středa 1. května, 11:11 Svátek má Svátek práce
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: jezirko

Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

Datum: 18.04.2007 07:39
 

Tak ve vašich skalkách už šmíruji,co by se mi mohlo hodit.Prosím ještě o ukázku vašich jezírek.Mám ho v pořadí,i když realizace asi nebude tak brzy.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (26.04.2012 21:45)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 14
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 10:36
     

    Anavi, stačí plivátko a udělá radost. My taky máme maličké i proto, že máme zahradu ve svahu a je tudíž problematický terén. Ryby jsou levná varianta UV lampy grinning smiley

    Je mi líto, když přes zimu zdechnou, ale když se nám je většinou nepodaří odlovit, protože jsou plaché a mnoho rostlin ve vodě... Tím tě samozřejmě nenavádím stydlin smiley smoking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 10:51
     

    drahuš, no líto by mi jich bylo, ale je to holt příroda a ta je tvrdá... takže až tak úzkostlivá fakt nejsem. Ale - nevylovili by je ty sousedovic bestie? angry smiley confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 11:00
     

    Když budou mít na vodě i lekníny, aby se mohly schovat a vy si je moc neochočíte, tak asi ne. Nám na ně taky chodí kočky a bez úspěchu thumbs down vím to, protože mi ty mrchy vždycky pokácí keramiku, kterou mám okolo angry smiley Někdy i rozbijou angry smiley

    Dokud bys měla vodní hladinu prázdnou, je dobré dát na dno květináč na plocho nebo nějaké kameny, aby měly azyl a mohly se schovat.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 12:18
     
    dpp_0437.jpg

    Musela jsem nasypat krmení, aby se alespoň jedna mrcha ukázala. Jinak mám letos jezírko džungloidní, ale příští rok bude doufám tak, jak má být

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 12:30
     

    Ivčo, na tvých posledních fotkách - to jezírko v "betonu" (1.fotka) - to je tak nějak moc "sterilní" nebo nevím jak bych to popsala. Pro mě thumbs up .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 12:37
     

    Pětičko, takhle by to u mě ani nebylo, nemám ultramoderní dům, ke kterému by se to hodilo, jen to byla ukázka toho, že stačí opravdu málo místa. Mě to totiž fakt už od víkendu hrozně hlodá...prohlížela jsem možnosti na stránkách firmy HEISS, jestli to píšu dobře a prolítla i stránky všech dostupných v okolí, kteří se tím zabývají. Třeba by mi řekli takovou sumu, že bych zase klidně mohla spát smiling smiley a dala bych zase (na chvíli) pokoj. Jezírko byl odjakživa prostě můj sen a teď už jsou děti větší, tak by topení nehrozilo, mohla bych si to konečně splnit. Jen to vymyslet.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 17:03
     

    Já jsem byla takhle nakažená cca před rokem. A protože mám fakt pidi zahrádku (400 m2 i se zastavěnou plochou a těmi obrovskými ronďasy), uvažovala jsem i o plechové vaničce, takové té stoleté zinkové - zapustit jí do země a okraje nějak zamaskovat kamenama, ale nakonec mě to přešlo (tedy hlavně proto, že jsem ji nikde nesehnala a to jsem otravovala dotazama kdekoho grinning smiley )

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 17:21
     

    Oni prodávají i takové plastové výlisky, ale jelikož mě to chytlo pořádně teprve o víkendu, tak jsem o tom zatím moc nenačetla a nenastudovala.

     
  • Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 19:00
     
    dsc04088.jpg
    Další fotografie:

    smiling smileyTaky jsem začínala s tou starou plechovou vaničkou.Pak bylo o něco větší , už kopané , ale málo hluboké.Tak jsme s manžou kopali opět - u nás na kopci samý jíl , kámen a na kotouči vyvážet do shodů , před barák na vlečku.No a předloni jsem si udělala malý splávek.Jinak jezírko je malé asi 3*2,hloubka 80cm,7let.Jo a ryby - karasy v něm přezimují , musí jet malé čerpadlo.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 19:49
     

    Ivo, pokud se zeptáš někde na firmě, tak budeš v klidu dál spát .. cena malá nebude. Já mám plastový výlisek, bohužel jen asi 150 litrů a v tom 2 -4 rybky. Nemám tam žádné vzduchování, nic a v nynější době je pod javorem winking smiley . Musí se tak 2x za sezonu vyčistit sad smiley . V druhé skalce jsem zakoupila obyčejnej zednickej škopek a zahrabala - není to jako jezírko, mám v tom leknín a rybku. Bez rybek to nejde, jakákoliv voda je líhní komárů.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 22:30
     
    Marjanka napsal(a):

    Tak jsme konečně dodělali jezírko. Ještě v něm chybí osvětlení a rybičky. Leknín se teprve dere na hladinu, tak že není vidět.

