středa 1. května, 12:30 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: jezirko

Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

Datum: 18.04.2007 07:39
 

Tak ve vašich skalkách už šmíruji,co by se mi mohlo hodit.Prosím ještě o ukázku vašich jezírek.Mám ho v pořadí,i když realizace asi nebude tak brzy.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (26.04.2012 21:45)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 14
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 09:27
     



    Anavi napsal(a):

    Jak hluboko je asi nutné kopat? Chtěla jsem se na to vrhnout sama.. tak nedoporučujete, jo?

    Stejně, jak píše Drahuš. Pokud tam chceš rybky, tak minimální hloubka 80 CM ( ale ne po celé ploše jezírka, jen v jednom nejhubším bodě, kvůli zámrazové hloubce pro rybky), ostatní hloubka různá, aby se tam daly sázet rostlinky do různých výšek) Ale ten plastový výlisek se prodává hodně, má to spoustu lidí a nemusíš se toho bát ( pokud nechceš velké jezírko). Prodávají se i mini asi na 100 l až po 1000 l a jámu musíš vykopat podle tvaru výlisku, čili kopat a pořád připasovávat a pod výlisek pak podsypat písek. Časem okraje výlisku zaroste rostlinkama a nebude to vidět.

    Zajsi si do Obi nebo Hornbachu, tam mají spoustu druhů, tam uvidíš, jak je to tvarované a jaké jsou tam různé hloubky a pokud to budeš dělat sama tak výlisek by byl ideální. Ale to už záleží na Tobě...Tak práci zdar!!!! grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 09:46
     

    Co mi to děláš? winking smiley love smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 10:24
     



    Anavi napsal(a):

    Co mi to děláš? winking smiley love smiley

    To jako jááááá???? tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 10:43
     

    to jako ivik s tou fotkou love smiley Protože takhle já se tý myšlenky prostě jen tak nevzdám smiling smiley. No ale tys mě tím hloubením spíš dorazila grinning smiley, protože v tom jílu je i vykopání díry pro keřík vyloženě za trest.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.06.2012 10:47)
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 10:56
     



    Anavi napsal(a):

    to jako ivik s tou fotkou love smiley Protože takhle já se tý myšlenky prostě jen tak nevzdám smiling smiley. No ale tys mě tím hloubením spíš dorazila grinning smiley.

    No jo, Ivik to má skutečně nádherné a ve velkém stylu...něco takového jsme taky chtěli. Je to úžasné, taky se nám to moc líbilo love smiley . Ale kvůli prostoru jsme si to nemohli dovolit. Máme sice zahradu velkou, ale protože jsme majitelé ideální poloviny ( domu i zahrady- a je to na prd), tak část zahrady si obhospodařuje druhý majitel ( přítelův nevlastní syn), tak s ním bojujem, jak se dá...nic se mu nelíbí- že jsme si postavili pergolu, skalku, vřesoviště, jezírko...protože se mu to prý nelíbí a on to u baráku nechce ( je to blbec), přitom to máme u svého vchodu a východu a on u svého nemá nic...Tak jsme naši část zahrady oddělili vysokýma trávama a to se mu taky nelíbí, nechce to tam, protože prý k nám nevidí... grinning smiley . Tak jsme ho poslali do p....Nakonec jsme zjistili, že to tam nechce, protože nám to všechno závidí...Nemáme to lehké, ale kašlem na to..

    Tak že kdyby byl prostor, tak jsme si udělali určitě něco takového, jak Ivik love smiley love smiley love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 10:59
     

    My máme hloubku až 1,30m, měli jsme ale spíš opačný problém, museli jsme dělat na jedné straně opěrnou betonovou zídku, protože je pozemek příčně svažitý. Takže jsme beton kamuflovali skalkou z vnější strany. Byla to takyfuška, ale nelituji toho. Naše jezírka jsou ale dost velká, 1. má plochu asi 15m4 a druhé 20m2

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 11:05
     

    iviku, no prostě jedním slovem krása!

     

    Marjanko, tyhle spory jsou vysilující, ale když to člověk ignoruje, ono to rýpaly po čase přestane bavit.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 13:36
     

    Iviku, mít taková jezírka, už se nemusím zabývat zahradní květenou grinning smiley Máš je nádherné thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 13:42
     

    Iviku, nádhera thumbs down.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 22:41
     

    Iviku, ta jezírka jsou úžasný love smiley . To nebyla asi práce na pár dní winking smiley , ale stála za to thumbs down .

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 23:03
     

    Iviku ta námaha fakt stála za to thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down jste šikovní.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 23:11
     

    no taky zírám a chválím....to se hned tak nevidí...jedno jo, ale hned dvě? eye rolling smiley thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 20.06.2012 05:43
     

    Iviku , taky mi vypadávaj oči z důlků eye popping smiley eye rolling smiley , no nááááááááádhera - šilulky. thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 20.06.2012 08:13
     

    Děkuji love smiley , teď je tam málo vody, opilí návštěvníci v zimě hodili dlažební kostku přes plot z lesa a prorazili zkřehlou folii. Zjistili jsme to až po čištění, že se voda ztrácí. Potřebuji ji odpustit a zalepit, ale jezírka jsou plná rybího potěru, tak bych je vysála. Musí to tak vydržet do podzimu, až nebudou tak blbí smiling smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 04.09.2012 20:29
     

    Chlumec n. Cidlinou

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.