neděle 28. dubna, 01:06 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Pečivo

Datum: 06.03.2007 17:19
 
Jak skladujete pečivo? Máte chlebník nebo igelitku? Se přiznám, že chlebník nemám a pečivo je v igelitce. Nemám ráda, když okorá. A navíc u nás se dlouho neohřeje, takže plíseň nám nehrozí. Pečiva kupuju víc a mrazím.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 4 z 8
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 13.02.2012 07:29
     

    Suelko, a recept na kyselo povíš mi? please smiley Ještě jsem ho nevařila, vím, že ty ano. thumbs down

     

    Jo, hele smiling smiley, to rychlokynutí s volume doprava rohlíků mi něco připomnělo. grinning smiley Upřímně si myslím, že to úspěšně funguje právě pro ten čas akorát, prostě kdyby to jeden přehnal a nechal tak těsto kynout čertvíjak dlouho, asi ho spaří nebo to aspoň riskuje.. připomněla mi to právě oblíbená historka z Vejce a já Betty MacDonald, jak trénovala ten domácí chléb.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (13.02.2012 07:31)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečivo

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 13.02.2012 12:32
     

    Hanule jasně, někam to napíšu až bude čas...mám ted doma 2 děti eye rolling smiley řádila tu rýmička,ale je to nějaký vážnější tak mám doma oba moje chlapy winking smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 13.02.2012 17:22
     
    p1000060.jpg
    Další fotografie:

    Slané rohlíky

     

    0,5 kg hladké mouky

    cukr na kvásek

    sůl

    1,2 dcl oleje

    1/4 l mléka

    1/2 kostky kvasnic

     

    Zadělat těsto, nechat nakynout

    rozdělit na 4 díly a z každého dílu vyválet kruh, který se dělí na 8 ks

    Plnit kysaným zelím (1 kg) strouhaným sýrem ( asi25 dkg) a uzeninou

    zabalit do rohlíků, dát na vymazaný plech, potřít vejcem, posypat drceným kmínem

    peče se jako koláče

    Vejce se do těsta nedává! nono smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Arturka (13.02.2012 17:24)
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 13.02.2012 18:37
     

    Arturko, vypadají moc lákavě. mls smiley thumbs down

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 13.02.2012 18:51
     

    mls smiley 

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 13.02.2012 20:29
     

    Arturko dala bych si mls smiley thumbs down.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 13.02.2012 22:16
     

    Arturko, vypadají velmi, velmi jedle mls smiley flower smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 27.02.2012 07:27
     

    Tak jsem se, děvčata, odhodlala a zkusila kváskový chleba. Ale nedařilo se mi, chleba se nevyvedl thumbs up. Použila jsem sušený žitný kvásek, který jsem si před časem (jak jsem v průběhu přípravy chleba, dle doby trvanlivosti, zjistila, tak před dlouhým časem) k tomuto účelu zakoupila. Kvásek se večer smíchá s vlažnou vodou a žitnou moukou a druhý den se nechá v troubě při 40°C aktivovat, během tří hodin má dojit k bouřlivému kvašení. K bouřlivému kvašení v mém případě nedošlo, řekla bych, že nedošlo ani ke kvašení mírnému. I přesto jsem zkusila použít polovniční dávku kvásku nekvásku a upéct chléb, pro jistotu jsem i přidala lžičku sušeného droždí. Nic nepomohlo, chleba moc nevyběhl, je nízký a pěkně hutný.

    Ale nevzdávám se, za nějaký čas zkusím znovu, ale kvásek si vyrobím přímo z mouky. winking smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 27.02.2012 16:48
     

    Arturko a to ty sama,,,,,,,,,,,,,,,,< to je nápad dobrý k vínu vyzkouším.Já dělám podobné ,ale z lískového těsta a dávám do toho udělané mleté maso na česneku ochucené solí a ten sýr.Na horu sypu kmín a peču. Taky super

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.03.2012 06:41
     

    péefko, to je zvláštní teplota, co já vyčetla, maximální pro kvásek je 35 st.

    Dala jsem přislíbený postup přímo do Pekařky, ano?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.03.2012 07:40
     

    Hanulko, obdivuju tě, tak mladá a tak trpělivá. Mě by z těch postupů a z té čekací doby hráblo. A ještě bych vytopila sousedy, protože sliny při představě hovového chleba by mi tekly celou dobu..........

    Jsi jednička flower smiley

    Arturko, ty rohlíčky musí být mls smiley . Obávám se, že já bych nevyválela tu placku takhle kulatou ani náhodou grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.03.2012 07:40
     

    .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (24.01.2013 08:25)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.03.2012 08:05
     

    Heli, ono to takhle učednicky rozepsaně vypadá jak proces roku, ale když se člověk zajede, seká to jak Baťa cvičky, normálka v mezičase dalších činností. To na jeden zátah by to byl záhul, myslím.

    Já zase obdivuji třeba tvou suchou zídku a tak, zednických možná pár ano, ale zahradnických buněk mi přiděleno nebylo ani zbla.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 23.03.2012 08:51
     

    Hanule, jsi úžasná, moc děkuji za návod na chleba thumbs down flower smiley.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 23.03.2012 09:21
     

    Rádo se stalo smiling smiley flower smiley, ještě pak přepočítám a doplním ty poměry mouk a vody včetně obsaženéhov kvásku, pro zajímavost a lepší vlastní představu, co a jak dál, to jsem nad ránem nestačila. Ona to paní Klára též někde odvažovala, tak to porovnám. Paní Klára má mouku částečně vlastní, k tomu si sladuje další obilí na přísadu ze sladové mouky, no zkrátka ortodox. love smiley Kdoví,, třeba jednou.. taky ještě něco bude. smiling smiley

     

    Btw, holky pekařské od Pardubic, tohle je zajímavý zdroj:

    [www.mlyn-janderov.cz]

    Prodej i pro maloodběratele..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.