neděle 28. dubna, 14:34 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Velikonoční pokrmy

Datum: 04.04.2007 17:42
 

Prosím o vyzkoušený recept na mazanec. Já dělám z těsta na vánočku, ale nechám se inspirovat.

Beránek jde i z toho těsta na bábovku s rumem?

A ještě jak děláte nádivku.

Díky.winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 12
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 28.03.2013 17:41
     

    v sobotu upečem s maminou bochany, chceme si upéct pro nás dvě ze špaldovky (celozrnná, hladká), z třtin.cukru...snad se povede a bude k jídlu, protože se na něj moooc těším!!! upečem i "normální" pro normální lidi grinning smiley grinning smiley grinning smiley ale já dietářka bílou mouku nejím a mamka jako skorocukrovkářka nesmí....takže držte palce

    a taky děláme na velikonoční pondělí nádivku, no dám si jen ždibek, ale taky jí máme moc rádi mls smiley a jíme samotnou, k obědu teplou, odpo studenou, chutnají obě varianty

    a ještě budem dělat asi v neděli bezé roládu, protože mám ještě v mrazáku bílky z vánočních cukrovíček, co zbyly, tak je spotřebujem, a taky chcem jednu pro nás zkusit ze špaldovky....to budou hokusy pokusy...... grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Velikonoční pokrmy

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 28.03.2013 17:45
     



    cancourek napsal(a):

    Kordulko thumbs down thumbs down thumbs down chybí tomu jen Čenda nebo Terezka grinning smiley

    Kolik ti zbývá do konce AM ? Já vydržela přesně tři - slovy TŘI - dny grinning smiley grinning smiley grinning smiley 


    ....... už jen 2 dny do konce, ale co dál ta " schůková " se mi moc nezamlouvá eye rolling smiley

    oml. se 3 dny , musela jsem si dopsat 26. den

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (28.03.2013 18:08)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 28.03.2013 17:51
     

    Tady je recept na zpracování bílků. Já z toho chci udělat beránka, tedy bez ovoce a ořechů. Těsto je kupodivu vláčné a dlouho měkké, ikdyž jsou tam jen bílky.

     

    BÍLKOVÝ BISKUPSKÝ CHLEBÍČEK

     

    6 bílků

    18 dkg cukru

    16 dkg mouky

    6 dkg másla

    Citronová kůra, vanilka, rozinky, ořechy, kandované ovoce

     

    Do sněhu zašleháme cukr, pak ovoce a mouku. Nakonec přidáme tekuté máslo.

    Pečeme zvolna asi ¾ hodiny

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 28.03.2013 17:56
     

    jo, taky mám nějaký tenhle recept.....a pak ještě na bílkového beránka....ale nezkoušela jsem to, máme rádi tu bezé, tak je spotřebujem tak thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 28.03.2013 20:47
     
    dsc_0515.jpg

    Testuju vzorek nádivky mls smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 28.03.2013 21:00
     

    Věrko, nádivka, už ?! mls smiley mls smiley mls smiley bože, já se na ní tak těším ... thumbs down thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 28.03.2013 21:06
     

    No já se zítra stěhuju na Křivoklát (pro neinformované - budu tam celý víkend prodávat ugandské výrobky), tak tu musím něco nechat dětem k jídlu a něco si vezmu s sebou. Zítra ráno upeču další mazance, beránka a chleby a odjedu.

    Proto ten spěch a předčasné pečení a vaření.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 28.03.2013 21:47
     



    cancourek napsal(a):

    Věrko, nádivka, už ?! mls smiley mls smiley mls smiley bože, já se na ní tak těším ... thumbs down thumbs down


    ......... jak těším, máš detox ne nono smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 28.03.2013 21:48
     

    Těšit se může! grinning smiley

    Ale jíst ne nono smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 29.03.2013 09:59
     

    Jako že bych jí upekla pro ostatní a sama utřela hubu, jo ?! angry smiley Túúúúdle ! grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 29.03.2013 10:12
     

    Vzhledem k deseticentimetrům nového sněhu u nás bude zítra čistě vánoční papů - brsalát a řízek sad smiley Velikonoční nádivku nemá manža rád, tak jí nedělám, ikdyž já jí můžu

    Na svátky budeme doma sami, takže nic zvláštního nebude. Slavit nebudeme

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 29.03.2013 10:26
     

    Já myslela, že uděláš br. salát a kapra grinning smiley a místo beránka pracny a linecká kolečka.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 29.03.2013 11:28
     

    ..... Lenko jasně, jen koukat nono smiley u nás je bram. salát a kuře mls smiley a já mám na talíři řepu eye rolling smiley thumbs up

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 29.03.2013 12:55
     
    dsc_0516.jpg
    Další fotografie:

    Mazance jsou hotové, beránek z bílkového těsta taky, ale těsta bylo málo, nezaplnila se celá forma. Doladím to mašlí a zabalením do celofánu winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Velikonoční pokrmy

    Datum: 10.04.2014 07:55
     
    2f__mg_1637.jpg
    Další fotografie:

    Vytahuji aktální diskuzi a přidávám recept na tvarohový mazanec [www.prozeny.cz]

     

    Já to sem radši ještě zkopíruju, kdyby byl časem odkaz nefukční.

     

    Potřebujete: 500 g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, špetku soli, 140 g másla, 1 vanilkový cukr, 120 g cukru krystal, 2 vejce (z toho jedno na potření), 250 g tvarohu v kostce, strouhanou kůru a šťávu z 1 citronu, kůru z 1/2 pomeranče, 2 lžíce rumu, 50 g hrozinek, hrst mandlí na posypání

    Postup: Máslo vyšlehejte s cukrem a vanilkovým cukrem. Do vyšlehané pěny přidejte vajíčko, tvaroh a nastrouhanou kůru z citrusů i šťávu. Nakonec vlejte 2 lžíce rumu a vsypte sypkou směs z mouky, soli a prášku do pečiva. Vše důkladně promíchejte (můžete použít i robot) a propracovávejte, dokud nevznikne nelepivé těsto.

    Do těsta přisypejte rozinky a znovu propracujte. Na plech z těsta vytvarujte mazanec a potřete ho vajíčkem. Navrchu udělejte nožem křížek a posypejte plátky mandlí. Dejte péct do předehřáté trouby na 170 °C na 50 minut.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (10.04.2014 08:00)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.