pátek 26. dubna, 18:31 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Cibuloviny

Datum: 16.01.2007 18:21
 
Koupila jsem si ve výprodeji v baumaxu cibuloviny - jarní i podzimní. Co mám dělat s těmi, které měly být na podzim už v zemi? Některé z nich jsou už napučené. Mám je zasadit třeba do nějakého truhlíku nebo mísy a dát do chodby? Bude jim stačit kratší doba na to, aby se uhnízdily a na jaře vykvetly?  Minulý rok jsem tak už měla ve velké míse sesazené hyacinty, fotka tu také někde je.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.05.2023 08:02
     

    No je mi to uplne jasny, ze na podzim zas do Lidlu pobezim grinning smiley

    Holky, zaznamenaly jste tu prosim ten muj dotaz s Exotic Emperor..? Jsem jedina, ktere lonske vykvetly jako obycejne jednoduche..? 🙈

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cibuloviny

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.05.2023 08:25
     

    Holky, mě paradoxně nejvíc zklamaly tulipány z Holandska... vybíraly jsme je tam se švagrovou půl dne, ladily všechny možné barevné kombinace do různých zákoutí. Já to pak zodpovědně zasázela a měly jsme obě samé červené. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.05.2023 08:50
     

    Anavi, kdes je tam kupovala?

    Osobně si myslím a i jsem to viděla, že jediná skoro jistota bude nákup přímo od pěstitele. A to za žádnou lidovou cenu a u celkem vyhlášených firem.

    Hned při první návštěvě Keukenhofu jsem zažila pomalu nával závisti, když jsem si i poseděla a prohlédla, nic neobjednala, bylo to krátce po revoluci, ve stánku, který občas měli vystavovatelé a pěstitelé produkce. Přímo mezi kvetoucí produkcí a porovnáváním odstínů barev si zákazníci vybírali a sepisovali objednávky pro podzim, byly tam samozřejmě i katalogy další produkce. Já měla možnost pozorovat výběr nějakých dvou Angličanek. Kupovaly samozřejmě narcisky.

    Nicméně i v takovéhle výsadbě můžou zařádit myši a roztahat barevně nežádoucím způsobem. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.05.2023 13:17
     

    Na trhu v Amsterdamu.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 11.05.2023 19:32
     
    p1020622.jpg



    Betas napsal(a):

    No je mi to uplne jasny, ze na podzim zas do Lidlu pobezim grinning smiley

    Holky, zaznamenaly jste tu prosim ten muj dotaz s Exotic Emperor..? Jsem jedina, ktere lonske vykvetly jako obycejne jednoduche..? 🙈

    Ano, jsi jediná. grinning smiley

    Nevím, jak mají vypadat, ale já je nikdy neměla úplně plné, spíš tak napůl.

    Dej foto vloni a letos.

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 12.05.2023 07:40
     

    Anavi, nejspíš určitě hlavní trh u Mincovní věže. Kousek odtamtud mají přístaviště lodě vozící turisty po kanálech.Pro nás, kteří moc vyloženě květinové trhy neznáme, je to magické místo. Včetně stánků s řezanými kytkami. Ale prošmejdí to tolik lidí, že pokud jsou cibule volné, je přeházené všechno. Navíc zrovna cibuloviny při možnostech místních jsou spíše pro turisty. A prodejci si moc hlavy nelámou.Já odtamtud přivezla asi tři moje první dřevité pivoňky. Ty kupodivu barevně seděly. Žijí dodnes.

    Anavi napsal(a):

    Na trhu v Amsterdamu.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 12.05.2023 07:52
     
    e33a48ef-f9f2-4560-9f39-71e21c4e1b34.jpeg

    Foto loni, klasicky emperor.

    Letos jsem zatim vzteky ani nefotila grinning smiley , ale je to klasicka jednoducha Purissima, vyfotim o vikendu..

     



    gabca napsal(a):



    Betas napsal(a):

    No je mi to uplne jasny, ze na podzim zas do Lidlu pobezim grinning smiley

    Holky, zaznamenaly jste tu prosim ten muj dotaz s Exotic Emperor..? Jsem jedina, ktere lonske vykvetly jako obycejne jednoduche..? 🙈

    Ano, jsi jediná. grinning smiley

    Nevím, jak mají vypadat, ale já je nikdy neměla úplně plné, spíš tak napůl.

    Dej foto vloni a letos.

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 12.05.2023 12:31
     
    346056970_1874329439604446_1959942070791282320_n.jpg

    Purisima jsou ty nejkrásnější tulipány co můžou být. Já mám jediný trs tulipánů je to zbytek z těch všech, které jsem za 20 let nakoupila,. Lídlové, měly být Van eik nebo tak nějak a jsou to obyč črvené v tom nejošklivějším odstínu červené co existuje a musím se tvářit že z nich mám radost když jiné nemám.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 12.05.2023 13:59
     

    Tak ti aspon ladi k autu grinning smiley

    Purissima se mi libi, ale mam je jinde tohle mela byt skupinka cisaru.. Ale pravdou je, ze urcite lepsi tato zamena, nez zas nejake dalsi cervene.. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 12.05.2023 21:10
     
    dsc05519.jpg

    Já zas napíšu, hlavně když to kvete. grinning smiley smiling smiley

    Když by jste kupovaly některá na podzim tulipány, mohu doporučit tuto lidláckou směsku, pozdní, drží, moc nepřirůstá, ale jako jedinné mi voní po citronu, ty světlé poloplné. Bohužel jsem nenašla visačku....

     
  • Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 12.05.2023 22:18
     

    Aleno, už jsem na ni koukala a koukala po místě, To je problém. Je podařená. thumbs down

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 15.05.2023 12:36
     
    20230515_093801.jpg
    Další fotografie:

    Zdravím všechny po delší době, teprve teď jsem skoukla vaše tulipány.

     

    Já teda vloni sázela dost tulipánů z Lidlu a zatím se mi nestalo, že by byla záměna až na jednu, ale to je záměna v rámci jednoho pytlíku - mezi fialovými se objevil jeden oranžový.

    Jinak letos byly fakt nádherné, pomaličku už končí.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 15.05.2023 12:46
     
    dsc05323.jpg

    Kiko, jsou moc pěkné. Jestli tj. na 1 obr., tak je to směska lidlácká. Ze začátku se mi zdály tmavé, Regina si vzpomene, ale čím jsou starší, tak si jich cením. Ta oranž tam je, nakvétají později než fialové. Celkově jsou pozdní. Strašně dlouho drží a pomalu se množí, více fialové. Jsem s nimi moc spokojená. Ať se jim u tebe daří. smiling smiley

    Co jsem si koupila na Floře narcis, stále kvete a voní a proč jsem si jich nekoupila víc.... confused smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Cibuloviny

    Datum: 15.05.2023 13:42
     
    20230515_133518.jpg
    Další fotografie:

    Aha, díky, to jsem už asi zapomněla. Ale u druhých fialových ho určitě nemám.

    A nejtmavší mám tento, fakt mě okouzlil.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Cibuloviny

    Datum: 15.05.2023 13:48
     

    thumbs down, dobře jsi sladila. Mám tyhle teplé barvy ráda. flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.