středa 1. května, 04:08 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: jezirko

Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

Datum: 18.04.2007 07:39
 

Tak ve vašich skalkách už šmíruji,co by se mi mohlo hodit.Prosím ještě o ukázku vašich jezírek.Mám ho v pořadí,i když realizace asi nebude tak brzy.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (26.04.2012 21:45)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě

    Datum: 12.02.2011 17:10
     

    přesně tak, ale 20 minut nevědět kde mám dvouletý dítě....to je už asi moc, kort když vím, že mám na zahradě vodu. sad smiley Ale děcka jsou fakt všude a všechno prošmejdí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Voda v zahradě

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě

    Datum: 26.04.2012 12:16
     
    voda vz m.jpg
    Další fotografie:

    Vytahuji toto téma, pořád přemýšlím o zahradním jezírku,ale včera jsem k tomu něco načetla v Naší krásné zahradě a nějak asi nemám odvahu se do toho pustit - přívod vody, čerpadlo, čištění. Napište, prosím, zkušenosti. please smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (26.04.2012 12:57)
     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 26.04.2012 12:59
     

    Anavko - večer ti sem písnu naše zkušenosti - teď hola, práce volá ... eye rolling smiley Vyfasovli jsme vybetonované jezírko s koupí řadovky , značně zarostlé, zpustlé , bez ryb, ale šli jsme do něj a vyčistli ho a už pátým rokem funguje bez problémů drinking smiley A máme své karásky thumbs down Jinak všichni sousedi kolem ho zasypali eye rolling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 26.04.2012 21:44
     

    Ivi připojila jsem k zapadlé a přepsala název, aby to nemátlo.. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (26.04.2012 21:46)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 26.04.2012 22:03
     
    p9170054.jpg
    Další fotografie:

    ,,, jsem asi jedna z mála šťastných, komu protíká zahradou potůček love smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (27.04.2012 14:55)
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 17.06.2012 23:50
     
    17.06.2012 019.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsme konečně dodělali jezírko. Ještě v něm chybí osvětlení a rybičky. Leknín se teprve dere na hladinu, tak že není vidět.

    S vodníma rostlinkama nemáme žádné zkušenosti, tak že nevím, jak to dopadne...

    Ještě se musí rozrůst rostlinky okolo jezírka...Ale mákli jsme si.....Bordelu kolem si nevšímejte....

     
  • Autor: Rhea
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 06:43
     

    Marjánko thumbs down thumbs down thumbs down , až trochu zaroste bude nádherné, jedete, jak draci. To co jiní dělají kolik let, zvládnete uza sezónu eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 07:04
     

    Marjánko - jedním slovem - krása love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jezírka

    Datum: 18.06.2012 08:03
     
    sam_2647.jpg

    ... tohle zase vypadá lépe na fotu a bydlí tam jen žába eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 08:43
     

    Marjanko, otevřelo mi to ústa dokořán eye popping smiley Nádhera. JSte fakt pracovití a šikovní thumbs down thumbs down

    Jen jsi mě ještě víc nahlodala - celý víkend špekuluju o tom, kam na svoji pidizahradu narvat alespoň malé jezírko. Já ty vodní plochy v zahradě mám moc ráda, ale každý mi to rozmlouvá, že je to náročné na údržbu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (18.06.2012 09:16)
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 10:02
     



    Anavi napsal(a):

    Marjanko, otevřelo mi to ústa dokořán eye popping smiley Nádhera. JSte fakt pracovití a šikovní thumbs down thumbs down

    Jen jsi mě ještě víc nahlodala - celý víkend špekuluju o tom, kam na svoji pidizahradu narvat alespoň malé jezírko. Já ty vodní plochy v zahradě mám moc ráda, ale každý mi to rozmlouvá, že je to náročné na údržbu.

    Děvčata, děkuji všem za chválu, potěšilo nás to.

    Jestli to bude náročné na údržbu nebo ne, to se teprve uvidí confused smiley .

    Ale protože přítel měl dříve také na minulých bydlištích jezírka, tak mi tvrdí, že to zase taková hrůza nebude.

    Je pravdou, že čím je jezírko větší, tím je menší práce s údržbou vody.

