úterý 7. května, 22:30 Svátek má Stanislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Laura
Status: nováček

Stříhání okrasných keřů

Datum: 21.01.2008 08:42
 
Byl by už čas na prosříhávání okrasných keřů a stromků? Většinou to dělávám až v druhé polovině února, ale když je letos takové teplo... Jak jste na tom vy ostatní s předjarními pracemi?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 05.07.2008 14:07
     

    Keria: vidím tě tu, tak se tě pokusím odchytit winking smiley

     

    Jsi expert přes stříhání čehokoli, tak se chci zeptat. Mám na zahradě borovici, asi třetím rokem, je zatím taková pidi, ale začíná se dost rozjíždět. S místem pro ni jsem jakžtakž počítala, ale přece jen jsem to asi dost neodhadla, když vidím, jak se rozrůstá na všechny strany eye rolling smiley . Jde nějak tvarovat bez toho, abych ji nějak zprznila nebo totálně zničila? Navíc -teď bych jí ráda nechala volně, úpravy by přišly na řadu třeba za dva-tři roky.... Nebo - když tvarovat, musím už s tím začít s předstihem? Zatím dělám jen to, že z nových jarních výhonů dvě třetiny uštípnu, zbytek nechám.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Stříhání okrasných keřů

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 20.07.2008 23:57
     

    Velký kluci řikali,jsem slyšel,nebo to bylo v TV ??Že když nechceš, aby se jehličnan dál rozrůstal, tak se mu mají vyštipovat nové výhony a on jde jen do dřeva a ne do šířky a výšky. Chystám se to zkoušet na bonsaích. coffe smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 14.08.2008 20:06
     

    mě říkali v zahradnictví, když jsem tam minulý rok kupovala nějakou pidi borovičku, že by vyrůst neměla, ale když budu nespokojena, že moc roste, tak se jí nemám bát radikálně zastříhnout confused smiley (zatím jsem nepraktikovala grinning smiley )

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 16.08.2008 21:26
     

    Libi, tak případně holt budu radikální grinning smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 16.08.2008 21:42
     

    Anavi, to je něco pro tebe,viď?grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 16.08.2008 21:45
     

    Jo, jo grinning smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 16.08.2008 22:01
     

    Taky jsem si všimla, že ošmikáš všechno co se dá. Nech trochu něco na přírodě. Nemusí mít všechno tvar "tipťop" grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 16.08.2008 22:02
     

    Amee, jsem něco jak střihorukej Edward.winking smiley Jak něco poporoste, už to beru ze všech stran smiling smiley. Ale třeba svídě to letos skutečně prospělo. Vzala jsem ji dvakrát za sezonu skoro na půlku a teď je teda skvostná thumbs down

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 16.08.2008 22:50
     

    Anavi, já si z tebe dělám prdýlky, ale když mi padnou nůžky do ruky, tak to taky lítágrinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 17.08.2008 12:28
     
    p1110826.jpg

    hodně nemilosrdná jsem byla například u svatoliny (zbyly jen holé klacky) ... a jak už pěkně obrůstá thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 17.08.2008 12:33
     

    Amee, přehnala jsem to asi u ruje. Tu jsem ošvihala taky a ona se za rok nehnula snad ani o centimetr! Letos si to ještě omluvím tím, že se prostě ujímá, ale jak si to zdůvodním za rok, až bude pořád miniaturní, to nevim winking smiley

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 17.08.2008 17:30
     

    Hmmm,já se inspiruju u Kerie winking smiley všechno do "na trojku"...zatím všechno obrazilo...

     

    MMCh,růj po vysazení na záhon narostla za měsíc o 10cm...ve květináči se ani nehla,takže to usazování bych viděla jako důvod...

     
  • Autor: linet
    Status:

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 17.08.2008 19:43
     


    Anavi napsal(a):

    Amee, přehnala jsem to asi u ruje. Tu jsem ošvihala taky a ona se za rok nehnula snad ani o centimetr! Letos si to ještě omluvím tím, že se prostě ujímá, ale jak si to zdůvodním za rok, až bude pořád miniaturní, to nevim winking smiley

    se budeš chlubit žes z toho vypěstovala bonsai

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 31.08.2008 16:07
     
    strih.jpg

    Zacnem Anavi - ten tvoj prispevok som uz davnejsie o zaregistrovala...ale nedostala som sa k odpovedi ...

    Ihlicnany striham vacsinou okolo polovice maja - ked su uz na nich vyvinute mlade vyhonky - citala som o skracovani o 1/3-1/2...ale napr. u velkych stromoch idem na ne noznicami na zive ploty..takze o nejakych pomeroch sa neda hovorit..

    Lenze - u mladych stromcekoch - boroviciach - na to treba opatrnejsie. To som sa naucila na vlastnych chybach - v ziadnom pripade sa nema odstrihnut cely - i ked precnievajuci koniec konara s poslednym rozvetvenim - ale treba skratit naozaj len jednotlive vyhonky - opatovne aj niekolko rokov , kym okolite konariky dorastu a vytvori sa pozadovany tvar.. V pripade, ze sa odstrani cely koniec konara- vznikne tam nasledujuce roky diera, ktora ani po rokoch sa celkom nezaplni..

    On totiz ten odstrihnuty koniec konara aspon na mojej borovici nevyrasil, ale rastli len tie dalsie rozvetvujuce sa bocne konariky...a v mieste toho konca ostavala dlho " diera"..Uff... radsej pridavam nazorny obrazokwinking smiley - aspon dufam, ze ma pochopite..

    Uff, dnes mi doslo, ze som sa dopustila chyby - ospravedlnujem sa za prilozeny obrazok, lebo ten patril k strihaniu smrekov( to som raz davnejsie ukazovala nieco podobne kamoske)...u borovice neide o puciky, ale posledne rozvetvenie!!! - na ktore som chcela upozornit....

    --------------------------------------------------

    Tiez som zachytila, ze ste tu rozoberali v inej diskusii strihanie vonkajsich ibistekov,..Tak tie moje dva cca 2,5m striham vzdy na jesen, ked opadava listie. K tomu som sa tiez dopracovala "skusenostiami"..ale neskor som to aj citala v zahradkarskom casopise..

    Pokial totiz mate uz velky krik, tak odstranovanie odkvintych kvetov je uz narocne...a zase ked ich nechate vo velkom mnozstve na kriku, na jar a dalsie roky znamena mat v okoli stovky vzidenych semenacikov...co nie je ani nahodou prijemna praca na pletie...

    ------------------------------------------------------

    Pred nedavnom som citala tiez, ze teraz v tomto obdobi sa ma dokoncit tvarovnanie napr. tisov a pripadne dalsich strihanych krikov a stromcekov, lebo maju este cas dozriet konariky...

    ------------------------------------------------------

    Este pripomeniem, ze teraz je vhodny cas na vegetativne rozmonozovanie drevin ( listatnych i ihlicnatych) - to mam od byvaleho kolegu, ktoreho to zase ucil jeden stary zahradnik - odrezky sa nemaju odstrihavat, alebo odrezavat... ale vylomit tak, aby ostala na konci taka patka..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (01.09.2008 17:28)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 31.08.2008 20:16
     

    Keria, doufám, že zatím jsem postupovala podle prvního obrázku, tak jsem snad nic nepokazila. Každopádně moc děkuji za rozsáhlou a vyčerpávající odpověď.flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.