch - je opravdu nutný ten tvůj zesměšňující tón? myslím, že tu není nějaké vědecké fórum a pokud chceš nějaké exaktní informace a diskuse o nich, tak tu asi nejsi správně. winking smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 08:41
     

    No, já jsem velice potěšena, že na listině dobrých skutků si mohu odškrtnout položku "Prodloužit o pár minut život Ramovi" spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out

    Jinak - ono říci tady striktně, že stačí omezit vajíčka a máslo - o tom by se dalo diskutovat velice dlouze, jak na úrovni odborné, tak i laické. Pokud vím, žádná z děvčat tu neuváděla, že se cpe vejci denně, nic jsem tu nečetla o tkz. anglických snídaních (smažená vejce se slaninou) ani o vaječných salátech s majonézou. Každá z nich je jistě poučena svým lékařem o bezcholesterolové dietě a dodržuje ji. Možná si i slyšel o bylinných čajích a potravních doplňcích, které mohou (píši mohou, neboť není zaručeno, že budou fungovat u každého stejně, proto nespadají do kategorie léků - totéž se týká i diabetiků atd.).

    Rame, jistě víš, že kromě cholesterolu vejce obsahují i jiné látky, které jsou zdraví prospěšné a tudíž rozumná konzumace neškodí, ba naopak. Dle mého názoru pokud si dá člověk s vysokou hladinou cholesterolu jednou týdně chleba mazaný máslem a vařené vajíčko, jeho hladina cholestorolu tím nijak neutrpí. Daleko škodlivější pro něho bude porce hranolků s tatarkou nebo prorostlý smažený řízek. Čímž se dostáváme k tomu, že hladinu cholesterolu výrazně zvyšují živočišné a různé ztužované tuky. Což ovšem nevylučuje to, jak tu psala Keria, že i člověk s vysokou hladinou cholesterolu se může dožít vysokého věku i když kašle na příslušnou dietu.

    Rame, jsi neomylný, všechno víš, tak jistě poradíš mladé štíhlé holce s vysokou hladinou cholesterolu, která se stravuje podle trendů zdravé stravy a pracuje jako poštovní doručovatelka (7 hodin denně roznáška), takže pohybu má dost. Mmch, vejce nejí (pokud nepočítám běžné množství v pečivu apod.) a máslo nepoužívá. Podotýkám, že osoba není smyšlená a nejsem to já. Jistě jí udělíš lepší rady než lékaři winking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 09:38
     

    Nehodlám se hádat, a nikdy jsem ani netvrdil, že jsem neomylný a všechno vím. Jen si stojím za tím co jsem napsal. Samozřejmě, že hladina cholesterolu je krom výživy dána geneticky. Takže v případě její vysoké hladiny při současné správné výživě a pohybu je to úkol pro doktora a statiny. (to už jsem napsal hned v prvním příspěvku na toto téma)

     

    Samozřejně, že existují lidé, kteří se s vysokou hladinou cholesterolu a při kašlání na diety dožili vysokého věku. Bohužel veškeré lékařské statistiky hovoří o opaku. Mnohem víc je těch co se nedožili, nebo kvalitně nedožili. Uvedl bych příklad ze svého okolí. Babička mých dětí si taky myslela, že jí doktoři jen tak straší, teď díky náhlé ischemické příhodě v jejím mozku způsobené cholesterolem leží ochrnutá na půl těla na lůžku sociální péče a je ráda, když jí někdo vynese mísu, protože se sama skoro nehne a její důchod nestačí ani na tu ošetřovatelku co jí mísu vynese. To jsou možná ty důvody, proč téma cholesterolu příliš nezlehčuji.

     

    Moje žena s vysokým cholesterolelem bojuje dvacet let, takže účinky různých diet a prášků na cholesterol už máme doma za tu dobu docela odzkoušené. Léčí se, dodržuje dietu a snaží se o pohyb, protože nechce dopadnout jako babička. Na tom není nic divného, takový zářný příklad v rodině dokáže člověka přesvědčit.

