sobota 27. dubna, 23:23 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: zurina
Status: nováček
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Výchova obou rodičů

Datum: 04.10.2010 08:26
 

Dobrý den,mám 4 holčičku. Do nynějška jsem vychovávala malou téměř sama, protože tatínek nám jezdí na kamionu. Ve výchově jsem přísnější, hlavně u věcí jako je úklid, oblékání a u věcí, které by měla zvládat sama. S výchovou jsme na štíru, protože je to moje první dítě, tak spolu bojujeme, malá je strašně tvrdohlavá. Nějak jsme to zvládli a malá poslouchala a vše bylo v pořádku. Ted máme tatínka doma a je to katastrofa. Já zakážu, tatínek dovolí, nemůžeme se na výchově absolutně v ničem shodnout, tak toho malá patřičně využívá. Teď momentálně si všechno vybrečí, je to strašné, protože brek nemůže zastavit a je schopná brečet klidně i hodinu, dvě. U tatínka si samozřejmě vše vybrečí. Mě momentálně úplně ignoruje, neposlechne mě v ničem, nemůžu jí ani obléknout, nemůžu vůbec nic jako kdybych neexistovala. Co mám dělat, jak se k ní mám chovat, aby mě takhle neignorovala?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 10
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 02:06
     

    No, to je vždycky pěkně zapeklité eye rolling smiley grinning smiley. Nejúspěšnější pro mě i pro vzteklíka zatím bylo, když jsem ho nechala teda mrskat na podlaze, jen trošku při stání nad ním korigovala couvání jemným přítlakem nohou, kurnik, neumím to popsat, prostě jako do nůžek, ale jen zlehka, aby moc nevnímalo, že ho brzdím - mně totiž couvá většinou (normálně dálkové trasy). Přičemž "nerušeně" buď pokračovala v hovoru (pokud více lidí) anebo si vzala knížku a četla si, skládala rubikovku etc. Dokud se teda potomstvo nevyřve. V našem případku zatím nedochází k nějakému radikálnímu fyzickému útoku (bušení, čutání v této poloze), takže tam kontakt nevadí, no a já si aspoň přečtu kapitolu.. (k dokonalosti mi chybí špunty do uší). Zaujata četbou se nějak nenervuju, kdybych tu zábavu neměla, byl by to záhul na nervy. Potomstvo naštěstí není úplně nedovtipné, za nějakou dobu ráčí postřehnout, že je v ignoraci. Trvá to déle než klasická odcházečka či zavírání se. Zavírám sebe před ním defacto! grinning smiley

    Určitě to nemůže pomoct každému, se ví.. Ale vlastním menší než čtyřletý exemplář.

    Trixinka napsal(a):

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    A teď mi řekněte, jak by jste výchovně řešili tohle, když před tim neutečete. Ale musí se mu teda nechat, že mrskat o zem sebou umí ukázkově.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (08.10.2010 02:08)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Výchova obou rodičů

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 13:55
     


    Trixinka napsal(a):

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    A teď mi řekněte, jak by jste výchovně řešili tohle, když před tim neutečete. Ale musí se mu teda nechat, že mrskat o zem sebou umí ukázkově.


