neděle 28. dubna, 18:50 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Filipka
Status:

ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

Datum: 01.01.2013 12:26
 

Na WEEKU je holčina, kterou obdivuju,má vůli tak pevnou, že zhubla snad 20 kg. Už jsem z ní vyžebrala nějaké základní zásady jejího zdravého stravovacího programu, které zde uveřejním a doufám, že nám bude radit i dál......, viď že budeš, Romanko? flower smiley 

Je to sice běh na dlouhou trať, ale zároveň i celkově ozdravující výživový systém.

 

Tak - kdo si dal novoroční předsevzetí a chce pomoci svému zdraví a hlavně i estetickému působení vlastního těla ve velkém měřítku, jste vítáni! Pojďme se na začátku nového roku vzájemně podpořit!

 

Vím, že podobných diskuzí tady bylo již moc,ale není od věci začít znova. Vždyť třeba kouření se člověk také neodnaučí jen tak najednou, sama jsem byla vášnivá kuřačka a velká závislačka, avšak přesto již 10 let nekouřím.

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Filipka (02.01.2013 15:21)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 05.01.2013 14:37
     

    Filipko, asi jsem tě od začátku špatně pochopila, sem myslela, že chceš najet na to hubnutí, který se zakládá na správnym poměru B,S,T, takže můj příspěvek vůbec neber v potaz. winking smiley Držím ti palce. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

     
     
  • Status: expert

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 05.01.2013 18:45
     

    Z jablek se sice může přibrat kvůli cukru v nich obsaženém, na druhou stranu zrychlují metabolismus, tedy i spalování, takže myslím že jsou prospěšné. Doporučují se 2-3 jablka za den.

    Pohanku dělám trochu jinak. Udělám si smaženou cibulku, osmahnu na oleji pohanku a zaleji horkou slanou vodou, přivedu do varu a vypnu. Nechám pod pokličkou vcucnout vodu. Je krásně sypká (poměr vody dělám od oka, takže neumím dát přesný poměr, musela bych zkusit a odměřit)

     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 11:21
     

    Zdravím,

     

    Trixinko, to je v pohodě. smiling smiley

     

    Tak u mě jde zatím všechno skvěle, jen nemám ani trochu čas sednout na delší dobu k počítači, ale pokračuju ve "výzkumu" při hledání zdravějšího i "hubnoucího" stravování podle Romči. A cítím se zatím skvěle, ráno je mi lehce, a mám mnohem víc energie. Určitě ještě nehubnu a asi ještě delší dobu nebudu, protože pořád ještě nemám vyzkoumaný dobrý" poměr živin, ještě pořád jím větší porce a asi i olivový olej bych měla hlídat mnohem přesněji,protože - sice ho dávám " 2 kapky", ale možná by stačila kapka 1 smiling smiley , ale stoprocentně jsem méně nafouklá, břicho mi tím určitě trochu splasklo. A ten příliv energie si vysvětluju tím, že jím přeci jen zdravější potraviny a v mnohem menším množství než dříve - navíc pravidelně. Takže tělo nemusí tak složitě trávit a o to víc energie mi zbude.

     

