pondělí 6. května, 05:31 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: evelina
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Cholesterol

Datum: 19.08.2007 18:01
 
Mate nejaky dobry typ na znizenie cholesterolu?


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 18:28
     

    Dámy bylo mi potěšením. Odcházím tančit, květinový ples volá. Nesmím zapomínat, že součástí boje proti cholesterolu je i pohyb a společenský tanec je obzvláště milý způsob pohybu.smiling smiley 

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (22.01.2010 18:30)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Cholesterol

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 19:56
     

    Jéé, Kerie, něcos mi připomněla, bývalá tchýně mého manži (z minulého života), se kterou jsme se normálka stýkali, svým slípkám omývala denně nožičky v heřmánku a mastila indulonou nebo sádlem a králíkům dělala k snídani bílé kafe. Když slepice poťapaly v kurníku písek, který měly na zemi pěkně v řádkách uhrabaný hrabičkami, ihned běžela řádky obnovit! Slípky snad v kurníku ani nekadily, aby svůj nádherný řádkovaný písek neznehodonotily grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Jo, a všici heřmánek dostávali pít. Jakpak by mohly mít cholesterol ve žloudcích? Ty tam totiž měly HEŘMÁNEK smoking smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (22.01.2010 19:57)
     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 20:00
     

    no prosím, a pak že jsou vejce zdraví škodlivá spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 20:18
     

    květinový ples v lednu??confused smiley ?? Rame co nás mateš?coffe smiley ....

     
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 20:37
     


    iriska napsal(a):

    květinový ples v lednu??confused smiley ?? Rame co nás mateš?coffe smiley ....

    To je normální, u nás v Praze na Žofíně bývá každoročně v lednu.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 20:48
     
    Drahus...sice na harmancek zatazena nie som...aspon v nasej rodine sa az tak moc neosvedcuje, lebo je to dost silny alergen...aleeeeeee...zato repiiiiiik...Hihi, mozno ten by som v podobne asi vedela pouzivat...a teda by islo o repikove vajiiiiiiicka!
    Haha...a hrabat chodnicky pre sliepky a drhut im bidielka - pripadne aj kartackom na zuby, aby boli cistulinkeeee...uff, asi by v mojom pripade ste ockavat mohli eye rolling smiley ...
    -----------------------------
    Haha....nezabudnem, ako bol na mna napaleny manzel strasne mooooooooooc dlho,ked sme jeden rok!!! chodili spolu na rybacku....a ked sa nechal odo mna raz totalne zblbnut, lebo som ho prinutial aby uloveneho- vytiahnuteho kapra najskor umyl - nez ho da do sietky, v ktorej sa drzia docasne ulovky... lebo bol spinavy od necistot na okraji rybnika......a kapor nam ubzikol.. spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out...dnes sa uz smejem tiez nad sebou stydlin
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Cholesterol

    Datum: 22.01.2010 20:50
     

    Kerie, slepice alergii nechytly grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 23.01.2010 08:51
     


    iriska napsal(a):

    květinový ples v lednu??confused smiley ?? Rame co nás mateš?coffe smiley ....

    Plesy bývají v plesové sezóně a to je právě teď. Tradiční květinový ples není výjimkou,

     

    Mimochodem měl krásnou květinovou výzdobu, květinovou show a letos ho po několika letech moderování Janem Čenským moderovala Adéla Gondíková. Prostě se náramně povedl.
    smiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 24.01.2010 11:08
     
    zuziberka napsal(a):

    Psala jsem pouze to, že rozumná konzumace vajec neškodí ani lidem se zvýšenou hladinou cholesterolu a že nejnovější poznatky ukazují na to, že špatného cholesterolu ve žlutcích je méně než se původně uvádělo (a není to jen na stránkách českých vajec, řekne ti to i lékař - je to podobné jako obsah železa ve špenátu; ta nešťastná desetinná čárka), ne to, že by byla vejce nejzravější potravinou...proto jsem i v nadsázce uváděla to plato vajec winking smiley

    Zkusil jsem se podívat co mi řekne lékař podle zuziberčiných rad. Zdá se že pan profesor lékařské fakulty a přednosta oddělení na kardiovaskulárních chorob na jedné z nejvěhlasnějších amerických nemocnic klinice Mayo doktor Thomas Behrenbeck má poněkud jiný názor na rozumnou konzumaci vajec lidmi se zvýšenou hladinou cholesterolu.

    Zdá se že ani nečetl o nejnovějších poznatcích na stránkách Českých vajec ani v jiných impaktovaných zdrojích (coop, DTest, Novinky, Zdraví IDnes či moje fitness) nedouk jeden!grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Pan profesor Behrenbeck totiž napsal toto:

    Chicken eggs are high in cholesterol, and a diet high in cholesterol can contribute to high blood cholesterol levels. However, how much the cholesterol in your diet can increase your blood cholesterol varies from person to person.

    When deciding whether to include eggs in your diet, consider the recommended daily limits on cholesterol in your food:

    If you are healthy, it's recommended that you limit your dietary cholesterol intake to less than 300 milligrams (mg) a day. If you have cardiovascular disease, diabetes or a high low-density lipoprotein (LDL, or "bad") blood cholesterol level, you should limit your dietary cholesterol intake to less than 200 mg a day.

    One large egg has about 213 mg of cholesterol - all of which is found in the yolk. Therefore, if you eat an egg on a given day, it's important to limit other sources of cholesterol for the rest of that day. Consider substituting servings of vegetables for servings of meat, or avoid high-fat dairy products for that day.

