středa 1. května, 13:17 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: jezirko

Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

Datum: 18.04.2007 07:39
 

Tak ve vašich skalkách už šmíruji,co by se mi mohlo hodit.Prosím ještě o ukázku vašich jezírek.Mám ho v pořadí,i když realizace asi nebude tak brzy.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (26.04.2012 21:45)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 14
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 07.07.2013 20:15
     
    imgp6439.jpg

    Drahuško, žlutý už kvetl-díky. I tento je pěkný, i když růžové mám, ale je každý jiný, zůstanou všechny winking smileyTřetí ještě nekvetl

     
  • Autor: Reklama

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 07.07.2013 20:52
     

    Iviku, paráda - všem kvetou, i ten hozený do rybníka a mně nekvetou sad smiley

     
  • Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 08.07.2013 10:37
     

    Drahuško - nezoufej , mně od tebe zatím taky nic - dám jim znova hnojící tyčinky eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 08.07.2013 12:00
     

    Já jsem macecha, výživu nemají (jenom čerstvý substrát) a kvetou. Růžový je asi 3. květ, žluté už byly také 3, ten třetí už brzy také pokvete thumbs down winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 08.07.2013 12:25
     

    Já měla jeden růžový květ a teď je tam myslím poupě bílého. Taky nehnojím, jen dávám origoš substrát. Jsem ráda, že ti kvetl žlutý, že ses ho dočkala winking smiley thumbs down

    Jednu rostlinu jsem zabalila do síťky od pomerančů, přidala pár kamenů a manžel ho při procházce hodil do rybníka, kolem kterého chodíme. Tam kvete stále..

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 25.07.2013 20:37
     
    img_2132.jpg
    Další fotografie:

    Fontána a rybí rojení winking smiley . Bylo jich tam na stovky. thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Maca (25.07.2013 20:41)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 25.10.2013 21:01
     

    Iviku please smiley - co s rostlinama v jezírku - příprava na zimu. please smiley

    Lekníny jsou jasný, listy odlovit (ty co uhnívaj) a zůstanou ve vodě. Ale ty rostliny od tebe se mi krásně rozrostly thumbs down , to co plave po hladině asi ostříhat, že? Ale někde mám ty rostliny zakořeněné jen cca 2 cm pod vodou, nevymrzne mi to? Mám něco extra schovat? Dík za rady. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 26.10.2013 13:02
     

    Míšo, já s ničím nedělám teď nic (mimo leknínů), odstraňuji suché až na jaře. Tak jsem to kdysi četla, tak se mně to osvědčilo. Háklivky by u mě neobstály, tyto jsou odolné smiling smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 06.11.2013 16:53
     

    Já bych si jednou přála jezírko v tom stylu, jak dělá Baobab, koukněte na jejich webovky pro inspiraci smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 06.11.2013 17:05
     



    peta.tunova napsal(a):

    Já bych si jednou přála jezírko v tom stylu, jak dělá Baobab, koukněte na jejich webovky pro inspiraci smiling smiley


    Tak si to od nich nech udělat a pak sem dej fotku, tahle reklama je fakt zbytečná thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 06.11.2013 19:05
     

    A nekouknu, a nekouknu smiling smiley, kdybych chtěla, umím si něco najít sama, jinak dám na zdejší lidi a rady winking smiley

     
  • Autor: nikolisa
    Status: nováček

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 20.11.2013 20:35
     

    Zajímavá jsou ty ekologická koupací jezírka, ale na mě je to asi až moc moderní už, jsem na ty přírodní s kamínky. Pro inspiraci ale dobré.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.01.2014 15:36
     

    Ahoj lidi, projela jsem tohle téma a všechny Vaše nádržky a jezírka jsou super reklama sama o sobě :-). Ivik mě nahlodala, jak vyřešit komáry, kteří se nám tu hodně rojí díky bezprostřední blízkosti lesa. Dnes přišel muž, že bychom využili počasí (které těm píchavým mrchám hraje krásně do karet, letos jich budou miliardy, jestli pořádně nezamrzne) a zkusili si kopnout. Jednoznačně by tedy muselo být o min. hloubce 80 - 100 cm kvůli rybám.

     

    Mám ale dvě palčivé otázky, snad mi pomůžete se rozhodnout:

    1. je velký risk mít vodu na zahradě, když mám 2 a 6 leté děti? Někde v časáku jsem viděla, že dávají přes hladinu i drátěné sítě. Nebo oplotit? Nebo počkat do jejich pozdějšího věku (jakého)?

    2. nevadí, že by bylo jezírko až do odpoledne ve stínu stromů, přes léto by tam dopadalo až pozdní slunce kolem 17. hodiny a dýl, v zimě nic?

     

    Děkuju za komentáře a všechny postřehy, sama bych možná spíš počkala, ale jednou bych ho chtěla. Čeká nás ještě přístavba na domě, práce habakuk. Na druhou stranu, když je chlap aktivní, je třeba toho využít... dá se to zvládnout rychle?

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.01.2014 16:03
     

    Já se pokusím odpovědět aspoň na něco. Co se týká dětí, to je vždycky na rodičích, zda jsou schopni naučit své děti pravidlům bezpečnosti a zbytek ohlídat. Já s tímto u synů problém nikdy neměla. Co se týká stínu, lekníny tam hůř pokvetou, je spousta rostlin, kterým to bude vyhovovat. Spíš budeš mít problém s padáním listí, takže pořídit skimer. Ten stín ti naopak pomůže, aby ti voda v lé tě nezelenala. V zimě je to úplně jedno winking smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.01.2014 18:21
     

    Iviku, díky moc. Třeba bude někdo s malým děckem mít zkušenost s tím zabezpečením. U starší je to v pohodě, ta si jasně uvědomuje rizika, ale dvouleté dítě je třeba neustále hlídat, to je jasné. Nafukovací bazén taky nese rizika...

    Mám teď v ruce NKZ Speciál z r. 2009 Vodní zahrada, tam jsou dobré tipy, jak se dá děti trošku chránit.

    Známí mají bazén oplocený (nelíbí se mi to vůbec, ale chápu je, jejich děti = šílenci), možná by mi to přidalo na duševní pohodě, než ta malá bude velká eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.