pondělí 29. dubna, 17:18 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vaření
hodnocení: 4.90
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Prodej čerstvého mléka z automatu

Datum: 15.06.2010 16:03
 
Anketa
V anketě již hlasovalo 30 uživatelů.
Ankety se mohou účastnit všichni uživatelé.
Čerstvé mléko z automatu


Po jiné diskusi jsem se rozhodl zavést nové téma. Máte zkušenost z prodejem čerstvého mléka z automatu? Viděli jste takový automat. Co si o tom myslíte. Nebáli byste se pít nepřevařené?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 11
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 15:13
     

    to je možné. smiling smiley

    jak teda bylo dosaženo těchto "mikrobiálních parametrů", které neumožňují mléku se zkysnout?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

     
     
  • Status:

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 15:20
     


    HanaK napsal(a):

    to je možné. smiling smiley

    jak teda bylo dosaženo těchto "mikrobiálních parametrů", které neumožňují mléku se zkysnout?

    Možná se přidává kravám do stravy savo a mikrobi se ve vemeni netvoří, neboť jsou v prdeli.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 15:20
     

    Je to pomístní výraz pro mléko s výzraznými senzorickými změnami, které se nachází v počátku kysání a v takovém momentě se důrazně nedoporučuje pít. Pro tento stav mléka se používá i spousta jiných krajových výrazů. Já použil ten ve středních Čechách nejčastější.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.01.2011 15:24)
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 15:22
     


    HanaK napsal(a):

    to je možné. smiling smiley

    jak teda bylo dosaženo těchto "mikrobiálních parametrů", které neumožňují mléku se zkysnout?

    Hygienou chovu a získávání mléka spolu s uskladněním v chladu.

     
  • Status:

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 15:40
     


    Ram napsal(a):

    Je to pomístní výraz pro mléko s výzraznými senzorickými změnami, které se nachází v počátku kysání a v takovém momentě se důrazně nedoporučuje pít. Pro tento stav mléka se používá i spousta jiných krajových výrazů. Já použil ten ve středních Čechách nejčastější.

    Pomístní je taky hezkej výraz, kterej jsem ještě nečetl. Našťavlé se mi líbí, nakyslé je proti tomu nic neříkající. Zkusím ty nejčastější výrazy používat. Nařepné, nacukrovkové, taky zní lépe než nasládlé. Jen mě mrzí že za šedesát let svého života jsem se těmito krásnými výrazy nesetkal. Možná kdybych místo do hospody chodil na univerzitu, nějaké nejčastější výrazy používané ve středních Čechách bych zachytil.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 16:01
     


    Blb napsal(a):

     

    Pomístní je taky hezkej výraz, kterej jsem ještě nečetl. Našťavlé se mi líbí, nakyslé je proti tomu nic neříkající. Zkusím ty nejčastější výrazy používat. Nařepné, nacukrovkové, taky zní lépe než nasládlé. Jen mě mrzí že za šedesát let svého života jsem se těmito krásnými výrazy nesetkal. Možná kdybych místo do hospody chodil na univerzitu, nějaké nejčastější výrazy používané ve středních Čechách bych zachytil.

    Asi málo čteš, Jeníku! I Američan, strýček Google, na výraz pomístní najde během zlomku sekundy 28 000 odkazů. smiling smiley 

    Četba a vzdělání je pro rozšiřování obzorů důležitá. A já jsem rád, že jsem ti je rozšířil... thumbs down

     
  • Status:

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 16:04
     

    A našťavlé najde taky? Asi ne, není středočech.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 16:12
     

    Uź jsem ti napsal, že je to Američan, Jeníku. Spoustu pomístních názvů nezná. winking smiley

     
  • Status:

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 16:24
     


    Ram napsal(a):

    Uź jsem ti napsal, že je to Američan, Jeníku. Spoustu pomístních názvů nezná. winking smiley

    Je mi ctí, že je stejně blbej jako já!

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 16:28
     

    No to si zas moc fandíš, Jeníku. On znal pomístní 28 tisíckrát a ty ani jednou! winking smiley

     
  • Status:

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 16:37
     


    Ram napsal(a):

    No to si zas moc fandíš, Jeníku. On znal pomístní 28 tisíckrát a ty ani jednou! winking smiley

    Jj, kolikrát znáš "pomístní", tolikrát jsi člověkem!

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 18:26
     


    HanaK napsal(a):

    "čerstvé" mléko, které po týdnu v ledničce není zkyslé asi nebude čerstvé smiling smiley


    Taky si to myslím, Hanko. Já jsem koupila v pondělí mléko v Pardubicích a dnes už je krásně kyselé, zítra z něj vyrobím tvaroh. Věra

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 21:19
     

    To jsem nikdy neřekl, Jeníku.

    Jen jsem usoudil, že nejsi stejně blbej, jako strýček Google, jak jsi napsal, ale v případě jednoho konkrétního slova jsi 28 ticíckrát blbější.tongue sticking out smiley

     
  • Status:

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 21:49
     

    Ramíku, mě už to nebaví, klidně si mysli, že jsi zas jednou vyhrál nad blbem. Až se naučíš používat slova jako, nevím, zmýlil jsem se, zblbnul jsem to, a jim podobná, zvítězíš sám nad sebou. A jak to říkal pan Werich: Až ti to někdy s ženou nepůjde, vzpomeň si jakýho si tady dělal chlapa na nás!

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Prodej čerstvého mléka z automatu

    Datum: 13.01.2011 22:33
     

    Jeníku, já nad tebou nepotřebuji vyhrávat, to je jen tvá utkvělá představa. Pouze jsem se ti snažil vysvětlit v čem se mýlíš, zatímco tys mi rozhodně nevysvětlil v čem jsem se podle tebe zmýlil já?

    V tom, že je mléko v mlékomatu pasterované. To máš smůlu v tom tedy rozhodně ne.

    Nebo si myslíš, že nepoznám našťavlé, nabřesklé, či jak lze ještě jinak nazývat senzoricky změněné mléko na začátku jeho kysnutí? To rovněž vylučuji.

    Napsal jsem o jedné zkušenosti, kterou jsem udělal s mlékem z mlékomatu a hned mi někdo vykládá, že mléko bylo pasterované a že nebylo čerstvé a kdesi cosi. Nakonec se dozvím, že jako absolvent hnojárny o mléce nic nevím stejně jako o mase, o vejcích cholesterolu a podobně.

    Takové moudré úvahy si vždycky rád přečtu.grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Díky za ně.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.