pondělí 29. dubna, 12:32 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Prodej čerstvého mléka z automatu

Datum: 15.06.2010 16:03
 
Anketa
V anketě již hlasovalo 30 uživatelů.
Ankety se mohou účastnit všichni uživatelé.
Čerstvé mléko z automatu


Po jiné diskusi jsem se rozhodl zavést nové téma. Máte zkušenost z prodejem čerstvého mléka z automatu? Viděli jste takový automat. Co si o tom myslíte. Nebáli byste se pít nepřevařené?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 11
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 18.08.2010 07:55
     

    V Pardubicích jsem nedávno objevila automat na mléko v Obi. Mléko stojí 15 kč, ale zatím jsem nevyzkoušela.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 18.08.2010 08:35
     

    Je to jeden ze způsobů jak pomoci sobě ke kvalitnímu neodstředěnému kravskému mléku a na druhé straně pomoci místním zemědělcům, protože tímto způsobem konečnému spotřebiteli prodávají za cenu zaručující jim rentabilitu jeho výroby, což se o cenách diktovaných mlékárnami tlačenými globálně operujícími obchodními řetězci říci nedá. Když se mléko svaří, tak se vůbec není čeho bát. (a navíc máte báječný škraloup z albuminů, ke kterému jinak nepřijdete mls smiley )

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (18.08.2010 12:10)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 16:42
     

    U mě došlo k čemusi, co bych nazvala automatovým paradoxem. sad smiley Jeden máme náhodou nedaleko thumbs down a dokonce jeho provozovatel defacto "pase" pod našimi okny, protože mu patří zdejší pole osévaná ponejvíce vojtěškou. Ovšem ze všech větších obcí, které jsou okolo a kde stojí nějaké hypery a supery, trefili zrovna tu, kam standardně naprosto nezajíždíme, máme to jaksi z cesty. sad smiley¨

    Zatím je pro mě příliš komplikované a neefektivní to změnit, čili jsem mléko z automatu ochutnala jen jedinkrát. Chuťově vynikající, převařila jsem jej tedy, neboť jsem nepřemýšlela nad odvahou, ale prostě postupovala dle instrukcí na automatu.. Netuším, zda to bylo zapříčiněno tím převařením, ale nepovedlo se mi z něj vyšlehat pěnu v cappuccino šlehači, škoda. A přišlo mi ňák podezřele málo tučné, ale to je fakt jen pocit bez důkladného prověření opakovanými odběry.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:04
     

    Hanule, aniž bych tě chtěl o čemkoliv přesvědčovat a poučovat, tak bych ti rád napsal, že tučnost mléka se (pokud se pohybuje v normálních hodnotách) bez přístrojů, či chemického rozboru příliš nepozná. Takže pokud doma nemáš Milcoscan (o čemž dost pochybuji) nebo speciální sklo, odstředivku a chemikálie umožňující stanovit tučnost mléka Gerberovou metodou, tak dost pochybuji, že máš jinou možnost jak prověřit tučnost mléka opakovanými odběry. Takže s tebou naprosto souhlasím, že je to jen pocit, který i s opakovanými odběry zůstane jen pocitem.

    Věř, že vím o čem píši. S tukem v mléce se dají dělat i jiné divy než jen snížit jeho obsah odstředěním, ale to by bylo na dlouhou přednášku, kterou by stejně nikdo nečetl a ještě by někdo pak napsal, že se jen vytahuji.

     

    Problémem běžného spotřebitele, který je navyklý na mléko složitými technologiemi přepracované do podoby v níž se nekazí, při skladování z něj nevystupuje tuk nahoru a neusazuje se tak na krabici a podobně, je že vlastně ani neví jak surovina, kterou bývalá ČSN nazývala syrové kravské mléko vypadá. Běžně se k mléku dostaneš až po pasterizaci či ultratepelném zpracování a homogenizaci s rozbirím tukových micel a když už díky boji producentů mléka máš úžasnou možnost tu prvotní vzácnou a neopracovanou surovinu získat, tak ji v souladu s návodem svaříš a tím s choboplodnými a ještě větším množstvím užitečných mikroorganismů zničíš i převážnou část vitamínů a cenných bílkovin - albuminů, které se vysráží v podobě škraloupu. Z čeho bys chtěla aby se vytvořila pěna na capuccinu, když jsi svařením vytvořila senzoricky nechutnou mrtvou směs vody,laktózy a tuku? Z kaseinu pěnu nevytvoříš z toho se dělají jen barvy a některé druhy lepidel...

