čtvrtek 2. května, 05:20 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Vánoční štola

Datum: 11.12.2010 11:53
 

Pečete některá?

Našla jsem jeden recept, chci vyzkoušet, ráda porovnám s vašimi recepty.

 

[vanoce-silvestr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 19
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 05.11.2012 09:05
     



    SPIKE napsal(a):

    Kordulko, jedu za naší adoptovanou Barbrou smoking smiley


    ....... jo, takhle.....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční štola

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 05.11.2012 09:17
     



    peefko napsal(a):

    Včera jsem štolu pekla. Dlouhá příprava, kvalitní suroviny a stejně to není ono. Ach jo, asi ji nikdy nezvládnu. Opět se mi totiž rozjela, mám dvě takové nízké placky, navíc je zespod trochu hnědší, než máme rádi (ale to je jen moje vina a mé neustálé odbíhání od trouby). Těsto se mi zdálo dost tuhé, pěkné, pěkně kynulo a pak jsem přidala rumové kandované a ostatní dobroty, což těsto naředilo, trochu mouky jsem přidala, ale nic platné. Jednu sníme hned, druhou zkusím nechat rozležet zabalenou, jsem zvědavá, jaká bude po rozležení.

    Děvčata, která štolu pečete, tak ty rozinky, kůru a jiné po namočení v rumu nějak sušíte?

    To dělá rum. Já už ho taky nedávám. Teď mám i výmluvu na metanol grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 08.12.2012 17:38
     

    Tak jsem včera upekl vánoční štolu jak vkládala Daga , , dnes jsem byl nucen na přání expaní jí dát ochutnat a výsledek je , že je suprová ikdyž mě trocha praskla, ale musím udělat ještě jednu pro ní a možná ještě jednu pro sebe. grinning smiley grinning smiley grinning smiley . thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 08.12.2012 17:44
     

    Tak já se letos na štoly úplně vyprdla. thumbs up tongue sticking out smiley

    Loni se mi moc nevydařily, nakonec jsem je tady musela likvidovat do sebe sama.

    Možná, že si udělám nějakou k velikonocům, jestli mě přepadne mlsná. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 08.12.2012 18:06
     

    já jsem v rumu nenamáčela a byla také placatá a připálená, ale byla dobrá, začínají mě šponovat rifle a to ještě nejsou Vánoce eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 08.12.2012 18:17
     

    Alenko, já jsem taky vynechal u té štoly rum a nic se neděje. Jo , já už nosím taky kšandy, jinak mě padají gatě.Ale nehubnu. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 08.12.2012 19:37
     

    Franto, proč ty ses rozváděl, když si s bejvalkou tak rozumíš? Nebo spíš proč ona tomu nezabránila, když jsi tak šikovný a děláš jí pomyšlení? grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 08.12.2012 19:46
     

    ...právě že jsem byl tak šikovný ,ochotný a hospodyňka, tak měla pré dvacet let. Jiné pomyšlení než že jsem jí dal půlku štoly jí tedy neudělám grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley nono smiley nono smiley nono smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 08.12.2012 20:09
     

    ...... Fando , já si odnést kus žvance, tak nic jiného ani nechci grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 08.12.2012 20:26
     

    No právě, ten žvanec bych si taky dala říct, ale sladké bych vyměnila za maso grinning smileyMůj manžel sotva zvládne čaj spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 08.12.2012 22:17
     

    thumbs down No právě, od 13.12 v Lidlu jsou o 20% levnější kachny , kuřata ,maso nějaké ... aj. tak beru po třech vše grinning smiley grinning smiley

    A zítra jdu dělat ty dvě štoly opět, a NEDÁM UŽ . Sám budu mít málo a vánočku od maminky.resp.. vyměním jednu za štolu s ní. grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 09.12.2012 09:21
     

    Františku, na štoly je pozdě. Když ti chutnná čerstvá, jakpak by ti chutnala ta správná, dva měsíce odleželá? winking smiley Peču je podle německého receptu leta a fakt se musí minimálně šest týdnů předem. Janina potvrdí - taky je peče podle jiného, ale též originálního německého receptu. Ono to koření nemá čas se rozležet rovnoměrně, jak má...

    Já letos nic. Manželovi zjistili cukrovku, tak mu nechci z vánoc dělat očistec, protože taky rád mlsal. Snažím se vše sladké vyloučit nebo omezit. Nějakej ten čokoládovej bombón schlamstnu někde tajně. winking smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 09.12.2012 09:46
     

    Drahuško,

    já jsem dala do pekařky weekové vánoční štolu od Mikori - je to není pravá štola jako taková, je z tvarohového těsta a hned k jídlu spinning smiley sticking its tongue out thumbs down smoking smiley

    A i to tam píšu, že to je štola hned k jídlu , nenáročná, pro začátečníky... samo že chutná jinak, než pravá štola. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 09.12.2012 10:22
     

    Aha. slyšela jsem o ní, ale štola - německá štola - to není a my tady, coby praví sudeťáci si potrpíme na ty pravé mls smiley (jsou jiné, než mají v lidlu nebo kauflandu, není to takový sladký cumel)

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 09.12.2012 12:38
     
    dscn8320.jpg

    Ale je na chuť suprová,/ pro mne/, dnes jsem si udělal ještě dvě, ale opět ,praskla, nikomu jí nenabízím,ale i tak jí spapkám. Ten cukr samozřejmě trocha oklepu.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (09.12.2012 12:43)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.