    Takovéhle excesy se řeší osvědčenými metodami. Někdo je považuje za zastaralé, ale ony fungují stejně u předškolních jako u školních dětí. Přesněji řečeno pokud se s tím vyrovnáte u těch předškolních, tak ty školní už to ani nenapadne. Čili platí čím dříve tím lépe. Chce-li děťátko plakat tak plakat přece nelze bez důvodu. Musí se mu ten důvod dát. Takhle malému dítěti stačí naplácat na zadek aby mělo důvod plakat a začít si ho všímat tehdy až přestane s brekem. (samozřejmě, že to neplatí v případě nemoci, bolení ouška, nebo když lezou zoubky ap.) Důležité je podobný "výcvik" začít už u předškolního dítěte doma, aby si navyklo, že za podobnou hereckou scénku si vykoleduje maximálně pár na zadek. Když tohle bude mít zafixováno ve své hlavince, pak se ji neodváží zopakovat na veřejnosti a rodiče se vyhnou nežádoucí pozornosti okolí, ale to už je další kapitolka výchovy. Když přijde škola a později puberta, tak je na takovéhle věci pozdě. To na vás taky můžou zavolat sociálku, nebo zavolat na linku důvěry mládeže nebo fond týraných dětí. Ohýbat stromek se musí pokud je mladý. To je moje rada. Ale jinak přeji každému co jeho jest. Pokud se maminka bojí malého vzteklouna plácnout, nebo strčit pod studenou sprchu, protože je to zastaralá metoda, co by mohla zanechat na dušičce toho předškolního neviňátka šrámy, tak si zadělává na problémy ve vyšším věku. Nejpozději v pubertě pak skončí ve stylu paní učitelky, co ji hrála Daniela Kolářová v mnou údajně opěvované Obecné škole. Demokratická výchova je možná až tehdy, když mají děti zafixovaný návyk,že jí nesmějí zneužívat, jinak je to výchova neovladatelných spratků bez jakékoliv úcty a respektu k čemukoliv.
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 14:06
     

    Pokud dite neni mentalne pozadu, nybrz normalne inteligentni, tak neni potreba ho v takovychto pripadech placat, protoze samo po nejakem case velmi dobre pochopi, ze mu nejake padani a valeni se po zemi stejne nepomuze. Nejlepsi je podle me ignorace jako na videu. A kdyz dite vidi, ze je mu to nanic, tak proc by to notabene zkouselo nekde na verejnosti?

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 14:11
     

    maxynka... to víš, by doporučil jednu z mnoha drastických metod, mno třebas rákosku, jak bych vysvětlovala zvědavejm sousedkám, že mám pruhovaný děti grinning smiley

    Hanule... jestli jsem dobře pochopila, prcek leží na zemi, ty nad ním stojíš a přidupneš ho nohou, aby se neodšoupal moc daleko? grinning smiley Mno to je mazec, mě teda když už sebou mrsknou, tak na tom samém místě vydržej dokud jim neodmrskne.grinning smiley Ale taky sem zjistila, že než u něj stát a poslouchat ten řev, tak je lepší jít něco dělat a přestat na to myslet, protože když jsem včas neodešla, tak mě ten řev nastartoval a já pak řvala na něj on řval vesele dál, mno jak u blbejch na dvorečku. grinning smiley Jediný východisko byl pokojík, ale ještě mě nikdy nenapadlo, že bych se tam vlastně mohla zavřít já, třeba by ho to totálně vykolejilo. grinning smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 14:35
     

    Trixi, Maxy, Hanule....holky vy mě fakt bavíte grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Vychovala jsem 3 "děťátka" bez těchto projevů, ale asi si pánbíček řekl, holka to měla moc jednoduchý...a už v tom lítám...vnouče! Nemlátí sebou sice o zem ani o zeď, ale Jekyll a Hyde...zasekávácí, vzteklý...a jelikož já už to mám jaksi v nicku, že? Ne vážně..samozřejmě, že zařvu, když už není fakt zbytí...ale nějak poslední dobou zjišťuju, že když dojde k "exesu"..tak ho prostě o místnost "opustím" s tím, až se chlapče vycukáš, ustrojíš, najíš, uklidíš hračky apod. ....a ono i občas funguje grinning smileyjen nevím, jestli jde o to dítko nebo můj vysoký tlak grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 14:55
     