    Chraň Pán Bůh nikoho nenavádím aby mléko nepřevařoval. Jen tvrdím, že v "zájmu zdraví spotřebitele" (rozuměj v zájmu zachování své obživy a kšeftů) se některé státní orgány starají o to aby náš spotřebitel už nikdy neochutnal skutečné kravské mléko. Aby nevěděl jak chutná mléko od krávy, která je živená přirozeně, čili pastvou. Aby si nemohl koupit sýr z nepasterizovaného kravského mléka, protože co kdyby v něm byly chroboplodné zárodky. Prostě a jednoduše oblbují nás za naše daně a my je za to ještě dobře platíme. Když se někdo tomuto diktátu chce vzepřít, hned mají po ruce Evropskou unii a její nařízení. Napsal jsem článeček o tom, jak ve Francii (což je rovněž země EU) vyrábějí sýr z nepasterizovaného mléka sterého plemene krav technologií starou stovky let a vůbec se žádné EU nebojí a spokojeně na tom vydělávají.

    Jenže ono to není jen o mléce a sýrech, ale o spoustě dalších potravin, jen o tom člověk musí vědět, aby se mohl vlastními silami vymanit z oblbovaného stáda spotřebitelů konzumujících nechutnosti, prý v zájmu jejich zdraví.winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (02.10.2010 19:13)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:14
     

    Rame, díky za přednášku a o mléku vím poměrně dost. Včetně toho pravého. Nejsem běžný spotřebitel. winking smiley Mé důvody toho převaření jsou jiné než pouhé oblbnutí tupého spotřebitele, ale to na sklo psát nebudu. Jen jsem napsala, že jsem to prostě udělala. Hotovo, tečka.

    Ale ráda si od tebe nechám objasnit, proč krabicové UHT vyšlehat jde. Zajímá mě tvé vysvětlení, děkuji.

    Z vytahování tě nepodezírám, takže pokud se z něj nepodezíráš ty sám, klidně spusť. smiling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:23
     

    Hanule, mám vyzkoušeno, že tučností to našlehání není. Jde mi našlehat polotučné od Halíře, ale dražší plnotučné v plastové lahvi nenašlehám sad smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:23
     

    Rádo se stalo,

    Sice jsem to už napsal, ale pro nepozorné čtenářky to stručně zopakuji: Je homogenizované a zůstal mu obsah albuminu.

    Když o mléku víš dost, tak ti nemusím vysvětlovat, co to znamená.

    Takže po tvém vzoru končím: Hotovo, tečka!winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:24
     

    No tak já se tedy nedozvěděla nic.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:29
     

    Majko, ani já ne, ale tady je článek, kde je to napsáno pro nás, obyčejné smrtelníky, stravitelněji.

    [zdravi.dama.cz]

    winking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:34
     


    Majka napsal(a):

    No tak já se tedy nedozvěděla nic.


    No tak to já se dozvěděl, že Hanule není běžný spotřebitel a o mléku toho ví dost, takže jsem na tom lépe, než ty.winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:52
     

    Takže mně i národu zůstane utajeno, proč to mlíko někdy ušlehat jde a někdy ne. No nic, na šlehání halt koupím zas Halíře, až na něj narazím. Že von šetří a kvůlivá ceně to mlíko prostě nepasterizuje ani nehomogenizuje, či kterého čerta? Ale to by nebylo pak trvanlivé. Jsem z toho jelen. Hej, pane Halíř, prozradíte vaše Know Hau??? Asi se na nás vyprdne.

     
  • Autor: maxynka
    Status:

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:54
     
    Ram napsal(a)
    končím: Hotovo, tečka!winking smiley

    zaplaťpánbů grinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:54
     

    Mylný předpoklad, Rame.

    Ram napsal(a):

     

    Majka napsal(a):

    No tak já se tedy nedozvěděla nic.


    No tak to já se dozvěděl, že Hanule není běžný spotřebitel a o mléku toho ví dost, takže jsem na tom lépe, než ty.winking smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 19:59
     

    No Majko, ta diplomovaná sekretářka na jejíž žvejky poslala odkaz Anavi, ti to opravdu nejspíš neprozradí.

    Jestli smích prodlužuje život, Anavi, tak ti moc děkuji! To bylo minimálně na další rok života.grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 02.10.2010 20:03
     


    Ram napsal(a):

    Jestli smích prodlužuje život, Anavi, tak ti moc děkuji! To bylo minimálně na další rok života.grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Ježiši, nestraš!!!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.