     

    Takže té mladé holce (i když nejsem neomylný jak si možná někteří myslí) neudělím lepší rady než lékaři. Oni budou radit to samé: dieta, pohyb, léčba. Jestli k tomu všemu bude pít nějaké čaje či další přírodní léčbu je její věc. A může to být i účinné. Koneckonců existence placeba je prokázaná, tak proč ne. Jediné co bych jí nedoporučoval je aby se řídila výsledky "vědeckých studií" placených drůbežářskou lobby a radami, že jí nějaké to vajíčko přece neporazí. On totiž účinnek cholesterolu je kumulativní. Kuřáka taky jedna cigareta nezabije, To že ve vejcích existují některé důležité látky pro lidské zdraví prospěšné samozřejmě vím, ale je důležité vědět, že většinou existují i jinde, než jen ve vaječném žloutku.

     

    Omlouvám se jestli jsem se někoho v diskusi dotkl, ale já to vidím celkem jednoznačně a domnívám se že většina doktorů to vidí dost podobně. Uvádět tady zdroje z nichž čerpám tady nebudu, protože jak už tu někdo poznamenal, nejsme tu na vědecké disputaci, ale věřte, že těch studií, které varují před přehnanou konzumací vajec je víc, než těch co si zaplatili jejich výrobci a které hovoří o jejich prospěšnosti. smiling smiley 

    Jestli takové informace chce někdo využívat jako argument, je to jen jeho věc, ale já (a troufám si říci se mnou většina lékařské obce) s tím nesouhlasím a vždy budu výsledky takových studií brát s veeeelikou rezervou. (Ono je totiž dobré vědět co zkoumali a pomocí jaké metodiky. Když se ví jak na to, tak pomocí "vědeckých" metod prokážete v medicíně prakticky cokoliv. A když už to neprokážete tak se to dá napsat tak, aby to mohli snaživí novináři tak interpretovat)

    Howgh!

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Ram (21.01.2010 10:44)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 10:14
     
    Janina44 napsal(a):

    Rame, zatím jsi tu neuvedl žádný zdroj, odkud čerpáš své informace o vejcích ty

     

    mmch - je opravdu nutný ten tvůj zesměšňující tón? myslím, že tu není nějaké vědecké fórum a pokud chceš nějaké exaktní informace a diskuse o nich, tak tu asi nejsi správně. winking smiley

    Ale uvedl. Sice jen jediný, ale myslím, že docela dobře dokumentující, jak takové "studie" jdoucí proti vědeckému mainstreamu vznikají.winking smiley

    Mám pocit, že zdravotní problémy vznihající vlivem vysoké hladiny cholesterolu nezesměšňuji ani nezlehčuji, právě naopak, beru je smrtelně vážně.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (21.01.2010 11:15)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 11:04
     
    Ram, poznas tuto vetu? winking smiley
    Inteligentní ľudia sú vraj stále plní pochýb. Hmmm, je to ale pravda...?
    ----------------------
    Takze to ber tak , ze vlastne obcas len pristupujeme k tomu, co nam druhi serviruju na tacke s tym, ze to rozpitvavame a porovnavnavame...
    Uff...a myslim, ze vseobecne stale je lepsie mnohe - sice aj dobre mienene rady a nazory - brat s urcitou rezervou..( lebo napr. co funguje u jedneho, to nikdy nemusi na 100% fungovat u druheho...)
    Oni aj tie akoze "fundovane a podlozene" odporucania su casto robene fakt len pod jednym "uholom pohladu". Nezabudnem napr. kolkokrat sa zmenil - od mojeho detstva nazor - na uzivanie rastlinych a zivocisnych tukov v strave...od uplneho odmietaniea jedneho a potom pre zmenu druheho...Takisto zarucene zdraviu prospesne uzivanie roznych vitaminovych a podobnych doplnkov...o roznych liecivach ani nehovorim...atd. angry smiley
    Preto je tu ta nedovera ku vsetkym kategorickym vyhlaseniam typu - "Len tak a nikdy inak"!...aj ked su udajne podlozene akoze nejakou vedecky, studiou...atd.
    Samozrejme, ze pokial chceme aby nas zivot bol co najdlhsie co najplnohodnotnejsi...tak na to musime ist precdovsetkym so zdravym rozumom - a o com to je - nepochybujem, ze - vacsina z nas vie ...smiling smiley
    (...preto nepredpokladam, ze tu bude niekto nasledovat HURA! priklad mojej mamky winking smiley...hihi, ja dtto - pretoze na rozdiel od nej mastne jedla neznasaaaaaaam grinning smiley...alee ako perlicka myslim, ze trochu humoru tu nikoho nezabilooo )
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 11:56
     