    Potraviny, které mi chutnají a jsou zdravé, dostupné a nízkokalorické se mi pomalu začínají rýsovat, takže můj jídelníček už má svoje "stálice". Sice mám svůj vzor v Romaně, ale každý člověk je jiný, někomu chutná to , jinému ono. Už vím, co chutná mně osobně, třeba na nízkotučný Eidam s 20 procenty tuku si nějak ne a ne zvyknout. Takže jsem pořád ještě ve fázi zjišťování, jaká jídla i potraviny jsou pro mne reálné, a to nejen kvůli chuti , ale i z hlediska času na jejich přípravu, kapacity v mrazáku a celkové dosažitelnosti. Přeci jen se musí z části vařit tak,aby se dalo jídlo použít i pro zbytek rodiny. Jinak bych u plotny a u nádobí strávila celý den. Například, pokud by rodina úplně odmítala jíst třeba čočku, tak bych ji asi také měla na talíři méně často..... Nebo - v rodině všichni mají rádi rybu, včetně partnera. Tuhle měli k obědu plánovaný guláš podle babiččina receptu, všichni o něj stáli a těšili se na něj. Já měla filé, osmahnuté na troše olivového oleje - ten guláš jim moc chutnal , ale pošilhávali i ke mně do talíře a menší děti chtěly "ochutnat" grinning smiley . Takže jsem si nadávala, že jsem to nedomyslela. Až bude příště k obědu vepřové na jakýkoliv způsob, tak já si budu muset k příloze udělat nějakou omáčku třeba ze zeleniny, a ne si dělat něco dobrého, co by chtěli i ostatní. To mi znovu ukazuje, jak důležitá je praxe a celková proveditelnost. smiling smiley A jak je lehké selhat coby organizátor. Ono je sice hezké, když by si člověk sestavil absolutně dokonalý jídelníček z absolutně dokonalých potravin, ale pak je to nanic a rozpis leží v šuplíku, když není čas na přípravu jídla nebo to zhatí jiná maičkost, třeba to, že jsem něco nestačila koupit nebo že mi to snědly děti . Sice jsem dřív už nějaké diety držea a vařila si pro sebe zvláš´t, ale je to už delší dobu, tak se do toho opět musím dostat. Do toho, jak sladit svoje a rodinné jídlo. Jinak mi ten Romčin způsob ale vyhovuje maximálně. A ostatní se také vychytá, vepřové máme stejně jednou za čas. A jinak vše ,co vařím pro rodinu, normálně můžu, samozřejmě, když si to upravím trochu méně tučně atd. Polívku pro sebezajíškovat jen na trošce olivového oleje a celozrnné mouky, což mimochodem celkem chutná i dětem, zeleninu a rajčata na špagety osmahnout nejdřív pro sebe na menším množství olivového, zatímco partner chuť olivového oleje nesnáší, takže osmahnutí pro něj a pro děti je zvlášť. Všechny přílohy co vaříme jinak v menším množství také můžu, svíčkové a jiné smetanové omáčky jsme i dřív vařili málokdy, hranolky míváme také jen tak dvakrát do roka. Smažené, jako jsou řízky a rybí prsty, míváme doma také málokdy. Takže se to dá celkem dobře skloubit. Partner není v jídle naštěstí vůbec vybíravý, jemu jde hlavně o maso, takže mohu celkově vařit doma zdravěji, pokud mu k jídlu dám pořádnou flákotu. A občas si ho musím samozřejmě i udržovat v dobrém rozmaru různými deikatesními minutkami k večeři . smiling smiley Takže celkově to jde zařídit opravdu dlouhodobě, jen jde o to,nejíst vyloženě nezdravé polotovary a "chemické" potraviny,jak psala Romča, a hlídat rámcově celkovou hodnotu kJ a zvlášť samozřejmě i přibližně bílkoviny, sacharidy a hlavně tuky a cukry. A snažit se víc hýbat. Ale nic není tak direktivní, aby to nešlo nějak zvádnout, nebo nějaké jídlo nahradit. obecně třeba platí, že je jedno, jaké maso si dám, kromě tedy toho vepřového, které je pro mne tabu. Možná někdy později si ho dám, ale zatím nechci, ani mne neláká. Ovoce se také dá různě nahrazovat, takže k těm jablkům mám jeden den banán, druhý den kaki, další den třeba hrušku atd. prostě to, co je dostupné, nic podle toho, že to je předem "určené" a nedá se s tím nijak improvizovat. Pak mám denně také povoleno trošičku různých oříšků, většinou mám směs kde je 1 para ořech, pár nepražených a nesolených kešu a pár neloupaných mandlí. ale jen trošku, jsou to dost kalorické dobroty. Nic se ale nemusí vážit, vše je v rámci základních pravidel "pružné. A proto je naděje na úspěch. Sice ne na nějaký rychlý, ale lepší pomalu, než to za 2 měsíce vyčerpaně vzdát na 2 roky, jak je mým zvykem. Jasně že ani tady nemám jistotu, že to nevzdám, pořád je to velké omezení, musím se hlídat a nejíst moc jiné pečivo než ten černý těžký chleba, a jasně, že bych si v 7- 8 večer, když je klídek a děti v pelíškách, nejraději dala talíř plný bolonských špaget s domácí zeleninovo-rajčatovou omáčkou, posypaných hromadou normálního tučnějšího sýra. Ale podle toho, co zatím pozoruju, mě jinak tenhle způsob stravování opravdu vnitřně tak nějak víc vyhovuje. je snazší jen prostě hlídat, aby bylo dost živin, vitamínů, vápníku, vlákniny i bílkovin z obecně menších porcí nízkokalorických potravin, než dodržovat nějaký předem daný striktní jídelníček a každý kousek jída vážit. Hlavní věc je, aby se jedlo pestře vždy, když to jde.