    Já nevim, mě prostě na tom bití dětí něco nesedí, dát mu na zadek aby si něco uvědomil? Já takhle bitá byla, dokonce o mě byla zlomena i vařečka grinning smiley a to jsem prý byla hodný dítě. Když si na to zpětně vzpomínám, tak si nemyslim, že by tam došlo k tomu, že bych si uvědomila co sem udělala, pravda, uvědomila jsem si že jakmile to udělám zas, bude následovat vejřez, ale je to dobře? Neni schůdnější nechat to dítě vyřvat, aby si uvědomilo, že si tím nic nevymůže a že se daj věci vyřešit v klidu? Neni to pak ten začarovanej kruh, kdy násilí plodí zas jen násilí? Já byla holka, holky jsou přeci jen vnímavější, ale co kdybych byla kluk, brala bych to stejně? Nechci aby mi z kluků vyrostli parchanti co si všechno vydobijou mlácením, protože se to takhle řešilo doma.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 14:56
     
    Didi napsal(a):

    Pokud dite neni mentalne pozadu, nybrz normalne inteligentni, tak neni potreba ho v takovychto pripadech placat, protoze samo po nejakem case velmi dobre pochopi, ze mu nejake padani a valeni se po zemi stejne nepomuze. Nejlepsi je podle me ignorace jako na videu. A kdyz dite vidi, ze je mu to nanic, tak proc by to notabene zkouselo nekde na verejnosti?

    Pokud dítě není mentálně pozadu, tak pochopí, že doma si na scénku s brekem vyslouží pouze ignoranci. Takže nic tak špatného. Rodiče mu nevěnují stoprocentní pozornost i jindy. Takže vlastně nic výjimečného.

    Ale pokud je k tomu ještě trochu inteligentní a zvídavé, tak ho to přiměje zkusit to na veřejnosti když ví, že doma ho jen ignorovali, ale nepotrestali přestože provedlo něco co se nedělá. Takže co mu venku hrozí? Nic! Maximálně ignorance a ta přece vůbec nebolí. Takže to příště zkusí ideálně třeba v obchodě, v prostřed ulice, v metru, na nádraží... na veřejném záchodku a tak podobně...

    Přeji hodně štěstí všem vyznavačům metody ignorance.thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (08.10.2010 15:00)
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 15:04
     

    wzteklina... ježiš doufám, že to nevypadá, že mi děti ráno vstanou, mrsknou sebou o koberec a potom večer je z koberce jen sebírám a dávám spát. grinning smiley To fakt ne, jen tyhle úlety občas míváme, ale rozhodně to neni na každodennim pořádku, proti zdi mi taky ještě nešli, teda ten mladší šel jednou proti dveřím, ale proto, že to jaksi nevybral. grinning smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 15:12
     

    Trixi...my si rozumíme... grinning smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 15:23
     


    Ram napsal(a):
    Didi napsal(a):

    Pokud dite neni mentalne pozadu, nybrz normalne inteligentni, tak neni potreba ho v takovychto pripadech placat, protoze samo po nejakem case velmi dobre pochopi, ze mu nejake padani a valeni se po zemi stejne nepomuze. Nejlepsi je podle me ignorace jako na videu. A kdyz dite vidi, ze je mu to nanic, tak proc by to notabene zkouselo nekde na verejnosti?

    Pokud dítě není mentálně pozadu, tak pochopí, že doma si na scénku s brekem vyslouží pouze ignoranci. Takže nic tak špatného. Rodiče mu nevěnují stoprocentní pozornost i jindy. Takže vlastně nic výjimečného.

    Ale pokud je k tomu ještě trochu inteligentní a zvídavé, tak ho to přiměje zkusit to na veřejnosti když ví, že doma ho jen ignorovali, ale nepotrestali přestože provedlo něco co se nedělá. Takže co mu venku hrozí? Nic! Maximálně ignorance a ta přece vůbec nebolí. Takže to příště zkusí ideálně třeba v obchodě, v prostřed ulice, v metru, na nádraží... na veřejném záchodku a tak podobně...