    Kerio souhlasím s tebou a všechno cos napsala je rozumné. Já napsal na počátku tohle:

    Ram napsal(a):

     

    evelina napsal(a):
    Mate nejaky dobry typ na znizenie cholesterolu?


    Nevěřit zázračným prostředkům, co to vyřeší za vás. Zbytečně do sebe necpat vajíčka a máslo. Naopak co nejvíce vlákniny a pektinů. Když se k tomu přidá pohyb, tak se jeho hladina v krvi za nějakou dobu dostane tam, kam má. Genetika se ale oblafnout nedá a u každého je jiná "normální" hladina. Pokud je ten normál moc vysoký, tak pomohou jen medikamenty -statiny.

    Myslím že na tom není nic nekorektního. Jen jsem v krátkosti napsal svůj názor na řešení vysokého cholesterolu se kterým už nějaké zkušenosti u nás v rodině máme.

    A pak už jsem se musel jenom bránit a navíc argumentům studiemi, s kterými nemohu souhlasit, protože vím jak vznikají výzkumy na objednávku. Takže souhlasím, že zdravý rozum by měl být na prvním místě. Ne vždy ten pocit z diskusních příspěvků mám. Občas z některých rad v diskusi čiší neznalost a nevyužívání toho zdravého selského rozumu, zato je tam "snaha pomoci", "obraznost" ,"nadsázka" a podobné věci maskující skutečnost, že diskutující o problému neví, nemá k němu co relevantního říci, nebo nepoužívá věcných argumentů. Neříkám nikdy že musím mít jen já pravdu a "len tak a nikdy inak", ale pro vyvážený pohled na problém je třeba na obě misky vah klást stejná závaží a ne na jedné straně mít názor převážné většiny lékařů a dietologů na úlohu vajec v dietě na snížení obsahu cholesterolu a na druhou stranu dát názor společnosti Česká vejce a. s. o tom jak jsou vejce zdravá. V takové diskusi já působit nebudu.

    Už jednou jsem napsal Howgh!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (21.01.2010 14:25)
     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 12:15
     
    Ram napsal(a):

    Je legrační jak studie, která byla zaplacena kanadským drůbežářským konsorciem, o kterém referuje například tento článek: [www.osel.cz] dokáže udělat divy s veřejným míněním. Stejné studie existují o blahodárnosti kávy, placené velkopěstiteli kávovníků, o příznivém účinku piva co si zaplatily pivovary, vína a podobně. Kdo chce "vědeckým studiím" tohoto druhu tisíckrát přežvýkaným bulvárem věřit, nechť věří.

    Ach Bože!!! grinning smiley Čemu mám teď věřit??? grinning smiley Všechno je zaplacený!!! I ti doktoři - těm zase cpou peníze farmaceutické firmy winking smiley

    A mimochodem nechápu, proč by měla být studie financovaná drůbežářským konsorciem špatná? Samozřejmě, že se to nabízí, ale třeba mají opravdu jen zájem zjistit jak to s jejich "výrobky" je. Chápu, že kdyby zjistily, že je to průšvih, že to neuveřejní, ale že by úplně překroutili pravdu?