    S vodníma rostlinkama nemáme žádné zkušenosti, tak že nevím, jak to dopadne...

    Ještě se musí rozrůst rostlinky okolo jezírka...Ale mákli jsme si.....Bordelu kolem si nevšímejte....

    Marjanko, smekám, máte to krásné a tak rychle zbudované, jste moc šikovní thumbs down.

     

    Taky by se mi jezírko moc líbílo, ale zatím je to jen moje snění. Manžel chce bazén na plavání, betonový eye rolling smiley , moje návrhy na přírodní jezero ke koupání (které tedy potřebuje dost místa) neprošly. Takže jezírko snad někdy, na jiném místě zahrady, stejně jsou děti malé, takže bude lepší počkat až trochu povyrostou a jiné práce je na zahradě dost a dost. Jdu dál snít winking smiley grinning smiley.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 18.06.2012 23:49
     

    Jarko 555, to Vaše jezírko je taky moc pěkné thumbs down . Akorát ty sošky vodníků by u nás asi neprošly... smiling smiley

     

    Jinak jsme taky původně uvažovali o koupi plastového výlisku, ale největší měl jen 1000 l a to se nám zase zdálo být malé, když jsme měli místo na větší. Měli ho v loni na podzim v Hornbachu v akci za 4500 Kč, což zase není tak moc, když si člověk uvědomí, že mu vlastně odpadne kupování netkané textilie a fólie ( gumy). Tak že pokud chce někdo menší jezírko, tak bych do toho šla, je s tím poloviční práce. Nejvíc práce zabere vykopat tu díru, pokud se jako pohon použije lidské sádlo grinning smiley .

    Pokud si to člověk nechce dělat sám, tak pak si najmout někoho s minibagrem jako my, nebo si zaplatit na jedno odpoledne 2 nebo 3 ukrajince, ti to udělají za pár šupů grinning smiley ...My jsme zvolili ten minibagr, protože kdyby jsme to měli dělat ručně, tak kopeme ještě dneska. Zrovna v tom místě byla původně před asi 40 lety jáma na led ( patřilo to k hospodě) a tu potom majitel hospody , jak se začaly prodávat ledničky, zasypával postupně vším možným, hlavně střepama z rozbitých půllitrů, zbytkama cihel, kamením, popelem z kamen a slínovitou půdou, tak že to mělo charakter betonu angry smiley . Do toho nešel ani zarýt rýč...Tak že minibagrem to bylo hotové asi za hodinu a stálo to 400 Kč..Ovšem 1000 Kč jsme zaplatili za dopravu minibagru, tak že to stálo 1400 Kč, ale i tak jsme byli rádi, že to bylo rychle a bezbolestně smiling smiley .

    Máme ještě kulatý nadzemní bazén, tak že koupání máme vyřešené. Je fakt, že já osobně bych koupací jezírko ( přírodní) nechtěla. jednak by mi tam vadily rostlinky a jednak bych po takovém okoupání skončila na gyndě, jako vždycky angry smiley . Do rybníka prostě nemůžu, mám ráda na koupání čisťočkou průzračnou vodičku smoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 07:49
     

    Jak hluboko je asi nutné kopat? Chtěla jsem se na to vrhnout sama.. tak nedoporučujete, jo?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 08:08
     

    Ivko, bude to hodně práce, ale chceš maličké jezírko, ne? Pokud chceš bezpečné, tak by v nehlubším místě mělo mít víc, jak 80cm (což my nemáme, proto jsou každý rok ryby kaput)

    Mým leknínům zámraz nevadí a nevadí ani ostatním rostlinám. Takže je to na tvém uvážení, ale míň, ja půl metru nemá cenu. Stejně se jedná o nejnižší bod. U krajů budeš mít mělčiny na některé rostliny, co nesnesou hloubku.

     
  • Status: expert

    Re: Voda v zahradě-fontány, jezírka a jiné vodní plochy

    Datum: 19.06.2012 09:19
     
    imgp4363.jpg

    Já jsem jezírko kopala se synem sama, měli jsme tu výhodu, že vykopanou hlínu jsme ukládali v blízkosti kvůli modelaci terénu. Zabralo to sice trochu času a vypotili jsme trochu vody smiling smiley, já se zbavila pár faldíků, ale jezírka jsou a nádhera, tolik života na zahradě bychom nikdy neměli. A po vybudování malého potůčku se provoz na zahradě, co se týká ptáčků, ještě zvýšil

    Je to focené teď ráno proti sluníčku, ty fleky na trávníku je sluníčko prosvítající mezi stromy v lese.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.