neděle 28. dubna, 09:25 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: zurina
Status: nováček
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Výchova obou rodičů

Datum: 04.10.2010 08:26
 

Dobrý den,mám 4 holčičku. Do nynějška jsem vychovávala malou téměř sama, protože tatínek nám jezdí na kamionu. Ve výchově jsem přísnější, hlavně u věcí jako je úklid, oblékání a u věcí, které by měla zvládat sama. S výchovou jsme na štíru, protože je to moje první dítě, tak spolu bojujeme, malá je strašně tvrdohlavá. Nějak jsme to zvládli a malá poslouchala a vše bylo v pořádku. Ted máme tatínka doma a je to katastrofa. Já zakážu, tatínek dovolí, nemůžeme se na výchově absolutně v ničem shodnout, tak toho malá patřičně využívá. Teď momentálně si všechno vybrečí, je to strašné, protože brek nemůže zastavit a je schopná brečet klidně i hodinu, dvě. U tatínka si samozřejmě vše vybrečí. Mě momentálně úplně ignoruje, neposlechne mě v ničem, nemůžu jí ani obléknout, nemůžu vůbec nic jako kdybych neexistovala. Co mám dělat, jak se k ní mám chovat, aby mě takhle neignorovala?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 10
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:16
     

    Didi, ty to neznáš? "Já ti dám naprdel, abys měl alespoň důvod řvát". grinning smiley Jsem si stoprocentně jistá, že tohle tím Ram myslel.

    A neříkej, že tohle jsi nikdy nepoužila. Neznám takovou matku grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výchova obou rodičů

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:21
     


    Amee napsal(a):

    Didi, ty to neznáš? "Já ti dám naprdel, abys měl alespoň důvod řvát". grinning smiley Jsem si stoprocentně jistá, že tohle tím Ram myslel.

    A neříkej, že tohle jsi nikdy nepoužila. Neznám takovou matku grinning smiley


    Amee, ruku do ohne bych tedy za sebe nedala, ale fakt si nevzpominam.grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:24
     

    Dík Amee. Už jsem si myslel, že píši nějakou jinou řečí než česky. winking smiley

    Já jen nepoužívám tak expresívních slov, ale smysl je přesně tentýž.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:26
     

    Ono pouze ignorovat agresivní vynucování si něčeho, fakt nestačí.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:35
     


    Ram napsal(a):

    Ono pouze ignorovat agresivní vynucování si něčeho, fakt nestačí.


    Ale reagovat agresi na agresi, taky nebude to prave orechove. Nerikam, ze jsem svoje dite nikdy neplacla, ale rozhodne bych to neudelala kvuli tomu, ze sebou flakne na zem jako to ditko na videu. Navic to dite nebylo agresivni. Agresivni by podle me bylo, kdyby me treba zaclo mlatit. To bych mu pak asi jednu prisila.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:36
     

    Ale máš dva druhy ignorace, jeden když se rodiče dítěti nevjenujou, protože dejme tomu nemaj zájem a dítě vyrůstá jako samorost, touhle ignorací toho co ty píšeš určitě docílíš.

    Jenže ta naše ignorace je cílená, ignorujem děti jen v případech, kdy se nám jejich chování nelíbí a dáváme jim tak najevo náš nesouhlas a to, že ho v tom nehodláme podporovat, když dítě pochopí a přestane s tím hysterčením, tak přijde a pak s ním tu věc, kvůli který chvili předtim ztropilo skandál můžeš v klídku vyřešit. My ty děti neignorujem permanentně. winking smiley 

     

    Jak piše Amee, tězko se ti třináctiletej výrostek povalí na zem a bude si tim něco vynucovat, starší děti zas zkoušej jiný fígle, ale u malejch dětí je tohle podle mě lepší než dostat na prdel, aby si uvědomilo.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:44
     

    Didi, kecáááááš eye popping smiley

    Dobře tak jinak, já ti nařežu(naplácám,nasekám) , abys věděl proč řveš?

    Chceš přes zadek? Abys měl důvod brečet.

    Neřvi už, nebo uvidíš, pak budeš mít důvod brečet?