    Mmch. je mi to všechno v celku jedno, jen mám teď dlouhou chvíli, tak čtu každou blbost spinning smiley sticking its tongue out

    A na závěr - na Oslovi mají dnes hezkou myšlenku dne (taky jsem se jí neřídila winking smiley ):

    Mnohdy stojí víc duchapřítomnosti mlčet než odpovědět. 

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Elelka (21.01.2010 12:17)
     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 12:20
     

    Psala jsem pouze to, že rozumná konzumace vajec neškodí ani lidem se zvýšenou hladinou cholesterolu a že nejnovější poznatky ukazují na to, že špatného cholesterolu ve žlutcích je méně než se původně uvádělo (a není to jen na stránkách českých vajec, řekne ti to i lékař - je to podobné jako obsah železa ve špenátu; ta nešťastná desetinná čárka), ne to, že by byla vejce nejzravější potravinou...proto jsem i v nadsázce uváděla to plato vajec winking smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 12:33
     


    Keria napsal(a):
    Ram, poznas tuto vetu? winking smiley Inteligentní ľudia sú vraj stále plní pochýb. Hmmm, je to ale pravda...?
    ----------------------
    alee ako perlicka myslim, ze trochu humoru tu nikoho nezabilooo )


    Keria thumbs down thumbs down thumbs down
     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 12:36
     


    Elelka napsal(a):
    Mnohdy stojí víc duchapřítomnosti mlčet než odpovědět.


    Přísloví pravdivé thumbs down ale stejně jsem se neudržela eye rolling smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 12:43
     
    Ked sa bavite o hydinovom - drubezom mase...tak k tomu este nieco pridam...
    -----------------------------------------
    Ja mam totiz doma jeden "zaruceny tester" na kvalitne potraviny eye rolling smiley!!!Nasu japoncinku Bibku!...
    Napr. ked pred nou date na tacku 3 druhy sunky - na stopro!! si vyberie tu, ktora je z najcistejsieho masa( teda predpoklad, ze je do nej zapracovanych najmenej vselijakych doplnujucich smejdov..)
    Podobne to mam odskusane u roznych inych masovych vyrobkoch , syroch. lacnejsie - teda menej kvalitnejsie druhy onucha a nevezme si- napr. odmieta vsetky parky, makke salamy ...( len poznanka - k tym masovym vyrobkom - dostava len obcas taky malicky pamlsok, ked jeme my, v ziadnom pripade vacsie mnozstva, len syry dostava casejsie - hlavne makke, lebo ju krmim osobitne pripravovanou stravou.. eye rolling smiley)
    Nooooo...teraz konkretne ku kuraciemu masu - tu ma absolutny STOP!..aj male mnozstvo v nej vyvolava silne hnacky( dokonca mavala aj krvave, kym som prisla na to, co to vyvolava..)...Naproti tomu teraz nedavno som po dlhsej dobe vyskusala, ze morcacie- krutie maso- a to moze...
    ----------------------------------
    Hm...co som tym chcedla povedat? eye rolling smiley, ze dam na svojeho psa - co je dobre pre neho, to je urcite dobre aj pre mna!winking smiley..a kuraciemu masu az tak moc nedoverujemeye rolling smiley
    Lebo darmo...ale s tou kvalitou potravin to obcas moze byt dost otazne...Hlavne u toho kuracieho masa mam obavy, ze prave tam je to najviac zamerane na rychlu produkciu...aj za cenu pouzita nie celkom koser postupov sad smiley...( od coho sa odvija kvalita potravin samozrejme nemusime rozvadazat, vska?!)
    Preto myslim, ze vzdy je lepsie radsej sa zamerat na pestrejsiu skladbu jedalnicka -ako sa len riadit obcas jednostranymi odporucaniami... Pri rozmanitejsej strave ma clovek mensi predpoklad ...si uskodit grinning smiley
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 21.01.2010 13:32
     
