neděle 28. dubna, 02:33 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: zurina
Status: nováček
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Výchova obou rodičů

Datum: 04.10.2010 08:26
 

Dobrý den,mám 4 holčičku. Do nynějška jsem vychovávala malou téměř sama, protože tatínek nám jezdí na kamionu. Ve výchově jsem přísnější, hlavně u věcí jako je úklid, oblékání a u věcí, které by měla zvládat sama. S výchovou jsme na štíru, protože je to moje první dítě, tak spolu bojujeme, malá je strašně tvrdohlavá. Nějak jsme to zvládli a malá poslouchala a vše bylo v pořádku. Ted máme tatínka doma a je to katastrofa. Já zakážu, tatínek dovolí, nemůžeme se na výchově absolutně v ničem shodnout, tak toho malá patřičně využívá. Teď momentálně si všechno vybrečí, je to strašné, protože brek nemůže zastavit a je schopná brečet klidně i hodinu, dvě. U tatínka si samozřejmě vše vybrečí. Mě momentálně úplně ignoruje, neposlechne mě v ničem, nemůžu jí ani obléknout, nemůžu vůbec nic jako kdybych neexistovala. Co mám dělat, jak se k ní mám chovat, aby mě takhle neignorovala?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 10
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 05:35
     

    Vidíš, a já ti chtěla zrovna napsat, abys na den vypadla z baráku, tzv. relaxační den a nechala je doma "vycukat", ale bez zajištěného komfortu.....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Výchova obou rodičů

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 09:09
     

    mě už to taky napadlo, ale hned celý víkend někam na nějaký relaxační pobyt s ženskýma. On by pak tatínek pěkně otočil. A když ne jednou, tak za měsíc znova na víkend pa pa.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 11:59
     

    Dobrej nápad, alespoň si vyzkouší, jak maminku nepotřebujou pěkně v praxi a taky bych to vzala přes víkend, co přes víkend, už v pátek bych zmizla, jeden den je doma navařeno i naklizeno, ale ten druhej už by se musel starat sám. Jen aby mu na pomoc nepřispěchala starostlivá tchýně, to by pak mohlo nadělat víc škody než užitku. eye rolling smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 12:04
     

    Tchýni vyexpedovat....též....

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil wzteklina (05.10.2010 12:09)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 12:24
     

    Jestli jsi s dítětem převážnou a drtivou část doby, tak ho vychovávej podle svého. Ono si velmi brzo uvědomí, koho poslouchat mu přináší více užitku, jestli maminku, která je s ním pořád nebo tatínka, kterého vidí občas. Ty finty s necháním starostí na tatínka někdy nefungují. V případě že je tatínek jen trochu schopný, může přijít na to, že maminku, co se mu ztrácí na víkend s kamarádkama a nechce být s rodinou, ani tolik nepotřebuje a najít si jinou kamarádku, která mu s děťátkem ráda pomůže.

     
  • Autor: maxynka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 14:22
     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 16:11
     

    Dneska zrovna v rádiu diskutovaly o rodičích. A zaujala mně jedna věta: Dobrý rodič je ten, který nepodkopává autoritu toho druhého.

    thumbs down

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 16:17
     

    Ram... staršímu synovi je pět let, dostat se do stejné situace jako zurina a dát mu na výběr sice lepší maminčinu výchovu bez ústupků s povinnostma nebo tatínkovu výchovu, seš malej dělej si co chceš, nic nemusíš, všechno dostaneš, tak si jsem 100% jistá, co by si v tomhle případě vybral.

    Tady jde právě o to, že si malá umí v přítomnosti tatínka hodně rychle vydedukovat co jí přinese více užitku a kort teď , když ho má doma a pokud jí v tom táta ještě podporuje, tak s tim máma sama nehne i kdyby se stavěla na hlavu.

    Nechat jim víkend jen pro ně, opravdu nezní špatně, stačilo by pár nesmyslnejch hysterickejch výlevů od malý a i zabedněnej tatínek musí pochopit, že z princezničky je terorista.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 16:35
     

    Teď jde o to, že když jí tatínek všechno dovolí, tak proč by malá měla mít hysteráky. Chlap většinou, upozorňuju většinou, aby jste se na mě nesesypaly, nemívá na děti moc velké požadavky. Ve smyslu, umyj si ruce před jídlem, seď rovně, vezmi si tenhle svetr, v tomhle máš holej krk grinning smiley a tak. Jestli mi rozumíte.

    Udám příklad, aby bylo jasněji. Odjela jsem na dva dny z domova, když jsem se vrátila, přiběhla mně holka přivítat v teplákách, div né pod kolenama, já je dávno vyřadila. Ovšem na dotaz k otci, proč chodí holka jak drban, mi bylo odpovězeno, protože je chtěla.

    Proč je v pokojíčku takovej bordel, protože se tam nebyl ani podívat, natož, aby jí řekl, ukliď si ho.

