sobota 27. dubna, 08:39 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kulturní akce
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Kultura > Kulturní akce
Diskutujte! Tipy kam ve volném čase
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Shakespearovské slavnosti

Datum: 01.08.2007 19:00
 
Byl jste někdo? Jak se tam má přijít oblečeno, když se to hraje venku? Jedna známá tvrdila, že se na společenském oblečení netrvá, prý jako do letního kina - něco teplého, popř. i deku s sebou. Jedu tenhle pátek a jelikož představení začíná o půl deváté večer, tak se mi tam nechce mrznout.
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Scrabble
    Status: nováček

    Re: Shakespearovské slavnosti

    Datum: 01.08.2007 19:07
     
    Známá má pravdu
     
  • Autor: Reklama

    Re: Shakespearovské slavnosti

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Shakespearovské slavnosti

    Datum: 01.08.2007 19:08
     
    Libi, asi bych se oblíkla teple. opravdu jako do toho letního kina i s tou dekou. Nebyla jsem na slavnostech, ale ze zkušenosti vím, že když někde večer sedím venku, a nemůžu se moc pohybovat, tak se do mně dá pěkná zima. Bohužel teplé noci už asi nebudou.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Shakespearovské slavnosti

    Datum: 10.08.2007 11:15
     
    Další fotografie:

    William Shakespeare

    Večer tříkrálový

    Výtečně obsazená komedie v režii Viktora Polesného vypráví o různých podobách a nástrahách lásky: v příběhu statečné Violy, která se kvůli milovanému muži převlékne za chlapce, sledujeme lásku platonickou, neopětovanou, lásku pošetile zaslepenou, lásku sourozeneckou i sebelásku, která se zálibně shlíží pouze ve svém vlastním citu... V osvěžující komedii - v níž ovšem každou z postav postihne i těžká milostná kolize – vystupuje Jiří Langmajer v alternaci s Miroslavem Táborským (šašek Feste), roli krásné, lásku odmítající Olivie ztvární Linda Rybová (alternuje Hana Igonda Ševčíková), tragikomického sluhu Malvolia ztělesní Jan Vlasák. Violu, která své pravé já skrývá v chlapeckém převleku, hraje Zuzana Vejvodová (alternuje Jitka Schneiderová). Podobně jako různé variace lásky obsahuje Večer tříkrálový i různé druhy humoru: od křupanského, reprezentovaného poťouchlou trojicí služky a dvou hospodských kumpánů, přes důmyslnou šaškovu ironii, až po lehounké žertování dvorských vrstev. Podstatnou roli ve Večeru tříkrálovém hraje také hudba Miloše Štědroně, scéna Petra Matáska a efektní, renesanční módou inspirované kostýmy Aleny Schäferové. Díky velkému zájmu diváků se toto příjemné, „rodinné“ představení drží na programu Shakespearovských slavností už rekordní třetí sezónu.

    Termíny představení - Fotogalerie
    William Shakespeare Večer tříkrálový Martin Hilský
    Viktor Polesný
    Kristina Žantovská
    Petr Matásek
    Alena Schäferová
    Miloš Štědroň
    Jana Vašáková

    Jiří Langmajer, Miroslav Táborský
    Linda Rybová, Hana Igonda Ševčíková
    Jitka Schneiderová, Zuzana Vejvodová
    Dana Sedláková
    Vilém Udatný, Marko Igonda
    Braňo Holiček, Jiří Racek

    Jan Novotný, Pavel Nečas
    Oldřich Navrátil, Mojmír Maděrič
    David Švehlík, Kamil Halbich
    Zdeněk Dušek
    Jan Vlasák, Alois Švehlík
    Radek Zima
    Marcel Rošetzký, Jiří Hána
    Martin Hoffman, Míra Nosek

    Viktorie Čermáková
    Magdalena Bičíková, Jana Bryndová

    William Shakespeare Večer tříkrálový Martin HilskýViktor PolesnýKristina ŽantovskáPetr MatásekAlena SchäferováMiloš ŠtědroňJana VašákováJiří Langmajer, Miroslav TáborskýLinda Rybová, Hana Igonda ŠevčíkováJitka Schneiderová, Zuzana VejvodováDana SedlákováVilém Udatný, Marko IgondaBraňo Holiček, Jiří RacekJan Novotný, Pavel NečasOldřich Navrátil, Mojmír MaděričDavid Švehlík, Kamil HalbichZdeněk DušekJan Vlasák, Alois ŠvehlíkRadek ZimaMarcel Rošetzký, Jiří HánaMartin Hoffman, Míra NosekViktorie ČermákováMagdalena Bičíková, Jana Bryndová
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Shakespearovské slavnosti

    Datum: 10.08.2007 11:19
     
    Tak jsme se báli, jak nám to vyjde s počasím, protože zrovna na ten den hlásili pršet, ale byla to nádhera - teplá noc. S oblečením jste měly pravdu - cokoliv, deky s sebou apod. Byla jsem na shakespearovských slavnostech poprvé - Večer tříkrálový, ale byla jsem nadšená - představení začalo o půl deváté a končilo krátce před půlnocí a od začátku do konce jsme se prosmáli. Hudba, kostýmy fakt paráda. thumbs down
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Shakespearovské slavnosti

    Datum: 28.09.2010 16:47
     

    Tyto slavnosti jsem absolvovala si tak před pěti roky a taky jsem bala nadšená .Výkon Jana Třísky byl opravdu nádherný. ,,Hamlet"

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Shakespearovské slavnosti

    Datum: 19.11.2010 20:01
     

    Já byla letos taky na jednom představení, za boha si ted nevzpomenu jak se to jmenovalo, ale hrál tam Polívka a Simona Stašová. Představení super, jen jsme seděli celkem daleko a človek si tak nevychutnal herecké výkony.

    ze by to byly veselé paničky winsdorské?? nebo stepfordské paničky? se mi to plete stydlin smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kulturní akce (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.