sobota 27. dubna, 20:02 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: zurina
Status: nováček
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Výchova obou rodičů

Datum: 04.10.2010 08:26
 

Dobrý den,mám 4 holčičku. Do nynějška jsem vychovávala malou téměř sama, protože tatínek nám jezdí na kamionu. Ve výchově jsem přísnější, hlavně u věcí jako je úklid, oblékání a u věcí, které by měla zvládat sama. S výchovou jsme na štíru, protože je to moje první dítě, tak spolu bojujeme, malá je strašně tvrdohlavá. Nějak jsme to zvládli a malá poslouchala a vše bylo v pořádku. Ted máme tatínka doma a je to katastrofa. Já zakážu, tatínek dovolí, nemůžeme se na výchově absolutně v ničem shodnout, tak toho malá patřičně využívá. Teď momentálně si všechno vybrečí, je to strašné, protože brek nemůže zastavit a je schopná brečet klidně i hodinu, dvě. U tatínka si samozřejmě vše vybrečí. Mě momentálně úplně ignoruje, neposlechne mě v ničem, nemůžu jí ani obléknout, nemůžu vůbec nic jako kdybych neexistovala. Co mám dělat, jak se k ní mám chovat, aby mě takhle neignorovala?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 10
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 22:51
     

    zurino, ani já jsem se nechtěla podobat v lecčems své matce, dnes sebekriticky uznávám: geny nezapřeš! Když vcházím do dětského pokojíku a vypouštím z úst větu: Tady je zase binec, záhy zjistím, jak jsem úplně stejnou větu nenáviděla z úst mojí maminky... stydlin smiley winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výchova obou rodičů

     
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 23:23
     

    Ram... ty tu srovnáváš výchovu školáků s předškolákama, to je jako se bavit o voze a o koze.

     

    Tady jde pořád jen o jednu věc a to je důslednost obou rodičů a na to slovíčko obou by měl být kladen větší důraz.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 06.10.2010 10:45
     

    Napadá mně jedna drobnost, zkus holčičce dávat vybrat ze dvou možností, ovšem přijatelných pro tebe. Neptej se tedy, jestli bundu chce, ale jestli chce bundu červenou nebo modrou, jestli chce bundu nebo vestu. Nebo když má jednu bundu, tak se ptej jestli chce k bundičce takovou nebo makovou čepici...

    Prostě řešení A nebo B ji zaměstná natolik, že zapomene, že by měla nechtít ani jedno. grinning smiley

    Tak hodně štěstí. thumbs down

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 06.10.2010 11:14
     


    Trixinka napsal(a):

    Ram... ty tu srovnáváš výchovu školáků s předškolákama, to je jako se bavit o voze a o koze.

     

    Tady jde pořád jen o jednu věc a to je důslednost obou rodičů a na to slovíčko obou by měl být kladen větší důraz.


    Stejně jako jsem v předchozím příspěvku nepsal nic o nějakém výběru výchovy, tak jsem v tom posledním nečinil žádné srovnání výchovy školáků a předškoláků. Když chceš diskutovat, tak napiš co jsem napsal špatně nebo s čím z toho, co jsem napsal, nesouhlasíš a proč. O vozech a o kozách s tebou fakt polemizovat nehodlám. Napsal jsem Zurině co si myslím o řešení jejího problému a ty pořád dokola na mne reaguješ a polemizuješ s něčím co jsem nenapsal.

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 06.10.2010 11:33
     


    HanaK napsal(a):

    Napadá mně jedna drobnost, zkus holčičce dávat vybrat ze dvou možností, ovšem přijatelných pro tebe. Neptej se tedy, jestli bundu chce, ale jestli chce bundu červenou nebo modrou, jestli chce bundu nebo vestu. Nebo když má jednu bundu, tak se ptej jestli chce k bundičce takovou nebo makovou čepici...

    Prostě řešení A nebo B ji zaměstná natolik, že zapomene, že by měla nechtít ani jedno. grinning smiley

    Tak hodně štěstí. thumbs down

    To není vůbec špatný nápad thumbs down

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 06.10.2010 14:22
     

    Protože jsem holka hodná, tak ti důvod druhé reakceí ráda osvětlím.