     

    Jinak, Iviku, jablko z mrazáku jsem chutnala, pak poreferuji. A díky za názor k pohance a k jablíčkům obecně.

    Už jsem si koupila tu světlou pohanku, co ji nesnáším, protože je z ní vždy nechutná kaše a zkusím ji brzy uvařit podle toho návodu na mírném ohni. A uvidím. Docela mě to vše baví,hledat si zdravé potraviny, které zasytí, nezpůsobují vlčí hlad a navíc se po nich i pomalu ubírá na váze. Je fakt, že ten vlčí hlad už se mi omezil, a už nemám ty záchvaty "žravosti" smiling smiley thumbs down . Jen večer pořád ještě jím dost jablek a i ty dekorované kukuřičné plátky jsem jednou snědla. thumbs up Ale to není z hladu, to je jen a jen o té chuti" a zvyku. Jinak - v obchodě si teď ráda čtu obaly a hledám přesné složení. My jsme v rodině nikdy moc nekupovali vyloženě nezdravé hnusy, nepili levné přeslazené limonády a Coca coly , nejedli levné salámy, kde už snad maso ani není.....ale přeci jen jsem dlouhodobě dlabala na kilojouly, na množství, obsah tuku , bílkovin atd., no a nezdravých sušenek jsem také snědla dost, tak se do toho teď SNAD trochu začínám dostávat.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 11:57
     

    Filipko, tys to pojala uplně filosoficky!!! grinning smiley

    já teda nic nikde nehlídám, nepočítám, jen si nakoupím to, co je netučné a výživově hodnotnější....ale pohanku jsem ještě nejedla, ani mě to teda jaksi moc neláká....a upřímně, než si zahustit polívku jíškou z oliv.oleje a celozr.mouky, to si dám radši zeleninovou grinning smiley

    ale hlavně aby ti to vyhovovalo a moc neomezovalo jak jsi psala, já to mám o to lehčí a lepší, že jím jen sama, jídlo připravím jen pro sebe....a přes týden teda nevařim nic....to už musí být, že si uvařim třeba špagety, nebo rýži se zeleninou....

    dneska jsem měla kebab - kuřecí maso s bylink.dresingem a hromadu zeleniny, salát, mrkev a červ.zelí a bílé, nakrouhané. Bylo to výborný.... mls smiley

    místo těch večerních jablek si dej třeba papriku, mrkev....večer se ovoce nedoporučuje, takže je lepší zelenina. Ale u tebe je to spíš zlozvyk, snaž se to odbourat. Myslím to večerní "mlsání".

    ale je to pořád menší zlo, než zbouchat pytlík brambůrek...... winking smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 14:36
     



    Didi napsal(a):

    Ja taky tak pomaloucku, polehoucku na to najizdim. grinning smiley Romi, to jablicko si asi udelam. mls smiley

    Tě vidím. winking smiley

     

    Přece jen bych se při zdravém stravování či hubnutí přimlouvala za, aspoň rámcové, dodržování poměru bílkoviny - sacharidy - tuky a taky za správné rozvržení příjmu energie během dne. Zhubla jsem 18 kilo za cca 7měsíců a už skoro dva roky se jakž takž držím. Moje oblíbené stránky: [www.stobklub.cz]

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 14:44
     

    Trixinka má pravdu. Říkala jsem si to samé už na první stránce. Když nemusíš maso, tak si dej cottage, hermelín se sníženým obsahem tuku, tvarůžky, eidam...

    Trixinka napsal(a):

    Filipko, sice nejsem odborník na hubnutí, ale máš tam žalostně málo bílkovin!!! Za celej den půlku jogurtu, plátek sýra a jeden bílek? eye popping smiley A ty se divíš proč máš na noc hlad? Tělo nemá z čeho brát energii, takhle si jí začne brát z tvejch svalů a né tuků a hned máš zaděláno na pozdější jo-jo efekt. nono smiley Váha ti sice úbytek ukáže, ale moc bych se z toho neradovala.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 16:54
     

    jj, to já všechno hrozně ráda!!! tvarůžky miluju, cottage s rajčátkama....výborná véča!

    ted jsem snědla hrstku rýže dušené s oliv.olejem a vařené růžičkové kapusty, 10 ks, no řízek to nebyl, ale pošmákla jsem si, ještě mám obídek na zítra.

    já si tu váhu taky držím, a snad udržím, no spíš ještě něco dolu dám...musím!!! thumbs down