    Proč má zacuckaný vlasy, protože našel jen červenou gumičky a ona chtěla růžovou, tak jí culík neudělal vůbec.

    A takhle bych mohla pokračovat. grinning smiley

    Takže sumasumárum? Holka byla spokojená, protože na ní nikdo žádný požadavky nekladl. Jo a ještě dodám, prej na děti furt ječím, on prožil víkend v klidu. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Amee (05.10.2010 16:36)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 16:43
     

    Hm...tiez nie som extra zastanca "modernych" radikalnych experimentov...typu "... ked ty mas ulet , tak aj ja"...

    Ono sa neda pausalizovat, niekde to moze fungovat...ale inde to len napomoze ku koncu!!...( Uff, nech mi prepacia moderni psychologovia, ktori radia v roznych poradniach...ale obcas mi vstavaju vlasy dupkom, ze to snad nie je mozne...ved casto je to fakt hazardovanie s neoverenymi postupmi a hlavne bez individualneho pristupu - pretoze kazda rodina funguje na uplne inych zakladoch!!!...)

    -------------------------

    Zurinko, asi by som na tvojom mieste aj tak tvrdo( v uvodzovkach - teda kategoricky) presadzovala svoju vychovu bez ohladu "na sposoby "tatinka", sice to budes mat tazke...ale aspon za pokus to stoji!!

    U nas v rodine som bola vzdy tiez "prisna" JA, nielen u mojich deti, ale aj u vnucat... sice to trochu trvalo kym sa deti naucili, ze ma musia respektovat( lebo nedovolim co ocko - dedko, druha babka...), ale neskor stacil uz len pohlad, alebo doraznejsie slovo...a fungovalo to aj bez extra cirkusovania...

    Deticky su totiz az mooooc rozumne, oni skor ci neskor pochopia, ze v urcitych veciach ine riesenie nie je - len respektovat "zasadovu" mamku, babku...Oni aj u nas byvali pokusy skusat to na mne ..napr. trucovat a pod. - dcera sa hadzala o zem, najmensi vnuk 2,5r. isiel na mna s vycerenymi zubkami a vystrcenymi pazurikmi... , ale... ustala som to ...( dceru som nechala, nech sa hadze po zemi a nevsimala som si ju...vnucikovi som povedala, ze nech skusi.... ale ja mam zuby a nechty tiez..grinning smiley )...

    Hm...ale naozaj je to beh na dlhu trat ...a cim neskor sa k tomu odhodlas, tym to bude tazsie...len fakt to chce naozaj vytrvat..aj ked situacie v pritomnosti tatinka sa budu riesit tazsie, ale aspon to fakt praktikuj ked si s malou sama, postupne sa urcite nieco na malu nalepi....Drzim palce!

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 18:54
     

    Amee, to s tim tatínkem je i u nás, ale v těch zásadních věcech prostě držíme spolu, když táta vypravoval staršího do školky, tak mu dal taky čepici, kterou chtěl mladej, mno a že mu z ní lezli uši, on jí chtěl, když jsem si pro něj do školky přišla, tak sem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet. grinning smiley Tohle mi přijde normální, ve finále ale fungujete jako rodina, jenže z toho co popisuje zurina mi to spíš přijde právě jako to podkopávání.

    Kdybybych u toho oblíkání ráno byla a řekla, vem si jinou, tak i kdyby mladas zkoušel bulíky, tak táta bude držet se mnou a o tom to v podstatě je.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 20:04
     


    Trixinka napsal(a):

    Ram... staršímu synovi je pět let, dostat se do stejné situace jako zurina a dát mu na výběr sice lepší maminčinu výchovu bez ústupků s povinnostma nebo tatínkovu výchovu, seš malej dělej si co chceš, nic nemusíš, všechno dostaneš, tak si jsem 100% jistá, co by si v tomhle případě vybral.

    Když na mne chceš reagovat, tak si prosím nejdřív přečti co jsem napsal. Nepsal jsem VŮBEC NIC o nějakém výběru výchovy, ale o tom, jestli maminka je s děťátkem převážnou část času tak má na jeho výchovu dle svého převážnou část času a děťátko svéhlavička má mnohem více času si uvědomit, že s maminkou lze vyjít, ale nejdřív musí poslouchat! A pokud si na tatínkovi něco vytrucuje, tak to zas není tak často, aby mu to stálo za "vojnu" od maminky trvající skoro pořád. Demokratická výchova, lze až poté co pochopí, že jí nelze zneužívat. Musím říci, že podobnou svéhlavičku jsme měli doma, stačil na to poměrně krátký čas metody Igora Hnízda. Ohobloval jsem si pěknou lískovku a pro výstrahu zavěsil vedle smetáku. Když to zkoušela, kam až může zajít, než bude lískovka použita, tak jsem ji nenechal na pochybách. Množství případů, kdy musela být použita bych spočítal na prstech jedné ruky. A pak přišla na řadu demokratická výchova. Podívej se na Obecnou školu, funguje to! Na děťátko vzteky sebou mlátící po podlaze stačí strčit ho do vany a studená sprcha, to funguje bezpečně. Když pochopí, že si svými "záchvaty" nic jiného nevykoleduje, tak se může s ním začít jednat rozumně téměř jako s dospělým. A pak to jde. Důležité je aby maminka na které je děťátko závislé a tráví s ním většinu času byla pořád stejně tvrdá a neustoupila v tom ani v přítomnosti tatínka. A pokud to bojkotuje, tak ne v její přítomnosti.

