pondělí 29. dubna, 01:16 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Růže, královny zahrady

Datum: 16.12.2011 12:12
 

A by bylo kam dávat všechny krásky



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (16.12.2011 18:26)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 14
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 26.08.2014 10:13
     
    dsc06486 (2).jpg
    Další fotografie:

    Evo, v první řadě předesílám, že moje postřehy asi nebudou směrodatné. Jsme tu na skále, půda sice dobrá, ale pár centimetrů a potom kamení, takže pro mně není problém sehnat drenáž do květníků - stačí posbírat na záhonku grinning smiley Ty moje růžindy jsou hrdinky, že mi tu vůbec rostou. Specielně těch pár austinek , lépe u mě prosperují německé růže a kupodivu i francouzské . Taky tu máme dost mrazivé zimy a někdy i bez sněhu, no jsme v lesích a z údolí od Kačáku to pěkně táhne. eye rolling smiley Konkrétně ke Grahamovi - květ má moc pěkně poskládaný, barva opravdu žlutá, jen při dokvétání trochu bledne, počasí mu nevadí, mumie nedělá, hezky voní, květy moc neklopí, neomrzá. U mně malý keřík, tak 50 čísel, který kvete trochu na jaře, potom lehce vyhodí sem tam květ jako opakování. Koncem léta ČS. smoking smiley Už jsem kolikrát uvažovala, že ho nejspíš pošlu dál, ale potože je to moje první austinka, kterou jsem si pořídila v roce 2011, kdy jsem začínala dělat zahradu, tak ho opečovávám tak nějak z piety grinning smiley grinning smiley grinning smiley .Myslím, že pokud by měl lepší podmínky, mohla by to být vděčná růže. flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže, královny zahrady

     
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 26.08.2014 10:22
     
    dsc04889.jpg
    Další fotografie:

    Dnes u nás prší, konečně......... Ještě, že jsem včera něco vyfotila. Buff Beauty se rozhodla pěkně předvést, vyhnala prut přes dva metry a nahoře začíná rozkvétat bambule květů. Taky mi rozkvetl první kvítek nové jarničky - Tatjana - stará kordeska z r. 1970, krásná sametovka s jemnou čajovkovou vůní, na záhonku přímo svítí. mls smiley A potom nezmar - Mon Petit Chou - neskutečná růže s trvanlivými květy, které vypadají jak papírové ze střelnice winking smiley A letos jsem se přesvěčila, že u Centenaire des Lourdes, když jsem jí po odkvětu šmikla a nenechala udělat šípky, které má sice parádní, tak mi opakuje thumbs downA poslední - Blauer Engel - jedna z nejhezčích "modrých" růží. flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (26.08.2014 10:23)
     
  • Status:

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 26.08.2014 11:07
     

    Ano jsem svědkem toho, že Věrka je zahradnice-kouzelnice. Co ona dokáže vypěstovat na malé zahrádce, kde je víc kamení než půdy, to zaslouží ocenění. A jestli je vhodná doba na řízkování růží, to nevím, ale zkusiila jsem dát pod petky dva řízka voňavé Belindy a taky France Libry. Uvidím, jestli se něco ujme.

    Teď z nudy prohlížím katalog Starkla a zaujala mi tu růže Dolce Vita, ale dočetla jsem se, že tato francouzská růže Delbard v našich zimách velmi často namrzá. Proč to Starkl prodává u nás? Kšeft je kšeft. eye rolling smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 26.08.2014 11:17
     

    Alenko, se červenám, takový chvály stydlin smiley Tak DolceVitu jsem si od Starkla objednala - měla jsem u něho dobropis za pár chcíplotinek, co mi poslal na jaře, tak jí oprubuju a příští rok vám budu referovat. Tedy pár francouzek mám, ale musím přiznat, že u mně jdou líp než některý austinky nono smiley no je to záhada.........

     
  • Status:

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 26.08.2014 11:25
     

    Věrko, já mám u něj taky dobropis za záměnu clematisu. Já si jí objednám taky, když si odvážíš ty, troufnu si též. love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 26.08.2014 13:28
     

    Quendery moc děkuji flower smiley.Vypadá to dobře až na to horší kvetení .Už jsem byla pro něho rozhodnuta a teď jsem opět na rozpacích.

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 26.08.2014 15:45
     

    Tedy jestli máš lepší podmínky než já - ony mi tu růžindy vesměs kvetou míň než ostatním - tak bych jí určitě zkusila, vždycky jí můžeš poslat dál....... grinning smiley

     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 26.08.2014 17:22
     

    Quendery,máš pravdu. flower smiley Už ji mám objednanou,zvědavost mi nedala. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 26.08.2014 19:17
     

    Tak ať se zadaří, držím palce. thumbs down flower smiley

     
  • Status:

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 27.08.2014 11:19
     

    Věrko, hlásím, že teď jsem si Dolce Vita taky objednala a k tomu clematis Duchesse of Edinburgh.

    Budu doufat, že zas nepošlou něco jiného. eye rolling smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 27.08.2014 17:28
     
    dsc03254.jpg
    Další fotografie:

    Alenko, jj taky jsem zvědavá, jestli přijde i ta Dolce Vita a nedopadne to jako s tím Ascotem, co každýmu místo něho poslal Lucii Nistler, která je sice pěkná, ale Ascot to není eye rolling smiley grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (27.08.2014 17:30)
     
  • Status:

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 27.08.2014 18:16
     

    Věrko, já, po zkušenostech, budu schovávat faktury i popisující cedulky. Při záměně nebudu váhat s reklamací. Jenže, je to řešení z nouze a vrácené peníze nenahradí růži či jinou kytku. Ale to je riziko nákupu dle katalogu. Příští rok budem čekat s napětím, co nám to vykvete. drinking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 27.08.2014 18:25
     

    Holky, že vás to baví tak draho u něj nakupovat a tak nejistě??? Já vás nechápu, já bych od Starkla nekoupila ani šnitlík už ze zásady, je to vydřiduch

    Ani kdyby měl tu mou vytouženou princeznu alisar

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (27.08.2014 18:26)
     
  • Status:

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 27.08.2014 18:42
     

    Jájo, já mám skoro všechny růže od něj. A ty sazenice jsou tak po stovce.To se mi nezdá drahé. A záměny jsem měla loni u clematisů. To mě naštval. Jeden jsem reklamovala a od druhého jsem ztratila fakturu. Přesto si myslím, že z těch zásilkových služeb je Starkl nejsolidnější. nono smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady

    Datum: 27.08.2014 19:51
     
    dscn2123.jpg

    jo , je to tak . ani já si na něj nemůžu stěžovat . poslal mi krásné sazenice a žádná záměna . stovka za růži - nebo 130 kč není moc .

    Ascot

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.