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 17:24
     

    Tak jsem ráda že tady taková dyzkuze Filipko myslíš že jsem patří i cukrář?Mám manžela kterému přšli na cukr 2 stupně dietu slíbil že bude držet od zítra .Tak teda budu musím být i kvůli holce už jsem dietu držela ale zase jsme spadli s dcerou dolu ale tet to bude hračka musí držet i taťka.Tak nevím co mám zítra uvařit chtěla jsem ryzeto.Ale zkoušela jsem i slepici na paprice na másle a místo mouky solamyl myslíš že solamyl je dietní?A načem mám smažit cibulku na to olvovém oleji?Děkuji ti za rady

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 18:32
     

    radůzo, na slepici na paprice není dietního nic, ani ta slepice..... thumbs up

    omáčky všeobecně, nejsou vhodné

    vymysli něco jiného winking smiley

    rizoto by bylo mnohem lepší, s kuřecím masem a zeleninou, kys.okurčičkou mls smiley

     
  • Autor: Antarie
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 19:56
     

    Ahoj holky, jsem ráda, že tu je tak pěkná diskuze. Od včerejška jsem najela na zdravější stravování a chtěla bych dat dolu 10kg. Tak snad do léta to půjde smiling smiley k snídani jsem si dnes dala kukuřičné lupínky s nízk. mlékem, ke svačině banán, k obědu rýži se zeleninou, ke svačině nízkotučný ovocný jogurt a k večeři dvě kaiserky s gervaisem. Je to tak v pohodě? Taky jednu kávu, půl litru čaje a 2 litry vody během dne.

    Děkuji za případné rady thumbs down

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 20:05
     

    nízkotučný ovocný jogurt - co to je? nízkotučný jogurty jsou špatně, měly by mít 3 % tuku, a ovocný - je to samý cukr, příště raději bílý....čistý

    a kaiserky taky nic moc....stačí jedna a kup si spíš knekebrot a ten mokrej žitnej chleba...

    a lupínky jsou dost sacharidy, ale pokud jich nebylo půl kg, ale hrst do mléka, tak asi dobrý, já bych to ale při snižování hmotnosti nedoporučila, spíš jen tak jednou týdně.

    hlavně to vydrž!!! za týden přijde krize winking smiley

    držím palečky

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Romi (08.01.2013 20:07)
     
  • Autor: Antarie
    Status:

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 20:16
     

    Romi, díííky moc smiling smiley hned to napravím, tedy zítra. Lupínků byla jen hrst, protože snídám už v 5h ráno a není na to moc času. Pořádně nevím, co bych snídat vlastně měla. Ovesnou kaši můžu? Je toho malá miska.

    Budu se snažit VYDRŽET smiling smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 20:19
     

    já si jí jednou uvařila a vyhodila, brr, to je na mě asi moc ultra zdravé.....nechutnalo mi to

    není v tom cukr? myslím, že je....

    já nevím, já si dávám jen bílej jogurt, někdy s banánem, někdy s jiným ovocem, někdy s bebe dobré ráno sušenkami.....ale většinou jen jogurt a ovoce, vyhovuje mi to tak, protože mi po tom nic není, nemám zažívací potíže.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 20:31
     

    Já k snídani nejradši cottage (100 g) a karjíček mokrýho chleba, jak mu říká Romi, (kupuju v Kauflandu, mají tam velký výběr -fitness, slunečnicový, žitný, dýňový...), kaiserky nic moc. thumbs up Taky je dobrej chleba Colorado (Dr.Popov, s psyliem) prodávají v Penny, nebo lámankový - Penny, Lidl. Obecně bych poradila omezit přílohy, přidat masa, libové šunky, sýrů jak jsem psala výše, hodně zeleniny - asi tak 0,4 kg denně, a dostatečně pít (2 l denně). Ovoce spíš dopoledne, odpoledne a večer zeleninu.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: ZDRAVÉ HUBNUTÍ PODLE ROMČI

    Datum: 08.01.2013 20:46
     

    Otázko, díky za doplnění....ten mokrý chlebík já kupuju jen žitnej, nebo ten s dýnovým semínkem, ale ten slunečnicový je děsně mastný....to mi nechutná

    ale jinak souhlasím, já miluju oříšky, lískový, ale musim si je opražit a sloupnout, teda nemusim, ale víc mi tak chutnají a mandle taky, ty si sloupnout musím, tak tím já hřeším....ale taky jsem to omezila....tak 3x za měsíc. ....jenže snim celých 100 g.......jsem hrozná, ale to prostě nejde přestat, to je moje hřešení... stydlin smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.