    Zurinko držím palce. Chce to důslednost a nebude to trvat tak dlouho. Musejí to oba pochopit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 21:27
     


    iriska napsal(a):

    mě už to taky napadlo, ale hned celý víkend někam na nějaký relaxační pobyt s ženskýma. On by pak tatínek pěkně otočil. A když ne jednou, tak za měsíc znova na víkend pa pa.

    na některé tatínky, bohužel, toto neplatí. Jsou rádi, že si mohou dělat vše po svém a mohou si dětičky rozmazlovat bez výchovných kázání maminky... sad smiley sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 21:31
     


    Amee napsal(a):

    Teď jde o to, že když jí tatínek všechno dovolí, tak proč by malá měla mít hysteráky. Chlap většinou, upozorňuju většinou, aby jste se na mě nesesypaly, nemívá na děti moc velké požadavky. Ve smyslu, umyj si ruce před jídlem, seď rovně, vezmi si tenhle svetr, v tomhle máš holej krk grinning smiley a tak. Jestli mi rozumíte.

    Udám příklad, aby bylo jasněji. Odjela jsem na dva dny z domova, když jsem se vrátila, přiběhla mně holka přivítat v teplákách, div né pod kolenama, já je dávno vyřadila. Ovšem na dotaz k otci, proč chodí holka jak drban, mi bylo odpovězeno, protože je chtěla.

    Proč je v pokojíčku takovej bordel, protože se tam nebyl ani podívat, natož, aby jí řekl, ukliď si ho.

    Proč má zacuckaný vlasy, protože našel jen červenou gumičky a ona chtěla růžovou, tak jí culík neudělal vůbec.

    A takhle bych mohla pokračovat. grinning smiley

    Takže sumasumárum? Holka byla spokojená, protože na ní nikdo žádný požadavky nekladl. Jo a ještě dodám, prej na děti furt ječím, on prožil víkend v klidu. grinning smiley

    Kamarádka takhle jednou odjela na týden pryč. Úplně sama, bez kamarádky, prostě potřebovala na několik dní úplně vypnout. Nechala manželovi "na krku" dvě celkem malé děti. Po příjezdu se ptala, jak se s tatínkem měly. Holčičky nadšené, prý výborně, byly celé šťastné. A starší prohlásila: S taťkou to bylo bezva, mohly jsme se večer mýt jen obden! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Ale kamarádka ví, že příležitost je potřeba chytit za pačesy, takže i když ona by jim nemytí nestrpěla, řekla si, že jednou to jak vidno přežily a jedním dechem nahlásila: Tak to jsem ráda, že jste to tak pěkně zvládli, vidím, že příště můžu beze strachu odjet zase smiling smiley winking smiley

     
  • Autor: zurina
    Status: nováček

    Re: Výchova obou rodičů

    Datum: 05.10.2010 22:34
     

    ahoj, tak my máme zrovna tatínka, který to bez maminky zvládá docela dobře, samozřejmě nesmí přijít krajní situace, jako když má malá horečky, to pak tatínek neví co by s ní měl dělat. mám první dítě, takže chybovati je lidské, už jsem měla tu možnost vidět, jak dopadla tatínkova výchova syna z předešlého vztahu. my hlavně nejsme manželé. Na víkend jsem ještě nikdy nevypadla, jen na den, ale pak poslouchat ty blbý kecy, to mě taky nebaví. malá je pěkná potvora, moc dobře ví, u koho jí co projde. nejsem až tak důslená ve všech věcech, taky lecos zkousnu, ale ten základ by od nás do života mohla mít. já jsem ze tří dětí a vím, že mamina se věnovala hlavně té nejmladší, takže já jako nejstarší jsem byla spíš jako samorost. Chyběli mi některé věci ve výchově a ted když jsem starší tak to vidím a samozřejmě si říkám, že se nedopustím stejných chyb jako máma, ale bohužel jedu asi ve stejných kolejích. Je to těžké něco z toho dítěte vychovat hlavně v téhle době, snad mě malá nebude nikdy proklínat, že jsem jí toho do života moc nedala.

    Jinak chci všem poděkovat, všechny názory jsem pozorně přečetla a docela se mi ulevilo, když jsem to mohla aspoň touto cestou s někým probrat.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.