    Elelka napsal(a):

    Ach Bože!!! grinning smiley Čemu mám teď věřit??? grinning smiley Všechno je zaplacený!!! I ti doktoři - těm zase cpou peníze farmaceutické firmy winking smiley

    A mimochodem nechápu, proč by měla být studie financovaná drůbežářským konsorciem špatná? Samozřejmě, že se to nabízí, ale třeba mají opravdu jen zájem zjistit jak to s jejich "výrobky" je. Chápu, že kdyby zjistily, že je to průšvih, že to neuveřejní, ale že by úplně překroutili pravdu?

    Mmch. je mi to všechno v celku jedno, jen mám teď dlouhou chvíli, tak čtu každou blbost spinning smiley sticking its tongue out

    Sice jsem na cholesterol napsal už dvakrát Howgh, ale tady se ještě jednou pokusím odpovědět.

     

    Všechno je zaplacený a je dobré vědět, kdo to zaplati a proč. Proč si myslíte, že se nakoupilo za dvěsta milionů očkovacích dávek proti prasečí chřipce, které teď nebudem potřebovat? Protože o penězích z našich daní rozhodovali lidé, kterí za to neponesou vůbec žádnou odpovědnost. Ale v soukromých firmách to tak není, nebo si myslíte si, že někdo vyhodí peníze za takový výzkum, který prokáže, že jeho výrobky lidem škodí? A to proto aby výsledky takového výzkumu strčil do šuplíku a nikomu neukazoval? Ne! Do takového obchodu nikdo nepůjde! Zaplatí jen takový výzkum u kterého hned v zadání bude jasné, jak dopadne a co z něj má zhruba vyjít, protože to potřebuje komerčně využít ve prospěch prodeje svých produktů. A vůbec nemusí nic překrucovat, protože vědci jsou takoví žongléři s nastavením podmínek pokusu, že dovedou načarovat ledaccos, i když je to podle správné vědecké metodiky pokusu a výsledky jsou samozřejmě v rámci vědy. Příkladů by se našla veliká spousta.

    I vědci jsou lidé, co chtějí vydělávat a mít peníze na další výzkumy, tak kdo by jim něco takového měl za zlé...O správnou interpretaci takového výzkumu už se postará public relations firmy, která si výzkum zadala, a čím jsou výsledky víc "překvapivější" neočekávanější a více jdoucí proti obecnému přesvědčení, tak tím jsou přitažlivější pro redaktory médií, kteří jsou koneckonců taky jenom lidé a chtějí vydělávat peníze a ty jim přinese sledovanost a čtenost, Čtenost samozřejmě přinese hlavně to, co je neočekávané a překvapivé, protože to lidé rádi čtou (ale i poslouchají a sledují v televizi)

    A jsme na konci toho všeho. Výsledkem je něco co nazývám informační inflace. Je to situace, když: "Cena novinového papíru je o mnoho větší, než hodnota informací v novinách obsažených" takže vaše věta: "mám teď dlouhou chvíli, tak čtu každou blbost", je pravdivá a věřte, že to není jen tou dlouhou chvílí, ale hlavně množstvím blbostí v psaných médiích obsažených.

    Pokud chci najít skutečné informace, musím jít přímo ke zdroji přečíst si co studie zjistila, jaká byla její metodika a kdo to všechno platil. Nějakou dobu jsem se tím zabýval při psaní vědecko popularizačních článků mimo jiné i pro Osla, tak věřte že vím o čem píši. Důvěryhodné zdroje existují, jen je třeba vědět, které to jsou. V oblasti medicíny a biologie se mi docela se mi osvědčily některé akademické zdroje či stránky různých univerzit. Ale většina lidí takové informace nemá. Já když mám náhodou dost času, tak čtu tam, než abych četl každou blbost, co píší média.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.