sobota 27. dubna, 07:23 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.04.2023 08:15
     

    Holky, vy jste pracovité!

    Kdoulovec nádherný. love smiley

    My jsme s klukama stříhali hlohyni, která už lezla přes plot k sousedům, ale když bylo dílo dokonáno, tak skoro vypadali smutně, že tam díky tomu bylo soukromí. Ale ono to zase rychle vystřelí, zvlášť, jestli bude teplo a do toho pršet, to se nebojím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.04.2023 12:02
     



    Manca napsal(a):

    Já mám všude na záhoncích větve - kvůli slepicím i kočkám. Trochu to pomáhá. Taky kočky nemusí, když je zalito.

    Mančo, nepomáhá když je zalito ... odzkoušeno několikero let ... větve, ach, jo půlka zahrady by musela být pod větvemi nebo pod pletivem ... či případně jak dělá Lada - pod netkankou .. to bych asi nedala.

    Dnes do deště jsem zvládla zasadit 50 jahod, vysít další trhací a ledový salát a nějaké kytky ještě (snad mi je dědek neposeče) - než jsem dosadila poslední jahodu u první už hrabala kočka angry smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.04.2023 12:43
     

    Kdoulovec je parádní. thumbs down

     

    U nás pomáhá zalití záhonů, hned po zasetí zaléváme. Kočky i ptáci dávají pokoj, není pohrabáno. Elo prý je dobrá dětská stříkací pistolka na vodu. Párkrát kočku omýt a je klid. Máme to ale starosti... grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.04.2023 14:11
     

    Chtěla jsem jít něco dělat na zahradu, ale je tam zase zima a vítr coffe smiley. Tak si dám kafčo

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 20.01.2024 17:00
     

    Jako je leden, vím, ale prostříhala jsem šišaté borůvky (už mají poupata) a když už jsem byla v tom, tak jednu pnoucí růži. Chtěla jsem jednu větev, abych se dostala k plotu a sundala z něj svlačec a nakonec je teda zmlazená fest, zbylo pět rovných mladých výhonů.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 20.01.2024 20:47
     

    Ns zahradě nic nedělám, dnes celý den mrzlo

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 20.01.2024 22:25
     

    Tady bylo taky pod nulou, ale jinak krásně, slunce svítilo, žádný vítr. A téměř bez sněhu. Tak jsem to využila ke štěpkování, mám tu hromádku ještě od podzimu. A tu jsem nakonec nestihla. Zdála se mi malá, tak že si jako ještě něco ustřihnu....

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.01.2024 13:00
     

    Priobjednala jsem dalsi krokusy ve vyprodeji a dnes jsem je konecne zasadila do kvetinacku, stoji pred garazi. Az vylezou a sleze snih, pujdou do zahonu. Jsem zvedava, jak se casove sejdou s temi, co uz jsou v zahonu z lonska nebo predlonska..

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 10:48
     

    Když bylo hezky (a hlavně když jsem měla aspoň chvilku času o víkendu), tak už jsem začala trochu čistit zahradu od plevele a stříhat některé trvalky, u kterých se nebojím, že by je zima ještě poškodila. Už mám částečně ostřihané i klematisy. Některým čemeřicím jsem už také šmikla listy, u orientálky a dvou Hello, které mají květy hodně nízko a nebyly by vidět.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 11:44
     

    Já jsem se chystala na listí u čemeřic taky. Jen jsem začala, zahnal mě většinou déšť. Staré listí je letos ošklivý, leží jak hnědé hadry.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 11:59
     

    U nás je děsně podmáčeno. V sobotu má být krásně, teda jestli to nezmění. Tak bych chtěla taky na zahradě něco ostříhat a tak. Ale jen od podzimu trvalky, klematisy a ostatní se ještě bojím, že bude velký mráz. Myslím, že ještě něco bude. Je únor...

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 15:07
     

    U nás to je taky hodně mokré, kupodivu. Komu se to velice líbí, jsou krtkové, takhle zplundrovanou zahradu nepamatuju. Stále přibývají nové a nové krtičáky, bohužel. Začala jsem obírat trvalky okolo čemeřeic, aby nehyzdily fotky. grinning smiley Nejvíc se tzv. hýbou dřevité pivoňky. Listy čemeřic jsem obrala jen to nejnutnější, vyhnal mne déšť.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.02.2024 15:19
     

    U nás krtek zmizel. Jeden byl uloven Pupíkem, když byl u nás při prvním delším hlídání. A asi byl jediný nebo se ostatní poučili a zmizeli.Pivoňky vypadají dobře, to je pravda.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.02.2024 21:18
     

    Dnes jsem se pustila do cibulových kvetoucích rostlin co mám v květináčích. Nachystala jsem je na jaro, tedy očistla cibulky a dosypala zeminu. Měla jsem koupené v Lídlu cibulky krokusků a narcisků v ozdobných hliněných květináčích i s podmiskami, tak jsem je dnes posadila. Jsem zvědavá jestli budou takové jak jsou na obrázku flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.02.2024 21:22
     

    Magusko, neměly by přejít mrazem? Teda taky jsem v lednu sázela narcisy, koupila jsem je ve výprodeji. Jsou v květináči, ale venku.

    Tak to jsem sama zvědavá, zda nám vykvetou.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.