neděle 28. dubna, 19:42 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Pečivo

Datum: 06.03.2007 17:19
 
Jak skladujete pečivo? Máte chlebník nebo igelitku? Se přiznám, že chlebník nemám a pečivo je v igelitce. Nemám ráda, když okorá. A navíc u nás se dlouho neohřeje, takže plíseň nám nehrozí. Pečiva kupuju víc a mrazím.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 21.03.2011 15:10
     


    jaja99 napsal(a):

    Holky co mám pekárnu jen si peču, nikdy nestihne ztvrdnout, je to přesná míra :-), když jsem si tuhle koupila chleba v Bille nebo Peny tak se mi zdál děsně kyselej (prej byl normální) a šel usušit k jídlu nebyl

    Taky jsem ze začátku v pekárně často pekla, a pak mi přišlo, že máme problémy s nadýmáním - po čerstvých kvasnicích, přešla jsem na sušené, ale přijde mi ,že bez chlebového kvásku to není ono confused smiley Takže peču vyjímečně.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečivo

     
     
  • Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 21.03.2011 15:44
     

    Peču ze sušených z Tesca zdají se mi nejlepší.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 21.03.2011 15:54
     


    jaja99 napsal(a):

    Peču ze sušených z Tesca zdají se mi nejlepší.

    Díky, zkusím. flower smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 21.03.2011 18:09
     

    No zrovna bych si dala něco dobře upečeného a hlavně čerstvého.Je to asi prima mýt něco takopvého doma. Vím však že bych to používala ze začátku často a pak by došlo k odmlce. Člověk se takových dobrot přejí a touží zase po něčem jiném.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 08.02.2012 21:20
     
    na plechu.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley z 250 g mouky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (08.02.2012 21:23)
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 08.02.2012 21:55
     

    Vypadaj jak kupovaný. grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 08.02.2012 22:19
     

    Trixi, jsem chvilku nevěděla, je-li to pochvala nebo kritika? grinning smiley grinning smiley grinning smiley winking smiley

     

    Hanule, to je naprostá provokace, jsou DO-KO-NA-LÝ a nezkoušej protestovat!!! nono smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 08.02.2012 22:27
     

    Jasně že pochvala. grinning smiley Když ono to v dnešní době fakt vyzní spíš naopak, co rohlík to divnej zmetek. grinning smiley

    Tak Hani to u tebe nepla, ty je máš jak z doby, kdy rohlík vypadal jak rohlík. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 08.02.2012 22:28
     

    Trixi, já jen, že mojí mamce občas řeknu, když upeče něco dobrýho: Tý jo, to je jako kupovaný. A ona: No dovol!!!

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 08.02.2012 22:37
     

    No jasný, se jí ani nedivim. grinning smiley Ode dneška se budu hlídat a říkat, že je to lepší než kupovaný. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 07:09
     

    Hanule, jsou parádní thumbs down. Čím jsi je potírala?

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 08:08
     

    Holky, to bylo jen tak pro legraci vodou s troškou rozpuštěného medu, lžičku medu jsem si dala i do těsta, sladila jsem zrovna čaj.

    Včera jsem nemohla psát pro technickou indispozici, proto ta úsečnost. Z jedné várky těsta jsem udělala dvojí pečení, jedno s nic moc nakynutím, druhé s nakynutím rychlým a bujným - přijde mi, že v tom tedy byl skutečně pravý úspěch.

    Tak vzkaz i pro suelku, ani mně dost nekynou, když jim přitopím v troubě troubou, nestačí to. Navíc to je i přes přítomnost misky s vodou sušivé teplo, a to je zejména pro to těsto s relativně malým obsahem tuku špatně.

    Dostala jsem nápad, vrzla jsem do trouby přiklopený hrnec s čerstvě dovařeným neslitým hrachem na polévku (takže cokoli horkého, ale podstatně větší zásobník než je pouhá miska s trochou vody), nad něj, jinam by ani se nevešel smiling smiley do nejvyšší pozice plech. Ten výsledek kynutí je za cca 30 minut, pokud jsem si dobře zapamatovala přibližný výchozí čas.

    Pak plech vyndat, nepokládat na ledový povrch, ať to nemá úplný šok, rozhicovat troubu, která je mimochodem rychleji dík tomu předehřátí, co se zahřívá, potřela jsem, halabala a jen jednou, měla jsem ten horší štěteček zrovna. Pečení v mém případku 10 min horní/dolní těleso na 200 st. plus 10 minut ve vypnuté. Polohu jsem pak už nestřídala.

    Čistou i sladkou vodou potřené se trochu přilepí k plechu, pokud to neva. Nedávám-li papír na pečení, vytírám troškou sádla nebo tukem ulpělým na vnitřní straně vyprázdněné obalové folie.

    V těstě 200 g hladké pšeničné, 200 g celozrnné žitné, 100 g polohrubé, čili také jsem míchala, vlasně jsem je z čistě polohrubé pekla snad jen jedinkrát. 4 lžíce oleje, asi 260 - 270 ml vody, lžička medu, 1/2 soli (dávám méně kvůli malé), 20 g droždí.

    Jsem zvědavá, co příště. smiling smiley

    Myslím, že v reálu jsou bledší, tohle efektní vybarvení dělá světlo, na kterém je fotím.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (09.02.2012 08:13)
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 13:13
     

    hanule tleskám flower smiley a díky moc za tipy!!a za detailní rozpis namíchaných mouk winking smiley o víkendu jdu do toho!! ještě teda musím koupit ten hrách na polívku grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 13:15
     

    Hanule, z legrace, jooo??? eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley Tě žeru eye rolling smileyTohle vymodelovat a upéct, není žádná sranda, natož legrace. nono smiley nono smiley nono smiley

    Uděluji ti řád křupavého rohlíku thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pečivo

    Datum: 09.02.2012 15:23
     


    lostris napsal(a):

     

    Uděluji ti řád křupavého rohlíku thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

    winking smiley thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.