    If you like eggs but don't want the extra cholesterol, use only the egg whites. Egg whites contain no cholesterol. You may also use cholesterol-free egg substitutes, which are made with egg whites. If you want to reduce cholesterol in a recipe that calls for eggs, use two egg whites or 1/4 cup (59 milliliters) cholesterol-free egg substitute in place of one whole egg.

    [www.mayoclinic.com]

     

    Kdo umí trochu anglicky přečte si to sám. Pro ostatní jen velmi stručně to podstatné: Pro člověka s vysokou hladinou cholesterolu by denní dávka měla být méně než 200 mg choleterolu. Protože žloutek vejce obsahuje okolo 213 mg cholesterolu tak konzumace jednoho jediného vejce (respektive žloutku) znamená překročení doporučené denní dávky.

     

    Není sice jasné co je podle zuziberky rozumná konzumace vajec, a po žonglování s "nadsázkami" o platech vajec a podobně si to netroufám odhadnout. Pokud by tím myslela, že sníst jedno vajíčko takovému člověku neškodí tak je to nesprávný názor. Nepolemizuji s tím jestli škodí nebo ne, protože škodí v každém případě, ale tvrdím, že konzumace jednoho jediného vejce, znamená pro takového člověka překročení doporučované denní dávky.

    Rozumná konzumace vajec pro člověka se zvýšenou hladinou cholesterolu znamená jíst pouze bílek, který cholesterol neobsahuje a žloutku se úplně vystříhat.nono smiley nono smiley nono smiley 

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (24.01.2010 17:32)
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 24.01.2010 11:27
     

    Prosím tě, Rame, už se uklidni eye rolling smiley Bude ti stačit, když napíšu, že máš pravdu a že si všechny necháme udělat test cholesterolu, přestaneme jíst vejce a budeme s tebou ve všem souhlasit? Navíc přestaneme číst všechny tebou opovrhované weby a stáhneme se na kytičky, abychom tě nezatěžovaly svými slepičími nadsázkami. Stačí? spinning smiley sticking its tongue out

    P.S. jsi fakt nudnej patron. Já si myslím, že všichni, zřejmě kromě tebe, pochopili, co Zuziberka svými příspěvky chtěla říct.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 24.01.2010 12:02
     
    Janina44 napsal(a):

     

    Rame, zatím jsi tu neuvedl žádný zdroj, odkud čerpáš své informace o vejcích ty

    Prosím tě, Rame, už se uklidni eye rolling smiley Bude ti stačit, když napíšu, že máš pravdu a že si všechny necháme udělat test cholesterolu, přestaneme jíst vejce a budeme s tebou ve všem souhlasit? Navíc přestaneme číst všechny tebou opovrhované weby a stáhneme se na kytičky, abychom tě nezatěžovaly svými slepičími nadsázkami. Stačí? spinning smiley sticking its tongue out

    P.S. jsi fakt nudnej patron. Já si myslím, že všichni, zřejmě kromě tebe, pochopili, co Zuziberka svými příspěvky chtěla říct.

    Jsem docela klidný, váš cholesterol je mi srdečně ukradený, jestli si všechny necháte udělat test na cholesterol je mi docela jedno, co budete nebo nebudete jíst taky a co čtete je také vaše věc. Souhlasit se mnou nemusíte, ale když budete štěbetat hlouposti o věcech o kterých nic nevíte, tak se nemůžete divit, že vás někdo občas jemně upozorní, že skutečnost je jiná než v reklamě a bulváru říkají a píšou.

    Hloupé nadsázky, kombinované s neznalostí problému jsou pro diskusi trochu zatěžující.

    Ber můj předchozí příspěvek jako odpověď třeba na ten tvůj: Rame, zatím jsi tu neuvedl žádný zdroj, odkud čerpáš své informace o vejcích ty!

    PS Jestli jsem nudný nebo zábavný nemá s dietou pro osoby se zvýšenou hladinou cholesterolu nic společného, takže je to tu tak trochu navíc. Co si myslíš o tom, co kdo pochopil nebo chtěl říci je tu dle mého názoru také trochu navíc, ale neberu nikomu právo něco si myslet a psát o tom.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (24.01.2010 12:28)
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 24.01.2010 12:12
     

    Rame, opravdu jsi asi nic nepochopil eye rolling smiley Nelíbí se mi tón, jakým tu s námi diskutuješ. Protože ty nediskutuješ, ty hlásáš a vše, co není v souladu s tvým názorem je hloupé a neznalé. eye rolling smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Cholesterol

    Datum: 24.01.2010 12:22
     

    Zase omyl! nono smiley Dovolil bych si ho trošku poopravit.smiling smiley

    Vše co není v souladu s vědeckým poznáním a lékařskými doporučeními je v diskusi o zdraví a dietě hloupé a neznalé.

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Cholesterol

    Datum: 24.01.2010 12:28
     

    Jani, prosím tě, nedohaduj se s ním, je to ztráta času...

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Cholesterol

    Datum: 24.01.2010 12:33
     

    jj, máte pravdu, ó panespinning smiley sticking its tongue out jste ten nejchytřejší na tomto fóru, a my jen štěbetáme a kvokáme a k vážným tématům nejsme hodny a schopny se vyjadřovat eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     

    a tím opravdu končím, lidé jako ty jsou mi z duše protivní, promiň...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.