pátek 26. dubna, 16:09 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 17
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2013 21:24
     

    mám i panašovaný přezimovaný, vůbec nedělá bal, ale panašovaný zůstal.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 07:25
     

    Zkusím a uvidím smiling smiley

    Dnes je ráno je jinovatka, omrznuté skla na autech .... takhle brzo už léta nebyla, pro nás na moravské Sahaře je to nezvyk. Doufám, že ještě budu mít co zimovat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 15:39
     


    mám jen ten tmavězelený a ten nastříhám na podzim do vázy (jako kopřivy) a na jaře zasázím.

    lanimka napsal(a):

    Ahoj, mám zase dotaz - dá se přezimovat plecantrus? Nenašla jsem tu žádnou zmínku, díky. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 15:41
     


    nestihla jsem nic, takže je po kopřivách, batátech, všechno to dneska lehlo sad smiley. Jen oleandr vypadá, že to zvládl. V týdnu to absolutně nezvládám, jezdíme domů za tmy. Uvidím, co přežije do víkendu, jinak se bude kontík radovat. Škoda krásně zeleného plecanthru, je též po něm, nemám si z čeho vzít řízky na další rok confused smiley

    gabca napsal(a):

    Holky, už jste uklízely domů fuchsie, hořcový stromky, jasmín, lantánu, oleandr a jiný přenosný kytky???

    Dneska jsem měli mrazík kolem - 2°C, už i jiřiny lehly, tak jsem to radši natahala do garáže. Je toho rok od roku víc eye rolling smiley , mužskej si klepal na čelo a kluk nadával jako špaček. grinning smiley Ještě to nemám ostříhaný, je to škoda, krásně to kvete. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 18:32
     

    Oleandr zvládne bez problémů i -5 stupňů. Já je mám ještě venku, neb ve skleníku jsou ibišky a teď se tam pokusím narvat ještě muškáty winking smiley ale nechce se mi. Je toho hodně a žádná další ruka k práci angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 18:35
     

    co jsem nestihla schovat, je v háji.....ale kopřivy, ibišky a ty molice mám už doma od včera, tak jsem to měla za 5 minut 12 grinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 20:16
     

    Kopřivy, muškáty, begonie zatím v pohodě i když -1°pod nulou tu bylo taky. ještě jsem je tam nechala.

    Prosím please smiley o info co s batáty (Ipomeou) confused smiley zatím jsem je schovala, ale nevím co s ní dál. Je bohatá, vůbec se jí nechce zatahovat.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 20:46
     



    Anavi napsal(a):


    nestihla jsem nic, takže je po kopřivách, batátech, všechno to dneska lehlo sad smiley. Jen oleandr vypadá, že to zvládl. V týdnu to absolutně nezvládám, jezdíme domů za tmy. Uvidím, co přežije do víkendu, jinak se bude kontík radovat. Škoda krásně zeleného plecanthru, je též po něm, nemám si z čeho vzít řízky na další rok confused smiley

    Jsem na tom podobně, olíky jsou OK, ale to ostatní (viz. jiné diskuze). mráz šel asi v pásech a překvapivě ne u země, ale tak v metrové výšce confused smiley. Co bylo na zemi žije, vyšší rostliny jsou kaput angry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 21:06
     

    Ona je zem asi ještě trochu vyhřátá, tak zahřívala i ty kytky. Mně skoro nic nepomrzlo, ikdyž byly -2 a auto jsem škrábala.

    Se zimováním kytek problém nemám, protože vpodstatě nic nezimuju, nemám na to prostory. Uklízím jen letněné pokojovky. No teď jsem si uvědomila, že venku je ještě křín, ale snad to zvládne.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 21:14
     

    No, pokojovky, jsem včera stihla natahat do baráku. Nejdřív jsm si říkala, že to risknu, ale pak mě ruply nervy spinning smiley sticking its tongue out a už to lítalo. jsem zvědavá, jak dopadnou ty, co jsem neuklidila ani dneska eye rolling smiley

    Momentálně nevím, jestli už uklidit rybičky z jezírka nebo je tam ještě chvíli nechat. Má se zase trošku oteplovat a v garáži, kam bych je mohla dát, je ještě dost teplo i teď. Asi to ještě risknu jew necht venku.

     
  • Autor: ZdenkaB
    Status: začátečník

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 21:29
     

    Měla jsem ještě všechno venku a vše OK, dokonce i begonie a jiřiny jsou netknuté. Sousedce o dva baráky dál lehlo všechno.

     

    Hespo, jak máš hluboké jezírko?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 21:36
     

    Pokojovky uklízím dřív, už je mám doma víc než týden. Některým vadí i jen pokles teploty, ani nemusí mrznout.

    Na rybičky je čas, voda ještě nepromrzne do hloubky, maximálně se udělá škraloup ledu. Já mám rybičky venku celoročně, ale loni jsem o ně měla strach, jezírko asi někde uchází, vody bylo málo a byl velký mráz, že nešla ani připouštět, v hadici to bylo zmrzlé, ale zvládly to holky šupinatý i v tom minimu. Asi se schovaly do bahna na dně a to nepromrzlo.

     
  • Autor: ZdenkaB
    Status: začátečník

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 21:43
     

    Taky mám rybičky venku celý rok. Necháváme běžet jedno čerpadýlko, takže voda pořád trochu probublává a přezimují v pohodě.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.10.2013 23:22
     

    Já mám jen plivátečko. Maximální hloubka 30 - 35 cm, velikost cca střední vana. promrzá durch. Při jedné, dost mírné zimě, náhodou jedna rybka přežila, ale jezírko nemělo šanci promrznout. Nasledující rok jsem ji nestihla vylovit a zaplatila thumbs up sad smiley

    Musím je dávat do džberu a do garáže.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 01.03.2014 19:26
     

    Letos je to teda se zimováním paráda, všechno je pěkně živý, zelený. Jen teda lantána ještě chrní.

    Jinak je to všechno obražený až moc. Něco jsem už musela zastřihnout.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.