úterý 7. května, 22:22 Svátek má Stanislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Laura
Status: nováček

Stříhání okrasných keřů

Datum: 21.01.2008 08:42
 
Byl by už čas na prosříhávání okrasných keřů a stromků? Většinou to dělávám až v druhé polovině února, ale když je letos takové teplo... Jak jste na tom vy ostatní s předjarními pracemi?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 5 z 8
  • Status:

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 11.01.2009 20:27
     

    srříhaní keřů také dělám brzy zjara

     
  • Autor: Reklama

    Re: Stříhání okrasných keřů

     
     
  • Status:

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 18.01.2009 17:21
     
    Laura napsal(a):
    Byl by už čas na prosříhávání okrasných keřů a stromků? Většinou to dělávám až v druhé polovině února, ale když je letos takové teplo... Jak jste na tom vy ostatní s předjarními pracemi?


    Rostliny které kvetou na jařa, stříhám na podzim a ty co kvetou v létě a na podzim stšíhám na jaře. Protože už mám absťák na hrabkání v zemi, tak alepoň vysévám a dnes jsem přebírala písek s granátky, který jsme nasbírali vloni na jaře. Prostě z té zimy už mi hrabe. angry smiley

     
  • Autor: Rosali
    Status: nováček

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 01.10.2009 19:43
     

    Během léta mi vyčápla Vajgelie, Jasmín i Tavoly -můžu je ještě teď ostříhat? Nepomrznou?Prosím moc moc moc o radu, protože se bijím, abych něco neudělala špatně....děkuji předemflower smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 12:10
     

    Já bych střihla...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 12:19
     

    Tohle jsou zrovna takové vitální keře, že případná chyba v řezu se brzy vytratí. Klidně je stříhni. Není teď nejvhodnější doba, ale když to musí být, tak je to nezahubí. Já jdu taky právě stříhat přerostlou wistárii a rdesno. Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 14:27
     

    Jenomže, když je teď ostříhá, zjara nepokvetou. Mají se stříhat po odkvětu. Teď už ne, protože mají založeno na kvetení v příštím roce

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 14:32
     

    Četla jsem, že střih na jaře kvetoucích se má dělat hned po odkvětu. Ty, které kvetou v létě (záleží na druhu jasmínu, který máš) můžeš střihnout teď.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 14:56
     

    no tak koukám, že když zastříhávám průběžně, nic tím nezkazímwinking smiley coffe smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 15:24
     


    drahus napsal(a):

    Jenomže, když je teď ostříhá, zjara nepokvetou. Mají se stříhat po odkvětu. Teď už ne, protože mají založeno na kvetení v příštím roce


    To je pravda, ale když je má přerostlé, tak musí oželet nějaké ty květy. A asi nebude stříhat komplet celý keř, tak i ty květy budou. U vajgélie určitě. Mně kvete ještě teď na nově narostlých větvičkách po letním střihu. A některé jsem zakrátila ještě dnes, protože mi začínaly zase lézt do cesty. Věra

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    sunset

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 17:59
     

    ta nejobyčejnější vajgelie mi letos kvetla skoro celé léto, ještě teď. Mladou nezahuštěnou bych teď už nestříhla, starší několikaletou klidně, ta by měla mít spoustu postranních výhonků, které zůstanou a pokvetou

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 18:07
     

    Zrovna ty výše jmenované keře jsem fikla před týdnem. Květy oželím, upřednostním kompaktní tvar před kvetoucí nesourodou hmotou. winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 18:18
     

    Anavi moje řeč.....musí to ladit okugrinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 18:20
     

    irisko, no já jsem na stříhání vůbec ulítlá. Občas si říkám, že bych něčemu mohla dát šanci a nechat to poporůst. No a co myslíš? Za týden psychicky nevydržím a už se po tom sápu s nůžkama grinning smiley.

     

    Nejstrašnější na tom je, že mě to přepadá i na návštěvách u známých a přátel, takže po půlhodině, kdy se hrozně přemáhám, nakonec vyhrknu: Máte tady zahradnický nůžky? Objeví se děs v jejich očích, padne lítostivá věta: "To nám tady zase nic nezbyde confused smiley", ale donesou... vždycky nakonec donesou love smiley love smiley love smiley grinning smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (02.10.2009 18:22)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 02.10.2009 18:29
     

    Anavi......na zahradu bez rukavic a nůžek ani krok.....a teď i foťák......takže s nůžkama jsem velkýýýý kamarád. Ale na návštěvě už jsem si to taky troufla....a pochodilagrinning smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    sunset

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 03.10.2009 12:34
     

    prosím o radu ohledně pěstování oleandrů. Jsou plnokvěté, mají spoustu poupat, ale ty nevykvetou, nebo tak jeden a ještě shnije. Zalévám záplavově, pak nechám zaschnout, jsou na slunci, jihozápad terasa. Hnojím na květ občas

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.