    Ve svém příspěvku opěvuješ výchovné metody Igora Hnizda, všiml sis jak staré děti vychovával? To jsou ti zmínění školáci, tady se ale bavíme o výchově čtyřleté holčičky tudíž předškolačky. Myslíš že by její psychice prospěla studená sprcha? Pokud razíš takovéhle zastaralé metody, tak prosím, já nikoliv, i kdyby se muj kluk snažil vzteky produpat k sousedům, nikdy bych mu něco takovýho neudělala, ať je to sebevýchovnější.

     

    A mimochodem též debatu s tebou končím, je naprosto zbytečná. Aby nedocházelo k nedorozumění, napiš si do podpisu něco v tom smyslu, s cizími nedebatuji, cítím se hájený. eye rolling smiley (hájený proto, aby na tebe v diskuzi nedej bože někdo dokola nereagoval)

     
  • Autor: zurina
    Status: nováček

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 07.10.2010 09:14
     

    Když se vrátím zpět k debatě vztekání. Malá měla ve dvou a třech letech taky občas záchvaty vzteku, ale to s ní nikdo nic neudělal, to byla katastrofa. Třeba nechtěla jít domů od kamarádky, pak od babi, prostě prkotiny. Taky jsem zkusila dle rad dát jí pod studenou sprchu, ale žádná reakce se nedostavila. Malá začala být ještě vzteklejší, takže nám to nezabralo. Musela se nechat vybrečet a vyvztekat, nejlépe se z toho vyspat a bylo to v pořádku. Takže na každé dítě zabírá něco jiného a my jako rodiče musíme experimentovat, abychom přišli na to, co je nejlepší.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 07.10.2010 14:04
     

    Pamatuju si, že jsme si ve škole řikali že každý dítě, prochází v dětství obdobím vzdoru a že těch období je několik a povětšinou odezní sami, tak jak přišli. Já prý měla jedno takový období kolem čtyř pěti let a naplno se projevilo, při prvomájovém průvodu, prý jsem sebou mrskla na zem a ztropila záchvat, jen jsem měla smůlu, že tam se mnou byl táta a né máma a já při hymně dostala vejřez jako kráva, prý se to u mě od tý doby neopakovalo. grinning smiley

    Ale já na kluky taky takhle po zlim jít nemůžu, protože je to pak jen horší, maximum je na ně zařvat, protože to většinou stačí a zas to jde, pokud ani to nezabere, tak staršího odvádim do pokojíku a zavírám za nim dveře, tam ještě chvíli huláká, ale za chvíli je klid, protože jsme mu řekli, že za náma může až se uklidní.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Trixinka (07.10.2010 14:05)
     
  • Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 07.10.2010 14:46
     

    Vyprávělas to manželovi? Já bych na jeho místě pouštěl hymnu kdykoli začneš vzdorovat. Pavlovův reflex funguje nejen u psů.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 07.10.2010 15:29
     

    Já ne, ale máma už mu to vyprávěla, naštěstí ho něco takovýho ještě nenapadlo. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 07.10.2010 18:40
     

    Pamatuji si, jak jsem jednou už skutečně nevěděla, co se vztekajícím synem - mohly mu taky být tak tři - tak jsem ho v oblečení pod tu studenou sprchu opravdu dala. Na chvilku mu úlek vzal dech, takže řvát přestal. A já vítězoslavně: Vidíš, a tohle by se ti líbilo, kdybych tě tam dávala pokaždé, když se takhle zlobíš?

    Odpověď: Uíbiuo, akouát tudí.... eye rolling smiley

     

    Ale vzteklému dítěti teda nehodlám poskytovat něco, co se mu "uíbí", že? winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.10.2010 19:56)
     
  • Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 07.10.2010 19:09
     

    A starýmu dědkovi?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 07.10.2010 19:11
     

    Záleží, jak moc je vzteklej grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 07.10.2010 19:23
     


    Anavi napsal(a):

    Záleží, jak moc je vzteklej grinning smiley

    Maxynálně!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 07.10.2010 19:47
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.