    Přeji hodně štěstí všem vyznavačům metody ignorance.thumbs down

    Pochybuji, ze i hodne inteligentni batole je natolik mazane, aby mu doslo, ze na verejnosti je to jine nez v soukromi. Mimochodem,to nesvedci o zodpovednosti rodicu, ze batoleti vubec umozni, aby s sebou placlo napr. v prostred silnice, ci v metru. Tys nechal sva batolata volne pobihat po metru, ci vprostred silnice? Tomu se uz neda rikat ani ignorance.eye popping smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 15:31
     

    Já když to tady tak čtu, tak jsem vážně ráda, že ani kluk, ani holka, sebou nikde nikdy nepraštily a scény tipu válení se po zemi mně minuly. A doufám, že když jim je už 13 a 6, že už to ani nenastane.Nějak si už nedovedu představit toho mýho klacka, jak kope nožičkama. grinning smiley

    Akorát snad dvakrát jsem použila metodu zavřených dveří v pokojíčku a přijď až přestaneš brečet, páč mně nebaví ten řev poslouchat grinning smiley

    Já jsem vždy spíš volila metodu výběru, jak tomu říkám já.

    [www.week.cz]

    tady jsme si o tom taky psaly, myslím, že děti jsou téma věčné winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 15:47
     

    Amee, moje dite tohle taky nikdy nedelalo, pamatuji akorat jednou odmitl jit k holici, tak si sednul na zem a nechtel tam jit, protoze mel strach, do urcite doby jsem ho smela strihat jen ja. Tak co bych si asi pomohla, kdybych mu naplacala.

    Ani si nepamatuji, ze bych kdy takove ditko videla, jak se vzteky nekde na verejnosti vali a rve. Pokud deti nekde toto delaji, maji casto nejake vyvojove problemy a s temi se stejne nic moc nenadela.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 15:51
     

    Amee,taky to neznám a vidím,že o nic nepřicházímsmoking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 15:53
     

    S vámi je to děvčata těžký. Trixinka mi pořád tvrdí, že píšu o školních dětech, ty zas že muvím o batolatech, a ani jedna z vás zřejmě nečetla, co jsem ve skutečnosti napsal. Copak to proboha nebylo česky? Já jen napsal, že dítěti se má úměrně jeho věku dát patřičně důrazně najevo, že něco, co dělá není správné. Pokud to pouze ignorujete, vykoledujete si, že až bude starší, tak zas bude zkoušet za co ještě ho budete ignorovat. A pokud v tom ignorování budete pokračovat, tak se dřív nebo později proignorujete k situaci, kterou nebudete ochotny ignorovat. Čím déle budete ignorovat, tím později se k tomuto momentu dostanete a tím budou následky horší. Co třeba až budete ignorovat šikanování, užívání drog, či něco jiného, nebo si myslíte, že to pak vyřešíte pár fackama? To se vám pak může stát, že vám je ignorovaný potomek vrátí, nebo převezme vaši "výchovnou" metodu a bude ignorovat vás.

    Nic víc a nic méně jsem svými příspěvky říci nechtěl.

    Výchova vašich dětí je zcela na vás.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (08.10.2010 16:02)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:10
     

    Mozna, ze to cesky bylo, ale ja mam tentokrat opravdu problemy s pochopenim tveho psaneho textu. Zvlaste tohoto:

    Ale ted uz nemam moc casu na podrobne rozbory tveho textu a nikdo jiny se toho, jak se obavam, taky neujme. Ne proto, ze by si netroufl, abys nebyl uveden v omyl. Ale mas pravdu, necht si kazdy dite vychovava, jak uzna za vhodne.

     

    Chce-li děťátko plakat tak plakat přece nelze bez důvodu. Musí se mu ten důvod dát. Takhle malému dítěti stačí naplácat na zadek aby mělo důvod plakat a začít si ho všímat tehdy až přestane s brekem. (samozřejmě, že to neplatí v případě nemoci, bolení ouška, nebo když lezou zoubky ap.) Důležité je podobný "výcvik" začít už u předškolního dítěte doma, aby si navyklo, že za podobnou hereckou scénku si vykoleduje maximálně pár na zadek. Když tohle bude mít zafixováno ve své hlavince, pak se ji neodváží zopakovat na veřejnosti a rodiče se vyhnou nežádoucí pozornosti okolí, ale to už je další kapitolka výchovy

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.