    My jsme si velké jezírko nemohli dovolit kvůli velikosti plochy, kterou jsme měli k dispozici, tak že má tak 3x2,5m ( asi).

    Koupili jsme k tomu výkonné čerpadlo a filtr s UV lampou, podařilo se nám ho sehnat za velice slušnou změnu od kolegy, který má velkoobchod s potřebami na jezírka, tak že nám to po známosti prodal bez zisku za nákupní cenu. Jinak šutry jsou za pár korun z lomu ( nejdražší byla doprava) a částečně z těch, která jsme vykopali na zahradě, když jsme dělali odpady., Výkop nám udělal za pár korun známý s minibagříkem, netkanou podkladovou textilii jsme koupili na vesnici v malých stavebninách- byla laciná a fólii ( gumu) jsme koupili v hornbachu v akci asi za 80 kč za metr...ale i tak, když to sečteme, tak to něco stálo, a ne málo...

    Tak že věřím, že když se o to budeme průběžně starat a čerpadlo s filtrem a UV lampou bude fungovat tak, jak má, tak by to asi neměla být taková hrůza.

    Já jsem zase po jezírku vůbec netoužila, ale přítel si ho moc přál, tak jsem neprotestovala, protože vím, že se o to bude skutečně starat. A protože je elektrikář, tak osvětlení zahrady a jezírka si udělá sám, tak jak to budeme mít hotové, pošlu noční foto...i když to ještě pořád nebude ono, všechny rostlinky jsou ještě malé...ale ono to doroste ( alespoň doufám) smiling smiley smoking smiley .

    Ale už teď musím říct, že ten pocit při pití kafe nebo něčeho lepšího drinking smiley , je ten zvukový doprovod od padající vody úplně super thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jezírka

    Datum: 18.06.2012 10:12
     

    Marjanko, máme mini rybníček s čerpadlem a kdyby se mi moc nerozrůstaly lekníny a jiné vodní kytí, je bezúdržbový. Důležité jsou rybičky. Mám na to naše plivátko 5 zlatých karásků, žádnou UV lampu nepotřebuju. V jezírku je rovnováha, nemáme komáry, voda řasou nezarůstá... ryby krmím jen občas, protože vyžerou komáří larvy a rostliny s potůčkem (přes čerpadlo) okysličí vodu i v těch největších vedrech. Na zimu, když se zadaří ryby odlovit, dáme malé akvárko do chladna na chodbu a tam ryby bez jídla přezimují. Když je neodlovíme, mají smůlu, protože máme jezírko zámrazové. Ani v něm nemáme originální jezírkovou fólii, ale nějakou ze zemědělského zásobování a vydržela nám asi sedm let. Letos k podzimu budeme fóĺii měnit a zároveň zredukujeme vodní rostlinstvo a taky chci, dnes už přerostlé okolí rybníčku prořezat a některé okrasné záležitosti zlikvidovat

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 10:13
     

    Jen to čtu, tak vidím, co s tím budováním bylo za práci. To bych si musela asi někoho objednat a to bych se zřejmě nedoplatila. Tak to ještě nechám zrát smiling smiley. Už jsem přemýšlela, že bych tam pozvala někoho z firmy, která to u nás dělá, aby mi dal návrh a orientační cenu. Původně jsem myslela jen nějaké to plastové, známí to mají nějak bez čerpadla, jen tam občas hodí jakousi chemii, aby to bylo zase průzračné. confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 10:15
     

    Ivo přečti si nad svým příspěvkem, co jsem psala.

    Jen vykopat ďouru je pracné, jinak bys to zvládla sama

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 10:23
     
    voda_vz_iiii.jpg
    Další fotografie:

    drahuško, ryby jsem ani neplánovala, ale je fakt, že tam asi působí jako "čističi". Jenže bych je neměla přes zimu, kde mít confused smiley. Já popravdě ani nevím, kam s ním - líbilo by se mi před terasu místo plánovaného bylinkoviště (např.) něco takového moderního (jako na přiloženém obrázku), abych si tu vodu pohledově užila z terasy. Anebo bych to dala na bok baráku - jak jsem nově zbudovala ten záhon, tam by šlo větší - viz druhý obrázek smiling smiley, ale zase bych si ho moc neužila...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.