    Jestli nepřestaneš brečet, dostaneš na zadek, abys měl proč brečet.

    Já nevím verzí je mnoho. smiling smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:52
     
    Amee napsal(a):

    Didi, kecáááááš eye popping smiley

    Dobře tak jinak, já ti nařežu(naplácám,nasekám) , abys věděl proč řveš?

    Chceš přes zadek? Abys měl důvod brečet.

    Neřvi už, nebo uvidíš, pak budeš mít důvod brečet?

    Jestli nepřestaneš brečet, dostaneš na zadek, abys měl proč brečet.

    Já nevím verzí je mnoho. smiling smiley


    Amee, vzdyt pisu, ze ruku bych za sebe do ohne nestrcila. Ale pokud se neco takovyho odehralo, tak uz je to fakt tak dlouho, ze uz si na to opravdu nepamatuju.grinning smiley winking smiley

    A nase dite, kdyz se vztekalo, tak nebrecelo, ono ricelo. A pokud bych ho placla, nebo na nej kricela, tak by byvalo ricelo jeste vic, to jsem brzy pochopila a nemela na to nervy. Takze se opravdu vyborne osvedcila v danem momente metoda ignorovani, popripade vysoupnuti potomka jemnym nasilim do jeho pokoje, s tim, ze muze prijit, az se zklidni. Na 90% se tak stalo a dokonce se omluvil. Kdyz byl hodne maly, tak jeden cas dokonce bouchal hlavickou do zdi, kdyz se mu neco nelibilo, nesnazila jsem se mu v tom zabranit. Poznal sam, ze to boli a uz to pak nedelal.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Didi (08.10.2010 16:54)
     
  • Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:53
     

    Holky, než se tady dohodnete, tak vám vaše dospělé dítko nabídne jointa. smiling smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 16:56
     


    Blb napsal(a):

    Holky, než se tady dohodnete, tak vám vaše dospělé dítko nabídne jointa. smiling smiley


    To mam jeste nejaky patek cas.coffe smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 17:08
     

    Didi a jak máš dítko staré? Já používím totiž metody uplně stejný, a kdyby jste byli starší a tyhle výchovný metody byli třebas špatný, že bys mi mohla jako dát echo, abych stihla třeba koupit ještě vařečku na prádlo. Větší jsem snad neviděla. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 17:19
     

    Trixinko bude mu za par dni devet. A cim je starsi, tim je to lepsi. Ted uz zase budu cekat na pubertu.Ale to nevim, jestli bych s tou mechackou neco zmakla. On ma pacholek desnou silu.grinning smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 17:41
     


    Blb napsal(a):

    Holky, než se tady dohodnete, tak vám vaše dospělé dítko nabídne jointa. smiling smiley

    Takže myslíš, že se s vnukem dočkám toho požitku grinning smiley, zatím mě dnes zdecimovala kapajda sviňucha sad smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 17:46
     

    Tak to máte oproti nám náskok, nám je pět. A neshledáváš teda takovouhle výchovu prozatim neúčinnou nebo škodlivou? grinning smiley

    O pubertě ani nemluv, manžel se z ní doposud nedostal! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 08.10.2010 18:13
     


    Trixinka napsal(a):

    Tak to máte oproti nám náskok, nám je pět. A neshledáváš teda takovouhle výchovu prozatim neúčinnou nebo škodlivou? grinning smiley

    O pubertě ani nemluv, manžel se z ní doposud nedostal! grinning smiley grinning smiley grinning smiley


    Na mou dusi neshledavam. Osvedcilo se mi v praxi, pokud kdyz vidim, ze ma nabeh na vztekani, tak mu reknu uklidni se, kdyz to nepomuze tak treba jeste dvakrat a pak bud odejdu ja nebo ho poslu pryc. Ale on se fakt vzteka uz jen zridka a to z velke casti jen kvuli ukolum. Ale i to je lepsi, co jsme zmenili skolu.

    Taky jsem vztekloun a diky jemu jsem se naucila ovladat, protoze to fakt nikam nevedlo. Dneska on uz spis uklidnuje me, kdyz me neco nebo nekdo nas...grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.