pondělí 6. května, 14:33 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Laura
Status: nováček

Stříhání okrasných keřů

Datum: 21.01.2008 08:42
 
Byl by už čas na prosříhávání okrasných keřů a stromků? Většinou to dělávám až v druhé polovině února, ale když je letos takové teplo... Jak jste na tom vy ostatní s předjarními pracemi?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 03.10.2009 12:43
     

    Je tady přímo diskuze o oleandrech, přemístila jsem tvůj dotaz tam winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Stříhání okrasných keřů

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 03.10.2009 17:08
     

    Všetko to čítrať nebudem,takže keby to tu už zaznelo,tak sa ospravedlňujem:

    Kedy sa správne strihá hořcový stromek? Mám ho na kmínku a chcela by som zapestovať peknú kompaktnú korunu,ale tak,aby huste kvitla. Poradíte?

     
  • Autor: Rosali
    Status: nováček

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 25.10.2009 21:42
     

    Díky za rady - to co bylo vyčáplé - jsem střihla - takže keře jsou kompaktní, a zjara se uvidí..... Vajgélie mi na starých větvičkách kvete ještě teď....díky za rady!flower smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 26.10.2009 10:47
     

    Střih byl díky sněhové nadílce nutný .... thumbs up Bohužel jsem před kalamitou nestihla vše posvazovat sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 29.10.2009 21:24
     
    pa260138.jpg

    Vidíte na té fotce dvě větve tamaryšku? Je to u mladých, byl přerostlý a navíc zlomený radikálně jsem ho zkrátila a snažila se ho upravit. Myslíte že obrazí a nějak zahoustne. Nemám s ním zkušenost sama jsem ho nikdy neměla jen vídám buď hrozné a nebo nádherné v zahradách. Myslím Kerie má nádherný a ví co a jak s ním. Kerie poraď please smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 29.10.2009 22:13
     

    jajo, můžu k tomu říct jediné: TAM bych se vyřádila! winking smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 29.10.2009 22:15
     

    Neboj stříhám řežu až se ze mě kouří, pálily jsme to celý den winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 29.10.2009 22:17
     

    Padly 3 velké škumpy asi 6 pámelníků a půjdou ještě další asi osm berberisů a kdoulovec už jsou zamluvené takže budem kopat opatrně. Jo taky bříza padla a dva smrky to čeká a ten obrovský jasan musí taky. Jojo je to bitva grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 29.10.2009 23:11
     

    Jajo, my jsme měli tamaryšek vzadu nad bazénem a bylo mu asi milión let, měl silnější kmen, než má naše šedesátiletá třešeň a taky jsme ho stříhali, řezali a vzdal to, až když jsme ho sežízli deset čísel od země. Ale ať ti raději poví odborník. Nám nevadilo, kdyby odešel dřív. Byl obrovský a nevzhledný

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 31.10.2009 08:12
     
    Jajo,ano.... tamarisku striham... eye rolling smiley....a dokonca viackrat do roka, lebo ju mam pri chodniku, a zavadzia...
    Hm...asi som urobila chybu, ze som vzdy strihala len to co precnievalo... a teraz koruna sice navonok je pekna, ale kmen a konare su znacne neforemne a hlavne koruna je jedna husta dzungla.
    Tamariska rastie dost bujne, tam kde konar odstrihnes, nastava rozvetvenie- narastie niekolko novych vetviciek...podobne sa sanzi stale vyhanat vyhonky aj okolo hlavneho kmena ...
    Hm, takze po skusenostiach s tou mojou, odporucam tvarovat - teda neskracovat len vyhonky, aby sa koruna zahustovala, ale naopak aj v korune odstranovat vetvicky, ktore nerastu spravnym smerom von, lebo aj tak dnu byvaju zvycajne hole..
     
  • Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 31.10.2009 08:14
     

    Kerie vidí, ta jejich jsou jen dva klacky snad to obroste a to jem asi metr a půl odstříhla

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 31.10.2009 08:20
     

    Já jsem někde četla, že tamaryšek ani hezký tvar mít nemůže..tedy ten Keriin je vyjímkou.. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 31.10.2009 08:23
     

    tak to mě uklidnilo :-)

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 31.10.2009 08:23
     
    Neboj - obroste!...a radsej nech to pestuju ako ker a nie ako strom na kmeni ako ja - je to ovela narocnejsie na strihanie...a efekt v takej zahrade ako maju oni - urobi aj rozvetveny ker..
    --------------
    Este si niekde ukazovala obrazky dalsich stromov a krikov...co budete riesiet a likvidovat ..
    Ja len jednu pripomienku - borovicu v ziadnom pripade by som nedala blizsie ako 15m od domu, pokial by som nechcela umyselne nieco odclonit - ja mam moju sice cca v polovicnej vzdialenosti - prave pre zakrytie vyhladu na nasu terasu z naprotivnych domov, ale kazdy rok sa zastrihava - uff, ale po 15r. uz to zacina byt problem..
     
  • Status: expert

    Re: Stříhání okrasných keřů

    Datum: 31.10.2009 08:26
     

    Ta bude muset jít cloní výhled do zahrady a taky by v zimě ubírala sluníčko

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.